Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Bufnila Pionierul, Utecistul, Peceristul:
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Sal'. Ca sa nu mai starnesc cumva vreo confuzie, declar public trecerea mea triumfala prin urmatoarele stari politice: pionier, utecist, pecerist. Asta nu ma impiedica sa inaintez in experienta si istoria bufniliana, sucita, anecdotica, autoironica, trista un pic, haioasa sau complet ridicola. Pentru ca aveti sansa, fiind Next Generation, sa fiti liberi de Ideologii Prafuite, incercati sa nu fiti doar o biata notita in Istoria Romaniei. Daca o meduza prafuita ca bufnila va poate da o mana de ajutor OK.
Asta e. Trebuie sa fim drepti in primul rand cu noi insine.


Va iubesc in ciuda tuturor starilor mele politice.

Ovidiu Bufnila
March
Io credeam ca ai fost si legionar ! laugh.gif
bishop
QUOTE
declar public trecerea mea triumfala prin urmatoarele stari politice: pionier, utecist, pecerist. Asta nu ma impiedica sa inaintez in experienta si istoria bufniliana, sucita, anecdotica, autoironica, trista un pic, haioasa sau complet ridicola.

Manifestarea asta de teatru ieftin, de afectare continua, de izmeneala chiar, de visare cu ochii deschisi la cai verzi pe pereti albastri, e specifica unei intr-adevar ridicole stari de tomnatica pubertate. Sa nu mai spui la nimeni cati anisori ai adunat.
Ovidiu Bufnila
QUOTE (March @ 11 May 2006, 07:17 PM)
Io credeam ca ai fost si legionar ! laugh.gif

Loool! Legionar? Asta-i chestiune delicataaaaa si tragica. Legionarismul? Oare poti intelege March legionarismul? Poti patrunde dincolo de vulg, in profunzime? March, March, sa nu-mi spui ca esti vreun securist din ala rasuflat scolit la Trei Luni UTC! Sau vreun patriotard sadea! Tigrule, oare ai curajul nebun sa patrunszi in TRAGICUL poporului roman? Oare ai tu puterea sa te eleiberezi de putoarea sedintelor UTC? Oare ai curajul sa privesti Istoria Adevrata a Romaniei? Da-mi de stire, tigrule, sa te vad trcut dincolo de cacaturile astea de tip bolsevic.
Auzi, tipule, vezi ca o s-o luam ceva mai repede. Incearca sa tii ritmul. Nu mai posta aiureli si nu te mai inforta cu bufnilul ca nu tine la mine cu cacatisuri.

Pa, pa, pa, tigrule.

Ov
spoton.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (bishop @ 11 May 2006, 07:55 PM)
QUOTE
declar public trecerea mea triumfala prin urmatoarele stari politice: pionier, utecist, pecerist. Asta nu ma impiedica sa inaintez in experienta si istoria bufniliana, sucita, anecdotica, autoironica, trista un pic, haioasa sau complet ridicola.

Manifestarea asta de teatru ieftin, de afectare continua, de izmeneala chiar, de visare cu ochii deschisi la cai verzi pe pereti albastri, e specifica unei intr-adevar ridicole stari de tomnatica pubertate. Sa nu mai spui la nimeni cati anisori ai adunat.

Ce mai bazaconie!
smile.gif
March
Maistre,
Ce, te-am lovit la lingurica cu chestia aia legionara ? biggrin.gif Vrei sa-ti recomand niste bibliografie - tiparita in vest inainte de '89 si in tara , dupa - ca sa studiezi putin Miscarea ? Si ca sa afli unde se intalneste cu national-comunismul ?!

pese : securistii erau scoliti , de mici, la Baneasa , nu la utc ! Vrei si despre asta niste detalii ?
Ovidiu Bufnila
Looool! Omule, da de ce ma injuri in gand? Te roade invidia, omule? Esti tare-n basca asa pe Net, nu? Omule, din clipa asta, pentru ca habar n-ai pe ce lume traiesti ia-ti adio de la dialogul cu meduzele. Esti haios dar esti inversunat, slab pregatit informational. Numai gura de tine, bai March.

Esti simpatic. Ne esti drag dar nu contezi ba cu lingurica ta cu tot.

Pa, pa, istetule!
Habar n-ai o iota de securisti. Nu mai citi ziare din alea nasoale, baiatule. Scoala de la Baneasa ca si Scoala de la Sibiu era doar de ACOPERIRE! Baaa, March, altfel se moara macina in INOFORMATII.


Ovidiu, multumim de clicaiala!
Cu drag tuturor,
Securistii Veseli



NOTA: Computadorul bufnilian a fost spart pentru cinspe minute fara stirea bufnilului. Sa vezi ce se da de ceasu mortii, saracuuu! Bufuleee, esti pe bune!
jamie.gif jamie.gif jamie.gif
wasp
Incerc sa vizualizez un grup mic, dar format din cei mai bine pregatiti hackeri ai lumii, cum sparg codurile computerului bufnilian in incercarea patetica de a patrunde in meandrele rationamentelor Bufnilului-cel-bine-pregatit-informational.... Nu stiu de ce imi vine in minte bancul cu cei din Colonia Argus aterizati din greseala pe pasunea de langa Poplaca..... rofl.gif
Cucu Mucu
Ovidiule, ce-ai, tata? Ai ratat tratamentul azi?
QUOTE
sa te vad trcut dincolo de cacaturile astea de tip bolsevic.

QUOTE
nu tine la mine cu cacatisuri.
March
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 12 May 2006, 06:37 PM)
Looool! Omule, da de ce ma injuri in gand? Te roade invidia, omule? Esti tare-n basca asa pe Net, nu? Omule, din clipa asta, pentru ca habar n-ai pe ce lume traiesti ia-ti adio de la dialogul cu meduzele. Pa, pa, istetule!

Ai dreptate , io nu ma pricep la SF-uri ! laugh.gif Asa ca te las cu meduso-miscombarii matali ! Si spor la munca stahanovista de lansari de topicuri ! tongue.gif
Cla
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 12 May 2006, 04:37 PM)
bai March[...]
[...]nu contezi ba[...]
Baaa, March,[...]
[...]cacaturile astea[...]
[...]cacatisuri.

Ce limbaj distins, dom'le... hh.gif
Poate ai "norocul" sa dea si Mihai pe-aici whistling.gif
Endgegner
ie chiar f ales limbaju'...de om intelectual nu alta, bai dom'le bai
wasp
Am senzatia ca nu intelegeti Universul Bufnilian ! Carcotasilor ! ohyeah.gif
Ovidiu Bufnila
Tigrilor, va iubesc. Astept niste reactii mai interesante la asa-zisele mele agresiuni verbale! va doresc din toata inima sa ramaneti in Arhipelag sa invatam impreuna lucrur tulburatoare despre Artele Manipularrii, despre Universul Miraculos, despre verb si adverb, despre PA )programe autoexecutabileeee).

Acu juma de ora Discovery a vorbit despre DINOZAURI! Looool, Meduza Bufniliana nu se valureste in vaaan! T Rex avea PENEEEEE! Iar penele erau TUBULARE la inceput iar apoi s-au valurit! Si penele nu erau pentru zboooor! Asa ca Darwin e sub semnul intrebariii!


Hei, Waving Theory e REALA.

"Bai" e un fel de Litera A a Alfabetului Straniu.

O sa va invat tigrilor pentru ca intr-adevar trebuie sa invatati.
Eu va iubesc simplu.
De ieri si pana astazi am muncit din greu, am consiliat oameni din lumea politica, din lumea afacerilor, din lumea medicilor. Si o multime de tigri din Next Generation.
Am angajat studenti la firma si sunt pe cale sa angajez si ekevi. Oauu, sunt niste tigri de exceptie. daca voi patiti ce patiti, va inchipuiti ce poligon a dat peste acesti tigri minunati?

Va rog frumos sa ganditi ALTFEL!

Va rog din tot sufletul, ELIBERATI-VA de COMUNISM si de BALCANISM!





wasp
Bufnilianule, tu nu ai agresiuni verbale.... Da' esti simpatic rau de tot..... Ma intreb cum arata un om de succes consiliat de tine. Apropo, ai vreo legatura cu Becali ? Nu de alta, dar parca el intrase pe mainile altcuiva. cool.gif
Ovidiu Bufnila
Pe Becali il consiliaza analistul politic Dan Pavel. In rest, esti OK, nu-ti fa probleme, ma ocup de chestii ceva mai ciudate inca inainte sa te fi nascut tu.
Pa, pa! Seara buna, tigrule!
wasp
Tigrule, eu nu la Dan Pavel ma refeream.... Pe Dan Pavel il plateste si atat... La el isi permite sa urle, sa-i arunce in fata toate tampeniile care ii macina circumvolutiunea. Exista cativa oameni in fata carora nu indrazneste sa sufle... Alea erau mainile la care ma refeream. Si... tigrisor, intre noi nu e o diferenta de varsta atat de mare... doar daca nu cumva te-ai bufnilizat de la gradinita. wink.gif
March
QUOTE (wasp @ 14 May 2006, 10:14 PM)
Tigrule, . ..Si... tigrisor, ...

Poate e tigresa, sau tigrisoara , mai stii ?! unsure.gif laugh.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (wasp @ 14 May 2006, 10:14 PM)
Tigrule, eu nu la Dan Pavel ma refeream.... Pe Dan Pavel il plateste si atat... La el isi permite sa urle, sa-i arunce in fata toate tampeniile care ii macina circumvolutiunea. Exista cativa oameni in fata carora nu indrazneste sa sufle... Alea erau mainile la care ma refeream. Si... tigrisor, intre noi nu e o diferenta de varsta atat de mare... doar daca nu cumva te-ai bufnilizat de la gradinita. wink.gif

Uuuups! OK, man, vrei intr-adevar sa STII ADEVARUL DESPRE ROMANIA?
wasp
Daca mai imi spui "MAN", te pocnesc cu geanta in cap ! rofl.gif Si nu vreau sa stiu adevarul TAU despre Romania ! tongue.gif
abureala
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 14 May 2006, 06:17 PM)
Pe Becali il consiliaza analistul politic Dan Pavel. In rest, esti OK, nu-ti fa probleme, ma ocup de chestii ceva mai ciudate inca inainte sa te fi nascut tu.
Pa, pa! Seara buna, tigrule!

Banuiesc ca Dan din Becali este Dan Pavel. Depide pe cine consiliezi, poti fi chiar foarte bun pana la urma ....

QUOTE

"- Dane, ce inseamna filozofie? Mi-a spus ca inseamna iubirea de intelepciune. Atunci mi-am dat seama ca eu sunt filozoful, nu acesti filozofi, care ei sunt cititori de filozofie. Sigur ca ei s-au nascut destepti, dar citesc filozofie si sunt teoreticieni de filozofie. Eu sunt un practician, pentru ca m-am nascut filozof... Asa m-a nascut mama mea sa iubesc intelepciunea. Nu poti fi un filozof autentic decat daca te-ai nascut. Altfel te numesti filozof cititor sau filozof teoretician".

Gigi Becali despre filosofie
Ovidiu Bufnila
QUOTE (wasp @ 15 May 2006, 12:29 PM)
Daca mai imi spui "MAN", te pocnesc cu geanta in cap ! rofl.gif Si nu vreau sa stiu adevarul TAU despre Romania ! tongue.gif

o ancora perfecta, sanks
wasp
Bee, cand mai simti nevoia sa-ti ridic mingea la fileu, anunta-ma.... Anytime... Doar sa nu incerci sa ma "bufnilizezi". Sunt imuna. Au mai incercat si altii... Nu le-a reusit si au incercat sa ma educe. Nici asta nu a tinut.... Zic io, din fundu' curtii, ca daca nu ma atingi la sinapsa logica (aia care vorbeste clar si fara metafore), nici o sansa sa ma capacitezi cu ceva.
Cucu Mucu
Ce rea e asta mica! laugh.gif thumb_yello.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (abureala @ 15 May 2006, 01:48 PM)
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 14 May 2006, 06:17 PM)
Pe Becali il consiliaza analistul politic Dan Pavel. In rest, esti OK, nu-ti fa probleme, ma ocup de chestii ceva mai ciudate inca inainte sa te fi nascut tu.
Pa, pa! Seara buna, tigrule!

Banuiesc ca Dan din Becali este Dan Pavel. Depide pe cine consiliezi, poti fi chiar foarte bun pana la urma ....

QUOTE

"- Dane, ce inseamna filozofie? Mi-a spus ca inseamna iubirea de intelepciune. Atunci mi-am dat seama ca eu sunt filozoful, nu acesti filozofi, care ei sunt cititori de filozofie. Sigur ca ei s-au nascut destepti, dar citesc filozofie si sunt teoreticieni de filozofie. Eu sunt un practician, pentru ca m-am nascut filozof... Asa m-a nascut mama mea sa iubesc intelepciunea. Nu poti fi un filozof autentic decat daca te-ai nascut. Altfel te numesti filozof cititor sau filozof teoretician".

Gigi Becali despre filosofie

Poate ca intr-o buna zi, reflectand la ceea ce se intampla in Han, va veti ambitiona si veti sonda Adevarul in nuditatea lui. Caci dincolo de aparente se ascund Adevarurile. A fost, este si va fi o a PATRA cale. Pe acest adevar e construit ICAN. Dincolo de aparente, sunt fictoriale de fundament, tragice, grele, grave, imposibile, totale si nemiloase. Dicolo deaparente, dincolo de trairi si sentimente sunt Adevarurile Grele, imposibile, nedigerabile. In definitiv, peste o mie de ani nu vor mai conta aceste topicuri. Nici noi. Sa fie asta o FINITUDINE dezagreabila?
hh.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (wasp @ 14 May 2006, 10:14 PM)
Tigrule, eu nu la Dan Pavel ma refeream.... Pe Dan Pavel il plateste si atat... La el isi permite sa urle, sa-i arunce in fata toate tampeniile care ii macina circumvolutiunea. Exista cativa oameni in fata carora nu indrazneste sa sufle... Alea erau mainile la care ma refeream. Si... tigrisor, intre noi nu e o diferenta de varsta atat de mare... doar daca nu cumva te-ai bufnilizat de la gradinita. wink.gif

Uuups! Papusarii lui Beca? Loool! Mishto. Bravo, Wasp. Le stii si numarul de la masina? Daca da, baga mare pe faleza ca tot jargonizam imagologic. Esti un tigru bengalez. No offense. Imi esti draga oricine ai fi, barbat, femeie, extraterestru.
tongue.gif
Cu prietenie.
wasp
Bufnila, valureste-ti sinapsa si cauta informatia. Nu-mi cere sa-ti dau mura in gura.... Asa cum nici tu nu dai...nici nu o sa primesti. Fa - ca sa zic asa - un exercitiu de "surse". wink.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 31 Aug 2006, 03:00 PM)
QUOTE (wasp @ 14 May 2006, 10:14 PM)
Tigrule, eu nu la Dan Pavel ma refeream.... Pe Dan Pavel il plateste si atat... La el isi permite sa urle, sa-i arunce in fata toate tampeniile care ii macina circumvolutiunea. Exista cativa oameni in fata carora nu indrazneste sa sufle... Alea erau mainile la care ma refeream. Si... tigrisor, intre noi nu e o diferenta de varsta atat de mare... doar daca nu cumva te-ai bufnilizat de la gradinita.  wink.gif

Uuups! Papusarii lui Beca? Loool! Mishto. Bravo, Wasp. Le stii si numarul de la masina? Daca da, baga mare pe faleza ca tot jargonizam imagologic. Esti un tigru bengalez. No offense. Imi esti draga oricine ai fi, barbat, femeie, extraterestru.
tongue.gif
Cu prietenie.

Surseeee, ha, ha, ha! OK, draga Wasp. Unde sa dau eu de Surse? Pin ce cancelarie? La sovietici, la americans, la chibutz? Unde sa caut mama draga? Unde sa gasesc Manipulatorul Ancestral? Ca eu pe ala il caut nu pe baiatu cu muschi de la Organele Alea oricarear fiele, soviectice, americanistice, mosadiste, tra, la, la. Pe mine ma intereseaza unde este RAUL! De unde vine raul, asta ma inghesuie pe mine. Grea misie mi-am asumat.
Multumesc frumos de mesaj.
Ov
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.