Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Tatal Nostru Vs Tabula Smaraldia
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Dualist
Acum sa va vad, fariseilor !

devil.gif
francmason32
Intotdeuna cei din urma pe cei dintai.
andra_v
Ah, acum am vazut subiectul asta demn de Poiana lui Iocan, unde il gasiti de astazi.

In spiritualitate nu se pune problema plagiatului, ideile mari nu sunt originale. Dupa cum spunea Tutea, numai prostii sunt originali.

In alta ordine de idei, asteptam un subiect pe tema Tablei de Smarald. O paralela intre rugaciunea Tatal Nostru si Tabula Smaraldia este bine-venita pe Religie, dar tratata corespunzator.

Al vostru fariseu no1.
Afrodita
QUOTE
numai prostii sunt originali.


roflmao.gif rofl.gif roflmao.gif Minunaaaat rofl.gif

Si da, ciocalata invelea marmota... cum de nu stiati asta deja? harhar.gif
andra_v
Se refera in mod plastic la ideea de hazard, concept pe care se fundamenteaza religiile orientale: hinduismul, budismul. Uite, nici asta nu-i originala!
Afrodita
Iubita, nu te supara pe mine, da' discutia asta cu religiile e prea deep pentru mine la ora asta, nu de alta, da' e 3 dupa masa si nu m-am trezit inca - ma chinui de la 8 dimi rofl.gif

Si logic ca dupa 2000 de ani de exista mai nimic nu mai e original, ca au fost destui inaintea noastra care sa o spuna primii rofl.gif
abis
QUOTE(andra_v @ 23 Aug 2007, 03:50 PM) *
Ah, acum am vazut subiectul asta demn de Poiana lui Iocan, unde il gasiti de astazi.


Mergea mai bine la Dezbateri.
andra_v
Ba "marmota invartea ciocolata in staniol".
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.