Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Daca Vrei Sa Castigi Un Laptop:
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Daca vrei sa castigi un laptop ce trebuie sa faci?
thumb_yello.gif
Cucu Mucu
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 24 May 2006, 06:05 PM)
Daca vrei sa castigi un laptop ce trebuie sa faci?
thumb_yello.gif

Sa muncesti. wink.gif
Felina
QUOTE (mariusc2 @ 24 May 2006, 04:09 PM)
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 24 May 2006, 06:05 PM)
Daca vrei sa castigi un laptop ce trebuie sa faci?
thumb_yello.gif

Sa muncesti. wink.gif

Daca vrei sa castigi un laptop, nu trebuie sa muncesti.


Trebuie sa muncesti daca vrei sa iti cumperi unul si nu ai bani. harhar.gif
Cucu Mucu
QUOTE (Felina @ 24 May 2006, 06:11 PM)
QUOTE (mariusc2 @ 24 May 2006, 04:09 PM)
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 24 May 2006, 06:05 PM)
Daca vrei sa castigi un laptop ce trebuie sa faci?
thumb_yello.gif

Sa muncesti. wink.gif

Daca vrei sa castigi un laptop, nu trebuie sa muncesti.


Trebuie sa muncesti daca vrei sa iti cumperi unul si nu ai bani. harhar.gif

ete fleosc! harhar.gif Cum se numeste Felinoooo rezultatul banesc al muncii tale? Castig, parca... blink.gif
Felina
QUOTE (mariusc2 @ 24 May 2006, 04:15 PM)
ete fleosc! harhar.gif Cum se numeste Felinoooo rezultatul banesc al muncii tale? Castig, parca... blink.gif

Pai castig se numeste rezultatul banesc al muncii. Cu banii cumperi un laptop, nu-l castigi! harhar.gif

Castigi un laptop la un concurs, la loto samd. harhar.gif
Dualist
sa cauti promotii onlain pe gugal. rolleyes.gif
Cucu Mucu
QUOTE (Felina @ 24 May 2006, 06:28 PM)
QUOTE (mariusc2 @ 24 May 2006, 04:15 PM)
ete fleosc! harhar.gif Cum se numeste Felinoooo rezultatul banesc al muncii tale? Castig, parca... blink.gif

Pai castig se numeste rezultatul banesc al muncii. Cu banii cumperi un laptop, nu-l castigi! harhar.gif

Castigi un laptop la un concurs, la loto samd. harhar.gif

Felinoooo, regula de trei babeste:
Strofa I
munca => (rezulta) castig <=> (echivalent) laptop

Strofa II
Daca avem castig <=> laptop, inseamna ca
munca => laptop

Cre'ca e bine. harhar.gif
Tyra
Dar castigi bani pe care i ai muncit, tot nu castigi un laptop ci il cumperi. biggrin.gif
Felina
QUOTE (Tyra @ 24 May 2006, 04:59 PM)
Dar castigi bani pe care i ai muncit, tot nu castigi un laptop ci il cumperi. biggrin.gif

Mariuseeeee, ete ce zice si Tyra!

Daca doi zic ca esti beat, meri de te culca! laugh.gif harhar.gif
Cucu Mucu
QUOTE (Felina @ 24 May 2006, 07:02 PM)
Daca doi zic ca esti beat, meri de te culca!  laugh.gif  harhar.gif

Gresit, io cand sunt beat mai beau. laugh.gif laugh.gif Ia tu laptopul ala si imi dai si mie o tasta din el. laugh.gif laugh.gif

Edit: stai sa zic, sa nu spui dup-aia ca nustiuce. Am completat si eu sondajul ala, da' astept o bere de la Mihai, nu am nevoie de laptop, ca oricum io e mai de la tara si mi-as prinde urechile in el. S-asa le am cam clapauge.
mutulica
ca sa cistigi trebe sa ai noroc... ca sa ai noroc cica trebe sa maninci
Ovidiu Bufnila
Sal la toata lumeaaaa! Ca de obicei topicurile bufniliene au toate un cod. Ei bine, va iubesc, din seara asta o sa va innnnebunesc pe Net cu un laptop meserias! E o bijuterie, sunt foarte mandru de el. Numa ca tre sa mai misc meduzisticile mele degetele si pe mouseul asta de laptop care e o miscare valurit circulara saltareataaa!
Buna seara tuturor de pe laptopul meduzei!
rofl.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (Felina @ 24 May 2006, 08:02 PM)
QUOTE (Tyra @ 24 May 2006, 04:59 PM)
Dar castigi bani pe care i ai muncit, tot nu castigi un laptop ci il cumperi.  biggrin.gif

Mariuseeeee, ete ce zice si Tyra!

Daca doi zic ca esti beat, meri de te culca! laugh.gif harhar.gif

Eu nu prea am somn...Laptopul l-am castigat din munca mea de consilier de imagine! E haiosss!
O zi frumoasa maineee!
Ovidiu
Cucu Mucu
QUOTE (mariusc2 @ 24 May 2006, 07:06 PM)
Edit: stai sa zic, sa nu spui dup-aia ca nustiuce. Am completat si eu sondajul ala, da' astept o bere de la Mihai, nu am nevoie de laptop, ca oricum io e mai de la tara si mi-as prinde urechile in el. S-asa le am cam clapauge.

Nenea Mihai, a stat ploaia, nu te mai uita aiurea si scoate bericica! tongue.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (mariusc2 @ 24 May 2006, 07:09 PM)
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 24 May 2006, 06:05 PM)
Daca vrei sa castigi un laptop ce trebuie sa faci?
thumb_yello.gif

Sa muncesti. wink.gif

Uuuups, sa muncesti? Sa fie placerea experimentului la mijloc? Sa fie bucuria perversa a umplerii formelor in miscarea noastra aparenta? Sau sunt tehnicile subtile de manipulare a piratilor de dincolo de orizontul vizibil? Admitem ca sunt incercari periculoase. Turbulentele scapate de sub control produc bifurcatii fatale. Incercam insa sa intuim strategicele furtunilor oceanice. Banuim ca presiunea lor orizontalizeaza universul acvatic pentru a-i mari suprafata si pentru a-l pregati pentru o noua sarcina informationala. Ideea aceasta e atāt de nebuneasca incāt producem nenumarate turbulente in structurile noastre narative cautānd o ascunzatoare unde s-o dosim si sa uitam de ea. Dar stapānim turbulentele? Iar uniformitatea noastra acvatica nu e un construct fals? Nu s-a produs cumva o rupere de echilibru si structurile narative au scapat de sub control? Munca, uuups.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.