Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ajutor Pentru Iann
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Probleme Sociale
azrahelle
Probabil s-a saturat toata lumea de anunturi/mass-uri umanitare care se dovedesc cel mai adesea simple spammuri.

Situatia asta insa... este diferita. E vorba de un caz cunoscut din Brasov, un baietel de exceptie care merita o sansa.
This is not a rip-off. Pe linkul de mai jos aveti toate detaliile, inclusiv diagnosticuri, mediatizarea cazului, o cale de a-i contacta pe parintii copilului, etc.
Acesti parinti chiar fac eforturi disperate ca sa evite drama de a-si privi copilul murind, stiind ca daca ar fi avut bani l-ar fi putut salva.

Va rog, aruncati macar un ochi si daca nu va permiteti altceva, macar pomeniti si altora de site.

http://helpiann.yoos.ro/

Va multumesc!
Kyklos
sad.gif Foarte tragic sad.gif yeahrite.gif ohno.gif ma-ntreb cine e devina...oare nu exista oare alta solutie...din cate am vazut operatia costa o suma imensa...40.000 de euro , dar cu siguranta si-au pus intrebarea ...aceasta operatie are 100%sanse de reusita , in fine ...
azrahelle
Nu te-ai uitat bine. Costa 20 000 de euro. E nevoie insa de doua operatii.
"Cine e devina"?? E putin cam exagerat sa iti pui asemenea intrebari, since they seem out of place, avand in vedere atat contextul cat si tonul pe care l-am folosit eu. Nothing of that sort.

P.S. - din cate stiu eu... nici macar o banala operatie de apendicita n-are 100% sanse de reusita. E ca si cum ai cere 100% eficacitate de la o metoda contraceptiva. Some things just don't come in 100%, it seems...
Kyklos
Din cateva vad sunt doua operatii , in total 40.000 de euro , la ce suflet bogat au romanii cu greu se va strange aceasta suma.
Poate sunt prea transant , dar asta e opinia mea ...
azrahelle
Pai... s-au strans deja 9000, din cate vad. E viata copilului lor. Au dreptul sa incerce si sa spere.
Blakut
Nu exista o rubrica separata pentru donatii?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.