Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Am Inima Grea, Am Sufletul Greu
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Am Inima Grea, Am Sufletul Greu. Trebuie sa imi adun fortele. Trebuie sa am incredere. Trebuie sa am speranta. Pentru ca am nevoie, mare nevoie.

O sa va iubesc in continuare.

Ovidiu
wasp
Spune-mi ca asta nu e santaj sentimental......
Michelle
o fi de la casca?? unsure.gif
wasp
Parerea mea e ca se confrunta cu o situatie bizara. Inainte, cand dadea cu bata in balta, moderatorii il bannau pe tot forumul. Ei, acum a dat peste niste oameni "cu nivel" (am citat din clasici in viata). Au facut mult mai mult decat a-l banna. I-au aplicat maxima tortura virtuala: bannarea selectiva. Are patratica lui, vede ca lumea nu se inghesuie sa ii acceseze patratica si de aici disconfortul. Pai sa nu se mai valureasca decat la el in casa ? E frustrant ! Plus ca e o confruntare dura cu realitatea: da' chiar nu-i intereseaza meduzarimea imaginara ??????
Kyklos
De nu clopotea-n 2003 Gregory Peck iti punea o pila ca tu cu soldatul sa faceti un film Inima Grea, Sufletul Greu si Bacovia erau erou postmorte , hai ca titlul e bacovian nu degeaba locuiesti in orasul lui Bacovia , ai gene si de Bacovia , e un geniu neneteles Bufnila si noi nu stim avem o mina de aur printre noi , un nou El Dorado printre noi
Ovidiu Bufnila
Re-intorcandu-ne la Upanisade, vom regasi GREUL, ca stare de fundament, ca Contrabalansator. Visvakarman pare a fi un muncitor al lumii, al necuvantului, un lucrator sau un faur care pune la cale, la lumina Focului.Dar povestea lui Visvakarman vorbeste despre Creatie. Si despre Sacrificiu. A fi GREU, ceva, un gand, o stare, o lucrare, un sentiment sau o opinie, o incantare sau o durere (grea), tine de Constructia Magica A Fundamentului.
Aramis
In seara asta si eu am sufletul greu si inima grea. Sunt singura in mijlocul multimii.
calfa
smile.gif Probabil ca acum te simti singura in mijlocul multimii. Dar poti de fapt sa fii singura ?
Dea
eh.. e greu..

(scuzati interventia.. nu m-am putut abtine innocent.gif )
Aramis
calfa, acum sunt acasa si sunt singura-singurica, am o cana de cafea in fata si din boxe se aude nights in white satin, iar eu ma simt singura smile.gif Singura diferenta este ca inima si sufletul s-au vindecat.
Ovidiu Bufnila
QUOTE (Colimator @ 6 Jun 2006, 11:20 PM)
De nu clopotea-n 2003 Gregory Peck iti punea o pila ca tu cu soldatul sa faceti un film Inima Grea, Sufletul Greu si Bacovia erau erou postmorte , hai ca titlul e bacovian nu degeaba locuiesti in orasul lui Bacovia , ai gene si de Bacovia , e un geniu neneteles Bufnila si noi nu stim avem o mina de aur printre noi , un nou El Dorado printre noi

Looool. Pe asta n-am vazut-o pana acum.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.