Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Copii
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Cla
Îmi aduc aminte de o faza în care au venit rusii sa "achizitioneze"(povestita de taica-meu)
Or venit la o casa, zise pustiul:
"Eu sunt mic, nu stiu nimic; Tata-i în pod, beleste oaia" rofl.gif

Mai aveti chestii de-astea, din gura copiilor? biggrin.gif

Sau chiar ati fost voi "eroii" ?!? rofl.gif
Yvonne
Asta se pune ?
Seara in tramvai, mama, tata si o fetita de vreo 4 ani se aseaza linga o doamna. Fetita o tot priveste si la un moment dat arunca bomba...tati as-i ca tanti e frumoasa ?...liniste , tati fete-fete, tanti zimbeste...copilul iar...hai tati, asa-i ca-i tare frumoasa ? ...tati era ca semaforu'...mami astepta o reactie, si copilul nu se mai oprea. In final intervine mami care spune...da, tanti e tare frumoasa, isi iau copilul si dau sa coboare.....dar copilul insista...tanti vii si tu cu noi? toata lumea a inceput sa rada...a fost mishto ce mai.
Cucu Mucu
La Iantu in emisiune, un pustiulica spune la un moment dat " mami ii papa cuculetul lu' tati". roflmao.gif
Cla
QUOTE (dificila @ 14 Apr 2006, 08:53 AM)
Asta se pune ?
Seara in tramvai, mama, tata si o fetita de vreo 4 ani se aseaza linga o doamna. Fetita o tot priveste si la un moment dat arunca bomba...tati as-i ca tanti e frumoasa ?...liniste , tati fete-fete, tanti zimbeste...copilul iar...hai tati, asa-i ca-i tare frumoasa ? ...tati era ca semaforu'...mami astepta o reactie, si copilul nu se mai oprea. In final intervine mami care spune...da, tanti e tare frumoasa, isi iau copilul si dau sa coboare.....dar copilul insista...tanti vii si tu cu noi? toata lumea a inceput sa rada...a fost mishto ce mai.

Se puuune, chiar ca-i misto clapping.gif

Una povestita de maica-mea:
Era in autobuz, in drum spre servici.
Lânga ea, un tata cu un pusti.
Tata: "De câte ori ti-am zis sa nu te mai scobesti în nas?"
Pustiu': "De câte ori nu ti-a zis mama sa nu te mai pişi în chiuveta??"
La prima statie au coborât amândoi... Tata: sorry.gif Pustiu': whistling.gif

rofl.gif rofl.gif
Fantasee
Finul meu (aproape 5 ani) se prezinta in vizita cu ditamai zgarietura pe frunte. Cu greu reusesc sa scot de la el ce se intamplase.

"Andra nu ma lasa sa pup."
"Pai, nu-i frumos sa pupi fetele cu forta."
"Ba ... da sorry.gif ."

rofl.gif Pe zi ce trece seamana tot mai mult cu taica-sau. rofl.gif
Sushi
Maica-mea o imprumutat cuiva aspiratorul. Eu aveam vreo 4 ani. Acuma mama avea nevoie de aspirator si Gigi nu aducea aspiratorul inapoi. Si tot zicea mama cu voce tare "Noaaa nu-i bai ca nu mai pupa el in veci aspiratorul daca e neserios" si suna cineva la usa si mama deschide, era Gigi cu aspiratorul, si io sar cu gura pe el "Noaaa nu-i bai ca nu mai pupi aspiratorul de la noi daca esti neserios!" rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.