Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Uniunea Alb-negru
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Sah
Marcus
Membri:

Clopotel - 13,5 puncte
Lotte - 4 puncte
bishop - 1 punct
Marcus - 0 puncte
cristinach - 0 puncte
Data'q - 0 puncte
MiRcIoX - 0 puncte
greyhound - 0 puncte
Andronic - 0 puncte


Uniunea "Alb si Negru" reprezinta Organizatia de Sah a Hanului Ancutei, fondata astazi, 17 aprilie 2006. Membrii sai au acces la o serie de concursuri cu intrebari, probleme si competitii din sah organizate in Han.

- pentru a deveni membru este necesar sa cereti acest lucru fie public, in cadrul acestui topic, fie contactandu-ma privat, si sa primiti acceptul meu.

- calitatea de membru al Uniunii NU presupune participarea activa in cadrul nici unui concurs, ci doar conditia necesara unei posibile participari, si este totodata registrul dumneavoastra ca sunteti cunoscator si pasionat al sportului mintii.

- daca, din momentul aderarii la Uniune, trec 6 luni fara sa desfasurati nici macar o actiune in cadrul acesteia, veti fi exclusi din Uniune, dar veti avea drept de reinscriere. Nu abuzati! De asemenea, daca incepand de la ultima actiune desfasurata de dumneavoastra, trec 12 luni fara sa mai desfasurati vreo alta actiune, veti fi exclusi din Uniune, pastrand dreptul de reinscriere si punctajul fiind resetat.

- in cadrul Uniunii de Sah, membrii acesteia pot juca oricand partide de sah pe internet sau chiar fata in fata, si vor primi puncte pe baza rezultatelor care se vor adauga in punctaverajul general al forumistului, astfel:
Pentru victorie in partida de sah rapid (de la 10 la 30 minute per jucator), primiti 2 puncte. Pentru remiza, primiti 1 punct.
Pentru victorie in partida de sah de tip blitz (de la 5 la 9 minute per jucator), primiti 1 punct. Pentru remiza, primiti 0,5 puncte.

In cazul partidelor disputate fata in fata, timpul de gandire al fiecarui combatant este nelimitat.
Amintim ca membrilor Ligii de Sah li se dubleaza punctajul obtinut in cadrul oricarui concurs din cadrul Uniunii.

Observatii:
Punctajul membrilor va fi actualizat de regula la sfarsitul zilei in curs.
Este bine sa vizualizati din cand in cand acest mesaj, pentru adaugiri de ultima ora.
cristinach
vreau si eu
tongue.gif
Marcus
Bine ai venit, cristinach! welcome.gif
Esti acceptata in Uniune! smile.gif
Lotte
Am si eu loc? sorry.gif
Marcus
Bineinteles, Lotte! smile.gif

Bine ai venit! welcome.gif
Data'q
Vreau si eu...May I?...

PS: De ce nu si concursuri?...Sau macar niste amicale jucate pe messenger... tongue.gif
Marcus
Bine ai venit, Data'q! welcome.gif

Nu inteleg prea bine ce vrei sa spui, dar concursuri se organizeaza! thumb_yello.gif Ne putem intalni oricand si pe messenger, si pe yahoo games, oriunde, pentru a juca dupa plac partide de sah, fie amicale, fie contorizate de Uniune! smile.gif
MiRcIoX
Mai e loc cool.gif ?
Marcus
Bineinteles! smile.gif
Bine ai venit! welcome.gif
Clopotel
Daca mai e loc si pentru Clopotel, bine, daca nu..., n-ati pierdut nimic....


PS... Salut initiativele lui Marcus... thumb_yello.gif
Marcus
E loc si pentru Clopotel! smile.gif Bine ai venit, Clopotel! welcome.gif
bishop
Ma inscriu si eu desi n-am apucat sa citesc tot regulamentul.
Marcus tata, tu trebuia sa te faci jurist tongue.gif
Marcus
Bine ai venit, bishop! welcome.gif
Chiar ma intrebam cand te vei inscrie... smile.gif

Jurist? N-a fost sa fie. tongue.gif
greyhound
Buna
Mai e loc si pentru mine? sorry.gif m-am trezit mai tarziu un pic smile.gif
Marcus
Salut, greyhound si bine ai venit! welcome.gif
Marcus
Joaca cineva sah? unsure.gif
gonen
QUOTE (Marcus @ 11 Jun 2006, 04:49 PM)
Joaca cineva sah? unsure.gif

de saptamana viitoare, o sa pot reveni eu la jocurile de sah de pe han smile.gif
Marcus
Bine ai venit, Andronic, in Uniunea Alb-Negru de sah! welcome.gif

Reamintesc membrilor Uniunii ca daca doresc ca partidele lor sa fie vazute pe Han, si sa primeasca puncte in cadrul Uniunii, pot juca sah oricand pe internet. In curand vor fi propuse si alte cateva exercitii de sah de tipul "gasiti cea mai buna mutare".
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.