Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ovidiu Bufnila Versus Wasp
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Draga Wasp, uite, hai sa iesim in public. De-adevaratelea. Tu vii cu indicatiile tale asupra bufnilului si Ovidiu Bufnila vine sa se confrunte cu tine. Daca vrei si la TV ALFA care de fapt s-a rebrandat si se numeste Tv Bacau.
Putem sa ne intalnim unde vrei tu pe lumea asta in public. Ne confruntam pebntru ca tot vad ca din tufaris si papuris te incumeti voiniceste sa arunci otravicioasele de serviciu pe care le practica turnatorii si delatorii care ling ghiseul Organelor.
Unde vrei sa ne confruntam? La Mix FM? La Tv Bacau? In fata Casei de Cultura? Accpet orice loc, orice confruntare. Vino si arunca-mi direct in fata sictirul asta drapat in frazele digitale mestesugiteee! Vino sa te confrunti de-adevaratelea.

Stii, Wasp, e usor sa arunci umbre si sictiruri pe net de dupa un nick, sa vii tu sa spui care e povestea cu bufnilul cel obraznic, sa arati tu lumii cum se marsavesc scriitorii SF.

Vino cu tine INSATI, de-adevaratelea.


Wasp, te-ai juca cu focul, nu?


Astept, oftica mica ce esti, loool!
laugh.gif
eu_si_tu
Ovidiule , mon cher , ai grija sa nu te intepe albinuta . laugh.gif
Ovidiu Bufnila
Pai ce faci Wasp, numai cu sictiruri digitale te preaocupi? Uite, facem si un briefing de presa anti-bufnila! Pai, woman, hai sa te invat cum trebuie sa balacaresti elegant un om oricare ar fi el! Unde nu ai informatii sigure te ajut cum i-am ajutat pe multi alti turnatori! Te pasioneaza povestile cu procurori? Uuuups, se rezolva si asta. Bravi romani delatori, poftiti in vagoane sa urcam in Trenului Glorios al Delatoriei Romane! Veniti, ca va astept de ani de zile. NUMAI CA veniti pe riscul vostru.


Hai, Wasp, asuma-ti riscul.


Nu ma enervez deloc, Wasp. Vino si povesteste-mi ceva ce nu stiu despre ovidiu Bufnila. Adu-mi9 o stire despre mine pe care sa n-o stiu. Hai, vino cu gasca ta de delatori, Wasp!
Waaaaasp, te lasi rugata? In cateva minute ies pe straseee! Vino pe Centru in Bacau, ia-ti un megafon si striga din toti rarunchii impotriva bufnilului! Vino sa dai cu mine de pamant, vino sa dai de pamant cu nemernicul de bufnila, dusmanul patriei tale! Hai Wasp!

Asuma-ti riscul.

Eu IMI ASUM INTREAGA MEA VIATA cu tot ceea ce inseamna viata mea.
Fa-o si tu Wasp.
Ovidiu Bufnila
QUOTE (eu_si_tu @ 26 May 2006, 04:51 PM)
Ovidiule , mon cher , ai grija sa nu te intepe albinuta . laugh.gif

Albinutaaa? Uuuups, am trecut de mult de faza asta. OK, tocmai ma chinuiam sa mai va distrez cand a dat peste mine Cocoana Delatoreasaaaa!
Romanii Delatori, ce specie IMPUTITA!
La scoala striga profesorul: il chem pe taica-tu la scoala!
In cartier, si aud si astazi, te spun la mama ta, sau, te PARASC, cu pira de mici, romanii! Altul vine pe Net si ameninta ca o sa faca el nu stiu ce dezvaluriri! Altul vine si iti zice asa, manipulant de vagoane, ca du-te tu acolo la TV ALFA. O sa ma duc, Cocoana Delatoreasa. Sunt eu, Ovidiu Bufnila, in carne si oase, cu intreaga mea viata asumata.


Draga eu_si_tu, imi asum intreaga mea viata de la A la Z. Buna, rea, eronata, confuza sau nu, e VIATA MEA. Nu las pe nimeni sa dea cu CACAT in Viata mea. Nu mi-e frica de nimeni. Nu mi-e frica de propria mea respiratie, de faptele mele natangi, luminoase, prostesti. Nu mi-e frica sa ies eu cu Ovidiu Bufnila in public. Cand eram pionier Urlau si strigau sa stam drepti. Ce Sugestie cum zice un respectabil pe forumul Hanului. Nu dom'le, ERA PE FATA!
Romanii ii urau pe romani. Se bagau romanii unii in viata altora cu bocancii. Toata lumea se inghesuia sa te vietuiasca. Parca si acum, nu?


Am iesit cu SFECLA MEA REALA PE NET PENTRU CA NU MI-E FRICA! Deloc.



Sa te puna cu botul pe labe e gata Bravul Roman! Sa faci ciocu mic, sa nu carai, sa nu te eliberezi de sinele tau! Sa stai drepti, sa stai cu fruntea in pamant sa furi cu el ca se te poata tine de nas, sa ciordesti din avere sau din spirit ca se fii plin de glod asemenea lui, Bravului Roman Curvit.


Elanul Bolnav, Bascalia Nationala, bbbaaaa, tu, ala sau tu aia!
Pai de ce il pun eu uneori pe BA prin topicuri? Poate se sesizeaza cineva si gandeste ALTFEL!


O sa mai zic vreo doua mai nasoale ca mai trebuie sa scot si eu niste aburi din masina fictionalaaaa!~



Va iubesc.
ohmy.gif
flori
Si va fi o lupta pe viata si pe moarte in centrul Bacaului!!! laugh.gif Manusa este aruncata! Va fi cu pistoale, cu sabii cu meduze cu tigri? Mamaaa ce pacat ca nu pot sa asist pe viu la meci..."Cine-I tanar si voinic Iese noaptea pe colnic Fara par fara nimic Fara palos, nici pistoale Numai cu palmele goale" thumb_yello.gif
Ovidiu Bufnila
In 1981 niste javre care leorpaiau la Secu din greu m-au luat in tarbaca in public, undeva in Ardeal. Mai era putin si ma scoteau dusmanul poporului. In 1987 in capitala tarii, m-au luat la buleala in public si mai era putin si ma ridicau cu tot cu SF-eu. Dar m-a ajutat Dumnezeu si n-am murit. Am invatat din greselile mele, din ratacirile mele, din durerile mele, din slabiciunile mele. De ce sa-mi fie frica? Imi asum intreaga mea viata. Cum naiba sa nu te calce pe bombeu o declaratie din asta? Cand potrivnicii vor sa te ascunzi, sa fii las, sa te dai pe dupa copac, sa nu mai scoti un diftong, sa se lafaiasca potrivnicii in toata splendoara lor de Mari Eroi ai Natiei!


Loool!
Cucu Mucu
Ovidiule, mai usor cu trollingul, ca aici nu e sala de wrestiling.
wasp
Bufnila, esti ridicol ! In capsorul tau bantuit de revelatii, ai conceput planul absurd potrivit caruia m-as deplasa pana la Bacau, ca sa ce ????? Sa ma confrunt cu cine ? Ai o parere extrem de buna despre tine. Si nu stiu de ce.... Iar daca toti pe care i-ai consiliat vor sfarsi precum Seche.... rofl.gif rofl.gif rofl.gif Intreaba-te de ce esti vesnicul neinteles, vesnicul persecutat, vesnicul luptator impotriva a ceva ce eviti sa definesti, de ce esti izbit de toti peretii forumurilor.... Esti cumva vreun energofag virtual ? Sau in lupta ta pe forumuri traiesti momente unice in care esti "cineva" si nu "ceva", asa cum ti se intampla in viata de zi cu zi ? Esti decupat de realitate, omulet mic. Asa ca agita-ti sabiuta de jucarie in alta parte, pentru ca pe mine nu ma impresionezi. Am avut - si, cel mai probabil, o sa mai si am - parte de tot felul de specimene bizare ca tine. Si nu stiu de ce imi vine in minte pliciul lui Prigoana.... Ce arma excelenta ! spoton.gif

PS 1: Propun ca "bufnilul" sa fie trecut in categoria "unitati de masura". O unitate de masura a... lipsei de masura.
PS 2: Ar fi trebuit sa te decizi in ce calitate combati: consilier de imagine sau scriitor SF.
abureala
QUOTE (wasp @ 26 May 2006, 06:20 PM)
Bufnila, esti ridicol ! In capsorul tau bantuit de revelatii, ai conceput planul absurd potrivit caruia m-as deplasa pana la Bacau, ca sa ce ????? Sa ma confrunt cu cine ? Ai o parere extrem de buna despre tine. Si nu stiu de ce.... Iar daca toti pe care i-ai consiliat vor sfarsi precum Seche.... rofl.gif rofl.gif rofl.gif Intreaba-te de ce esti vesnicul neinteles, vesnicul persecutat, vesnicul luptator impotriva a ceva ce eviti sa definesti, de ce esti izbit de toti peretii forumurilor.... Esti cumva vreun energofag virtual ? Sau in lupta ta pe forumuri traiesti momente unice in care esti "cineva" si nu "ceva", asa cum ti se intampla in viata de zi cu zi ? Esti decupat de realitate, omulet mic. Asa ca agita-ti sabiuta de jucarie in alta parte, pentru ca pe mine nu ma impresionezi. Am avut - si, cel mai probabil, o sa mai si am - parte de tot felul de specimene bizare ca tine. Si nu stiu de ce imi vine in minte pliciul lui Prigoana.... Ce arma excelenta ! spoton.gif

PS 1: Propun ca "bufnilul" sa fie trecut in categoria "unitati de masura". O unitate de masura a... lipsei de masura.
PS 2: Ar fi trebuit sa te decizi in ce calitate combati: consilier de imagine sau scriitor SF.

Wasp, am sentimentul ca esti mic, sau mica rau de tot...
flori
PS 1: Propun ca "bufnilul" sa fie trecut in categoria "unitati de masura". O unitate de masura a... lipsei de masura.
Care ar putea sa-ti fie aplicata si tie!
abureala
QUOTE (flori @ 26 May 2006, 06:46 PM)
PS 1: Propun ca "bufnilul" sa fie trecut in categoria "unitati de masura". O unitate de masura a... lipsei de masura.
Care ar putea sa-ti fie aplicata si tie!

Foarte posibil, fiindc ain ziua de astazi orice este posibil. este posibil ca Marius Moga sa rada de Bach, este posibil ca oricine avand o tastatura si un ecran sa devina scriitor, doar si el in fond insira litere, precum si marius Moga insira sunete. Si ascultati, priviti, nu suna frumos? Deci unii sunt invidiosi, si nu inteleg nimic.

Nu am postat nici ca sa judec valoarea literara a lui Ovidiu Bufnila, ci doar fiindca cineva , oricne ar fi cineva, sub masca anonimitatii si-a pierdut omenia si bunul simt. Si daca acel cineva este mare precum vrea sa fie, sa posteze si sa injure cu nume real, cu adresa reala, la fel ca si Ovidiu Bufnila.

Si nu imi pasa de masurile fiecaruia, de adevarurile si dreptatile gen Marius Moga & company.
wasp
Citat din OB - 1 - Cernobil:

QUOTE
EU VA ROG FRUMOS pe toti usarii din Han sa incercati sa construiti Waving Theory. Nu stau la plezneala aici. Hanul are potential. Am crezut ca forumul din XtremPC sau din Computergames sau din FanClub are potential dar tigrii respectivi s-au speriat si m-au banat. OK, sa vedem ce facem aici.


Stati bland, ca momentan ma incearca o sperietura..... ohyeah.gif Da' pana imi trece, valuriti....valuriti.....valuriti.... laugh.gif
Felina
rofl.gif
abureala
Sculpturile lui Brancusi au fost etichetate la granita americana drept "piese industriale" . A fost scrisa si o piesa de teatru pe tema asta.
flori
Eu propun sa pariem! Cine va iesi invingator si cine banat? Deocamdata lupta mi se pare inegala wasp are un atu in plus este invizibil...ca nu-i vedem pieptul gol si nu stim ce arma are in maini pe cind Bufanila a iesit cu pieptul si cu mainile goale in ring... rofl.gif
March
Uneori SF-ul te poate face sa umbli pe doua carari ! jamie.gif
exergy33
... nu mai mult insa ca politica , smile.gif
March
QUOTE (exergy33 @ 26 May 2006, 07:57 PM)
... nu mai mult insa ca politica , smile.gif

Iti bagi si tu codita pe ici pe colo probabil ca sa-ti maresti contul la postari ! tongue.gif
Cucu Mucu
QUOTE (flori @ 26 May 2006, 06:26 PM)
Eu propun sa pariem! Cine va iesi invingator si cine banat? Deocamdata lupta mi se pare inegala wasp are un atu in plus este invizibil...ca nu-i vedem pieptul gol si nu stim ce arma are in maini pe cind Bufanila a iesit cu pieptul si cu mainile goale in ring... rofl.gif

Si mie mie sa pare inegala. Ovidica Minciunica are galerie, pe cand wasp nu. tongue.gif
March
Io zic sa ignoram acest topic cu totul nepotrivit ! Altfel vom crea valurele pentru valurit ! tongue.gif
Cucu Mucu
QUOTE (March @ 26 May 2006, 07:19 PM)
Io zic sa ignoram acest topic cu totul nepotrivit ! Altfel vom crea valurele pentru valurit ! tongue.gif

Tocmai acum?! blink.gif Cand avem onoarea sa citim replicile pline de intelepciune stramoseasca adusa de gugal in tasta lui exergy? harhar.gif
Felina
Ei, hai ca nu ne strica ceva valurele! tongue.gif laugh.gif
Cucu Mucu
QUOTE (Felina @ 26 May 2006, 07:22 PM)
Ei, hai ca nu ne strica ceva valurele! tongue.gif laugh.gif

Zi zau cu limba scoasa! tongue.gif
Felina
QUOTE (mariusc2 @ 26 May 2006, 05:23 PM)
Zi zau cu limba scoasa! tongue.gif

Zi tu! harhar.gif
eu_si_tu
mariusc2
QUOTE

Tocmai acum?!  Cand avem onoarea sa citim replicile pline de intelepciune stramoseasca adusa de gugal in tasta lui exergy? 


Nu de alta dar crezi ca replicile tale sunt mai de bagat in seama ? unsure.gif
Ca de cand s-a ramas fara apa la moara la forumul de politica , au inceput cate unii sa vasleasca din greu pe topicurile bufniliene. rofl.gif
March
QUOTE (mariusc2 @ 26 May 2006, 08:22 PM)
QUOTE (March @ 26 May 2006, 07:19 PM)
Io zic sa ignoram acest topic cu totul nepotrivit ! Altfel vom crea valurele pentru valurit !  tongue.gif

Tocmai acum?! blink.gif Cand avem onoarea sa citim replicile pline de intelepciune stramoseasca adusa de gugal in tasta lui exergy? harhar.gif

Ei, da, de la Persepolis la valurit poti trece foarte usor ! laugh.gif
eu_si_tu
Si de la un dialog civilizat la trolling , tot asa. smile.gif
March
QUOTE (eu_si_tu @ 26 May 2006, 08:53 PM)
Si de la un dialog civilizat la trolling , tot asa. smile.gif

Ca tot suntem in SF, esti vreo clona a cuiva anume de pe aici ? unsure.gif
Felina
Ptiiiii ce de valuri s-au produs! rofl.gif
eu_si_tu
Ai argumente solide ? smile.gif Sau e doar fictiune generata de lipsa de activitate ? Sau vrei sa-ti maresti numarul de postari ? laugh.gif
March
Io am plecat. Te las sa-ti faci ucenicia. Pe acest topic al carui titlu este chiar o invitatie la trolling. Capisci ? unsure.gif
eu_si_tu
March
QUOTE
Ei, da, de la Persepolis la valurit poti trece foarte usor ! 


Un exemplu mai bun de incercare de trolling nici ca se putea. smile.gif
Vorba aia , doar - doar te-o baga in seama . devil.gif
Cucu Mucu
QUOTE (eu_si_tu @ 26 May 2006, 07:41 PM)
mariusc2
QUOTE

Tocmai acum?!  Cand avem onoarea sa citim replicile pline de intelepciune stramoseasca adusa de gugal in tasta lui exergy? 


Nu de alta dar crezi ca replicile tale sunt mai de bagat in seama ? unsure.gif

laugh.gif Da'pai tu te bagi in seama cu replici d-astea? Esti cumva un eu_si_exergy or samfing? Ce treaba ai tu cu mine? Te-am deranjat eu cu ceva? Daca da, baga un pm la moderatori. Intreaba pe Felinooo cum se face tongue.gif. Daca nu, vezi-ti fata de posturile tale si lasa-ne pe noi in pace, ca suntem oameni in etate si nu ne mai arde de zgubilitucenii d-astea.

QUOTE
Ca de cand s-a ramas fara apa la moara la forumul de politica , au inceput cate unii sa vasleasca din greu pe topicurile bufniliene.

Daca la mine te referi, cand conversam eu cu Ovidica tu te jucai cu virgulele prin hastemeleuri. wink.gif So, ce te-ai aprins asa tare?
eu_si_tu
mariusc2
QUOTE
Daca la mine te referi, cand conversam eu cu Ovidica tu te jucai cu virgulele prin hastemeleuri.  So, ce te-ai aprins asa tare?


Precis ca m-ai vazut de peste gard. rofl.gif
Ca la etatea ta erai mai inalt decat gardu'. smile.gif
axel
Ovidiule, te-ai valurit de tot. Peace, man! Ia o pauza, mai iesi din casa, bea o bere cu prietenii, fa ceva sa te mai netezesti.
wasp
Nu poate sa iasa din casa, pentru ca analizeaza profund un nou capitol din lucrarea "Agresarea psihologica - manual pentru incepatori". Pana in final, omul are un scop in viata ! E cunoscut pe forumuri, e ! Ca doar publicitatea - buna, rea - tot publicitate se numeste. Daca vrea sa-i demonstreze cuiva cata lume vorbeste despre el, da un click catre Sf. Google. Singurul lucru pe care il regret, e ca a inceput sa se ia lumea de par pe un topic de asemenea natura. Oricum, dupa ce am vazut ce texte de ultim derbedeu a aruncat pe forumurile alea de pe care a fost banat si cum scria mesaje cu k, numai ca sa "fie simpatic si tinerel", mi s-a cam intors stomacul pe dos. Deci nu a fost banat pentru ca - vezi, Doamne - ar fi speriat pe cineva cu teoriile lui, ci pur si simplu pentru ca a fost vulgar sau a postat mesaje unul dupa celalalt. Membrii clubului "OB-1" care au nelamuriri, sa ceara linkuri.
alfa
Offtopic

Miroase a "spikari" de rahat, mahalagioaice de aprozar si suferinzi de insuficienta entelectuala, NU pe topicul asta, in general pe multe forumuri, cand vine vorba de Bufnila, care vietuiesc in impresia ca linsu` la organe te invata sa articulezi cuvinte. biggrin.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.