Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Sala De Lectura: Cartile De Hartie
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Tocmai dibuisem Ultimu Templier de la Nemira. Dar sunt mii si mii de carti mishto. Ati citit de exemplu SHOGUN?
Ov
Ovidiu Bufnila
Dar pe John Barth l-ati citit? Dar pe Haaarms? Ati auzit de Daniil? Sunt sigur. O sa vorbim aici in toate felurile despre Proust si Joyce pana la B Casares, Greene, Bellow si oricine v-ati mai dori sa vorbim. Si o sa vorbim si despre Ultimul Templier si despre cartile bufnilieneeee, se intelege. Astept.


Ovidiu Bufnila
bibliotecara sefa de la Sala de Lectura
wasp
...si Tai Pan...si Changi.....si Shogun...si Nobila Casa....
Kyklos
Avatarul spune tot ...acel soldat a citit toate cartile de trefla , dama , pe front...,dar intrebarea intrebatoare pe care am sa o pun acestui han ce opere valoaroase citeste Bufnila de are un asa ican bogat ....valuri de topicuri MADE BUFNILIAN .
alysoft2003
QUOTE (wasp @ 6 Jun 2006, 08:59 PM)
...si Tai Pan...si Changi.....si Shogun...si Nobila Casa....

Beton James Clavel thumb_yello.gif spoton.gif
tikky
QUOTE (alysoft2003 @ 6 Jun 2006, 11:42 PM)
Beton James Clavel  thumb_yello.gif  spoton.gif

Nume: Clavel
Prenume: Concrete James laugh.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (Colimator @ 6 Jun 2006, 11:01 PM)
Avatarul spune tot ...acel soldat a citit toate cartile de trefla , dama , pe front...,dar intrebarea intrebatoare pe care am sa o pun acestui han ce opere valoaroase citeste Bufnila de are un asa ican bogat ....valuri de topicuri MADE BUFNILIAN .

Cele Trei Lumini Fundamentale Frumusetea, Intelepciunea si Forta, stralumineaza asupra CARTII. E de fapt o singura CARTE. In toate e o singura CARTE. I-am putea spune Totalitate. Daca Totalitatea e scrisa de un asa zis Deus Otiosus
e mai mault decat o chestiune de Initiere in Arta Lecturii. Cartile nu se citesc oricum. Cartile Magice nici nu e citesc pentru ca ele sa Inspira. Le Respiri apoi. Am crescut intr-un Univers Magic al Marii CARTI dar am jucat barbut si am luptat in Marele Razboi al Lumii. O fac si astazi. Altfel mi-as pierde supletea MIntii. Mintea e o constructie Magica. Deschid toate aceste topicuri dupa un Numar Magic. E o Carte Magica aici. Nimeni n-a numarat pana acum Topicurile. Nimeni nu le-a clasificat. E Un Arhipelag Magic in Arhipelagul Imaginii.
Iar Ancorele au fost aruncate.
Adanc.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.