Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Turneul De Whist: Masa 1
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport
Pagini: 1, 2
Marcus
Aici este locul in care partenerii de joc de la masa 1 din cadrul Turneului de Whist, stabilesc ziua si ora de disputare a partidei urmatoare, astfel incat sa fie convenabil tuturor de la masa.

La aceasta masa se vor disputa doar jocurile de whist in 6.

Verificati zilnic acest mesaj, pentru a va pune la curent cu ultimele propuneri de joc si confirmati-va sau nu prezenta, dupa caz.


Propuneri si confirmari:

Etapa I: black ice (gazda), caa, Catalin, dade_valy, Marcus, Lotte => s-a jucat
Etapa a II-a: caa (gazda), Olaf, Socratel, Catalin, black ice, skysurfer => s-a jucat
Etapa a III-a: Lotte (gazda), Socratel, Marcus, alexxxutzzu, Olaf, Tyra => s-a jucat
Etapa a IV-a: skysurfer (gazda), black ice, Lotte, Catalin, Marcus, Tyra => s-a jucat
Etapa a V-a: Tyra (gazda), Socratel, skysurfer, Olaf, caa, alexxxutzzu => s-a propus JOI, 25 MAI, ORA 21:30 (si-au confirmat prezenta: caa, Olaf, Tyra, Socratel, alexxxutzzu)
black ice
QUOTE
Etapa I
Masa 1: black ice (gazda), caa, Catalin, dade_valy, John B, Lotte


Fiind prima gazdă, cred că e oarecum de datoria mea să organizez această primă etapă. Aşadar, haideţi să stabilim o zi şi o oră la care să jucăm. Fiind vorba doar de o partidă cred că mai mult de o oră nu va dura, astfel că poate vom putea juca şi īn timpul săptămānii.
Catalin
Daca e in timpul saptamanii, eu prefer seara dupa 10, daca se poate. Daca nu, probabil pot sa ma descurc, totusi.
dade_valy
Eu tre sa stiu dinainte .. eu sunt disponibil aproape zilnic ! ! !
milimetru
Cred că trebuie să aşteptăm o propuneri concrete din partea lui JohnB. Se pare că el are disponibilitatea cea mai restrīnsă dintre noi toţi (spune undeva că: " Eu am net doar la slujba, intre 9-18. Timpul petrecut in fata calculatorului este destul de mare, asa ca as putea juca in intervalul asta.). Ca atare eu zic să aşteptăm 1-2-3 propuneri din partea lui la care apoi să subscriem şi noi...

QUOTE
Etapa a II-a
Masa 1: caa (gazda), Olaf, Socratel, Catalin, black ice, skysurfer


Īntrucīt la această partidă sīnt gazdă propun desfăşurarea ei miercuri, 3mai, la ora 22 fix. Aştept "da"-urile voastre! smile.gif

ps. cred că n-are importanţă dacă se joacă o etapă īnaintea alteia; important e să iasă socoteala meciurilor la urmă; partida la care sīnt eu gazdă ar putea avea "codul" II.1 (etapa a II-a, masa 1)
- deci: II.1=03.05.2006, ora 22.
Olaf
QUOTE
- deci: II.1=03.05.2006, ora 22.

Pentru mine e ok.
Tyra
Olaf, deocamdata treci la masa ta laugh.gif
milimetru
Muey, treziţi-vă din mahmureala de după 1 mai şi etalaţi p-acilea OK-urile voastre pentru partidele īn care vă apare numele!! Să zicem: pentru I.1=> marţi 2 mai, ora 22 (scuze black ice ca intru in "parohia" ta...) şi pt II.1=> miercuri 3 mai, ora 22.

E binee?
dade_valy
pentru mine e bine.. dar sa ziceti sigur..! ! !
Catalin
Da.
black ice
Da, e bine şi pentru mine aşa.
Lotte
Subscriu. tongue.gif
milimetru
smile.gif Ok, deocamdată e bine.

I.1 lipseşte la apel JohnB. Mi-e teamă că el nu va putea juca la ora 22...
II.1 Socratel si skysurfer, voi?
Marcus
Intr-adevar, John B nu va juca. M-a anuntat ca ii este imposibil sa joace dupa ora 6 seara sau in week-end, motiv pentru care nu mai poate participa la concursul de whist. sad.gif
In conditiile date, voi juca in locul lui John B.

QUOTE
II.1 Socratel si skysurfer, voi?

Tocmai am vorbit cu Socratel si a spus ca poate juca miercuri la ora 22,00 (ora Romaniei) smile.gif
Stiu despre skysurfer ca sta prost cu timpul liber, sper sa gaseasca el o modalitate sa participe. unsure.gif

Ah, sa nu uit. In noile conditii, eu voi juca cu alt nick. wink.gif marcus_blu



DECI:

Astazi, la orele 22:00, in camera Twisted are loc debutul turneului de whist la masa 1
skysurfer
Seara dupa 22.00 e perfect. Am intrat pe 1 mai si nu vazusem pe nimeni. Ce-i drept am vazut un marcus_blu dar nu credeam ca e Marcus al nostru. Deci era cineva totusi.smile.gif

E o sa intru si diseara si maine de la ora 21.50 voi fi in Twisted.
Catalin
Nu inteleg de ce n-am vazut decat pentru miercuri nu si pentru marti aranjamentul... sad.gif
milimetru
Hai deseară şi recuperează! thumb_yello.gif
Lotte
QUOTE
Etapa a III-a
Masa 1: Lotte (gazda), Socratel, Marcus, dade_valy, Olaf, Tyra


Aveti propuneri ptr ziua si ora desfasurarii acestei partide? smile.gif
Marcus
Asa cum am procedat si la cealalta masa, anunt si aici:

VERIFICATI, DACA SE POATE ZILNIC, PRIMUL MESAJ AL TOPICULUI pentru a fi la curent cu ultimele propuneri ale datelor de joc, si confirmarile celor care si-au anuntat participarea efectiva. smile.gif
Catalin
Mie nu imi merge logarea acum...
black ice
Şi eu am avut probleme cu logarea, durează mai mult (aprox. 1 minut) dar merge...
Catalin
Am reusit, intr-un final, cu Opera. In ce sala jucam?
black ice
Īn Twisted.
Lotte
Uhm . . . Sambata 6 mai la ora 22:00? unsure.gif
Marcus
QUOTE (Lotte @ 3 May 2006, 04:21 PM)
QUOTE
Etapa a III-a
Masa 1: Lotte (gazda), Socratel, Marcus, dade_valy, Olaf, Tyra


Aveti propuneri ptr ziua si ora desfasurarii acestei partide? smile.gif

Vad ca nimeni nu mai spune nimic. Pai continuam seria inceputa pana acum? Adica, jucam SAMBATA, ORA 22:00?

[edit] Uite ca si Lotte s-a gandit la fel. smile.gif tongue.gif
Marcus
Tyra spunea ca nu poate veni sambata la acea ora, si Olaf a propus tot pentru sambata, ora 10 dimineata.
Sunteti de acord?
Lotte
hmm.gif de acord
Socratel
Pentru Etapa a IV-a: Socratel (gazda), dade_valy, caa, Olaf

propun orice zi din saptamana viitoare in jurul orei 21:30-22 00 (caa ar putea luni), ceilalti ?
Tyra
Etapa a III-a
Masa 1: Lotte (gazda), Socratel, Marcus, dade_valy, Olaf, Tyra


Nu e prea tarziu la 10 dimineata (ora Ro) pt Socratel?

Daca e el de acord, merg pe mana lui.

edit: acum am vazut, Socratel nu poate la 10 dimineata ora Ro. Propun sambata, 6 mai, ora 20:30.
Olaf
Eu nu stiu inca daca pot ajunge atunci...
Tyra
Olaf, propune tu. Putem juca in timpul saptamanii daca vrei, insa numai dupa ora 19:30 pt ca pana atunci eu am scoala.
Olaf
Da, mie incepe sa-mi fie frica de in timpul saptamanii... tongue.gif
Duminica seara e ok?
Marcus
Duminica, sa zicem ora... 21:30 , poate toata lumea?

(Etapa a III-a
Masa 1: Lotte, Socratel, Marcus, dade_valy, Olaf, Tyra)

Nu uitati insa ca, fiind ora de varf pe internet, site-ul o sa mearga greu. sad.gif
Olaf
Pentru mine e ok. smile.gif
Lotte
Okay si ptr mine. smile.gif
Tyra
ok si eu
Socratel
Ok si cu mine
alexxxutzzu
Mi se pare ok ohyeah.gif sa jucam asta seara la 9:30.
Am sa apar si eu pe acolo sper sa ma primiti calduros ca pe un mic incepator! tongue.gif
Ne vedem pe doizece.:-h
Marcus
Noi suntem in Twisted si mai sunt de venit Olaf si Tyra. Trebuia sa inceapa la 21:30 si e deja 21:53... mai stam 10 minute si incepem.
black ice
QUOTE
Etapa a IV-a: skysurfer (gazda), black ice, Lotte, Catalin, Marcus, Tyra


Cand am putea juca?
Eu as propune zilele de miercuri sau joi, seara, in jur de 21.30 - 22.00.
Lotte
Eu as prefera joi daca se poate. unsure.gif
Catalin
Joi de la 22, count me in.
Marcus
QUOTE (black ice @ 8 May 2006, 09:33 PM)
QUOTE
Etapa a IV-a: skysurfer (gazda), black ice, Lotte, Catalin, Marcus, Tyra


Cand am putea juca?
Eu as propune zilele de miercuri sau joi, seara, in jur de 21.30 - 22.00.

Datorita programului foarte incarcat, este complicat pentru mine sa joc in cursul acestei saptamani, dar am sa vin totusi joi la ora 22:00, DAR cine intarzie 5, maxim 10 minute, incepem fara el!
Tyra
Joi la 22 e ok si pt mine. Sper sa nu mai intervina nimic.

Din pacate eu am pierdut mult avand in vedere ca am avut 2 jocuri in aceeasi zi, n am putut ajunge si si am avut o absenta motivata (credeti ma pe cuvant).

Desi au fost destul de multe absente si renuntari, e doar primul campionat si sunt convinsa ca datele problemei se vor mai schimba.

Poate pt alte campionate mai schimbam ceva pe ici pe colo tongue.gif sa fie si mai bine!

skysurfer
Sa inteleg ca ar trebui sa mai spun si eu ca o sa fiu acolo si eu o sa organizez masa, nu? laugh.gif
Incerc sa intru macar la 21.50. Va avertizez ca sunt probleme de conexiune si au fost zile in care m-am chinuit degeaba.

P.S. offtopic: In plus am avut parte de surprize neplacute in ultimul timp: din 10 partide jucate, cred ca de cel putin 7 ori gasesc persoane care se deconecteaza si in acest fel pierd puncte. mad.gif Oricum nu e cazul cu forumistii de pe Han ca aici sunt oameni de cuvant, ci de meciurile de antrenament pe care le joc.
Catalin
unsure.gif Pai nu pierzi puncte decat daca esti pe ultimele locuri, parca... si atunci mai putine decat daca ai fi pe acele locuri la final.
Catalin
Trebuie sa iau pe cineva de la gara. Ma intorc la 22:15, nu incepeti fara mine, va rog!
black ice
Eu am intrat. Ca să nu ne căutăm prin toate camerele, eu propun să jucăm īn camera Whist in 4 - e singura goală.
Tyra
Perfect, asa am timp sa pap si eu ceva.
Deocamdata camera twisted e plina, am intrat in "Whist in 4".
milimetru
QUOTE
Etapa a V-a: Tyra (gazda), Socratel, skysurfer, Olaf, caa, alexxxutzzu


Masa 2 joacă ultima partidă duminică, la ora 22. Haideţi să jucăm şi noi tot atunci (ca la fotbal, unde īn ultimele etape sīnt programate toate meciurile la aceeaşi oră, pentru evitarea "aranjamentelor" biggrin.gif ). Agree?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.