Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Ne-am Face Fara Calculatoare?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Software, Hardware si Programare
eddiep
Ce ne-am face fara calculatoare????

Intrebarea se adreseaza in special informaticienilor (cum sunt si eu). Sunt foarte curios oare voi cu ce v-ati ocupa daca nu ar exista calculatoare.
Radu
Buna intrebarea. Eu chiar nu stiu cu ce m-as ocupa.. poate cu contabilitatea smile.gif Parintii mei m-au batut la cap sa dau la liceu la contabilitate si apoi la facultate la ASE sau ISE. Dar ... din fericire, exista calculatoarele!

As mai adauga o intrebare aici: ce ne-am face fara internet? smile.gif Eu aproape am ajuns dependent. Si nu ma refer la chat!!!! Multi inteleg din internet doar "mirc" (corect e IRC, mIRC e clientul) si "agatarea" partenerilor pentru inca o teapa mica.
eddiep
Intrebarea ta este potrivita ... dar din punctul meu de vedre, fara internet as rezista. Ar fi altfel, ar fi cum a fost inainte de fapt. Eu din '90 folosesc calc. Pana nu a fost internet ... nu mi-a lipsit. tongue.gif
Radu
Da, corect! Si eu folosesc calculatorul din 90. De fapt de prin 87 smile.gif Dar, HC-ul si CIP-ul nu se pun wink.gif

Si eu as rezista fara internet, am incercat asta timp de doua saptamani si am reusit sa nu patesc nimic.
Mihai
Am fost intr-un oras la munte si credeam ca nu exista I-Cafe-uri. Dupa 4 zile am descoperit unul! biggrin.gif
CrazyGod
Pe cand aveam HC era alta viata... adica nu il priveam cu acelasi interes cum imi privesc tzompul in fiecare dimineata. Dimineata cand ma trezesc hop! pe calculator. La pranz... hop! pe calculator. Seara... nu mai continui smile.gif . Ideea este ca am devenit dependent de el . Apropo: mihai, am fost si eu o saptamana la tara. Nimic anormal pana in momentul in acre m-am trezit ca dupa doua zile cautam ca un nebun un i-cafe. Dar... nu am gasit.
Daca nu aveam computer? Probabil acum eram un ... student silitor in acest moment numai cu note de 9 si 10 tongue.gif
Mihai
Calculatorul ne strica elevii? laugh.gif
CrazyGod
Errr... nici chiar asa smile.gif Am un atuu: nu sunt maniac dupa jocuri. Ca daca eram... Praful se alegea de mine biggrin.gif
Ulysses.Odyossus
De boala jocurilor m-am vindecat in 3 luni (sper ca nu ma amagesc). Dar asta cu internetul e mult mai grea. Cred ca sunt dependent de internet.
ypsilonalpha
Daca n-ar fi existat calculatoarele as fi vrut sa devin sociolog sau psiholog.
eddiep
Hmmm... Eu am deschis acest topic si inca nu v-am spus ce as fii fost eu ... fara calculatoare.

Eu personal as fi fost contabil. Am terminat contabilitate la liceu, mi-a placut foarte mult ... dar nu se compara cu informatica ...

Cam atat am de spus. Va astept parerile in continuare.

Ceea ce priveste jocurile, la mine a tinut mai mult de 3 luni mania cu jocurile. De fapt nici acuma nu pot sa zic ca nu joc deloc, doar ca joc mai putin. Cu 13 de ani de experienta in calculatoare am avut multe perioade in care pe primul loc erau jocurile ...


Bafta la toti ... si sunt foarte curios in continuare de parerile voastre.
Edi
Mdea...mania cu jocurile e trecatoare...dar Internetul e durere! Poate ma ajuta si pe mine cineva sa trec de faza asta. Poate mai invat si eu ceva pentru scoala. Pierd timpul pe Internet! Daca nu aveam PC aveam note exemplare la scoala. Asa cum am avut pana in clasa a VIII-a cand mi-am luat primul PC...Pentium la 133MHz...in '96 biggrin.gif
Ce as fi facut fara PC? As fi fost cu capul pe umeri...nu cum sunt acum...plecat cu pluta.
Si probabil profesor de matematica (de fapt student in momentul de fata).
Sandman
Daca n-am avea calculatoare sigur as fi prin padure acum la vanatoare ca sa am ce sa pun pe masa pentru familie.
eddiep
Hmm... un lucru e sigur. Nu numia noi ci toata lumea ar fi diferita fara calculatoare. Eu totusi nu prea cred sa fi fost in padure la vanat... biggrin.gif
Radu
Nu ai de unde sa stii! POate nu erai vanator, dar erai un pescar cu bāta smile.gif
Cain
Moa, eu cred ca dac nu erau compuri, ma faceam bucatar... ca bani n-am sa ma fac doar degustator... smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.