Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Nu Am Clone In Han
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
http://finance.groups.yahoo.com/group/Ghilda_Meduzelor/

Nu am clone in Han. Vreti sa-mi fac? Imi fac. dar la ce bun? Repet, eu nu sunt important. Impotrivitorilor le spun, din dragoste, hei, impotrivitori de toate spetele nu va lasati prada manipularilor Meduzei. Celor anti le spun, hei anti- nu va lasati prada manipularilor. Istoriile incep sa guverneze pervers. Nu e nici joaca, nici ratacire ci JOC. Cand incepe Jocul Istoriilor, sa te tii. Imi sunteti dragi. Foarte dragi. Daca vreti sa ma clonez, ma clonez. Dar la ce bun? Voi sunteti importanti, nu eu. Ingerul mi-a zis dimineata ca am o gramada de anti- pe Han. Hai sa fim seriosi, nu ma las eu manipulat cu una cu doua de INGER. La ce sa fiti impotriva lui bufnila daca el nu e important? Da copy/paste pe Net, incurca lumea, face pe savantul, mai baga si el un fitil din alea de-ale lui, jucause. Pentru atat lucru sa-l luati la buleala? Pardon, sa polemizati? Polemica e iluzorie, nu e nici Zidar, Constructor, Arhitect.
Vad ca multi dintre voi sunt subsumati pasionant codului ZCA.
OK, e frumos, de ce nu. Stiti, mie nu-mi trebuie Ingeri Soptitori la ureche. Nu-mi trebuie avertismente soptite, nu in asta sta prietenia. Daca mi-am asumat ce mi-am asumat si imi asum ce imi asum la ce sa-mi trebuiasca sfatuitori? SA CE? Sa nu-mi rup gatul? Daca va iau la bani marunti nu stiti raspunsul. Meduzele NU LASA URME din astea lumesti. Cum sa lase daca ele nu se exista adica se cheama ca nu sunt FISATE nicaieri? Nici la Starea Civila, nici la CNSAS, nici la mama dreak. Meduzele sunt parelnice. Sunt infinite. Sunt discutabile. Sunt fandacsii de fandacsii. Uuuups.


Problema adevarata e sa NU VA FIE FRICA!
Sunt multi oameni pe sticla de la televizie care se bat cu caramida-n piept, sunt multi la bara parlamentara, sunt multi neinfricati chipurile pe lume. Hai sa fim seriosi, le tremura soriciul! Looool!

Daca ar fi sa deschidem Marile Secrete ar fi nashpa, ar fi nasol de tot. Marile Secrete nu sunt la CNSAS nici in sertarele parlamentarilor si nici in poeziile poetilor neprihaniti.

Cred ca or sa ma baneze dupa topicul asta PENTRU CA NU SE MAI POATE!

PCNSMP? Ce-o fi si mascarada asta codificata ca trebuie sa fie un COD.
Este.

Va iubesc foarte mult indiferent ce sunteti, cum sunteti, indiferent ca sunteti Pro sau Anti.

rofl.gif
abureala
Nu ne e teama, poete. Suntem doar plictisiti caci cei care trebuiau sa fie cuvant si lumina tac, si acum este intuneric. Si cei care trebuiau sa fie in fruntea noastra, zac cine stie prin ce colturi. Suntem plictisiti si cu sufletul amarat, ca suntem furati si nimeni nu face nimic, ba ni se rade in fata. Si ca o culme a ironiei, traim din ce in ce mai prost. Dar pana la urma ce poate face poetul prin cuvnat in fata tavalugului puterii politice? Nu poate deveni decat martir, uitat intr-o cronica dintr-un ziar cu tiraj redus. Prea mult jaf, prea multa nedreptate, si parca ne-a ajuns. Parca nu ne-a mai ramas nimic, decat amaraciunea.
Erwin
ce bine ca nu suntem toti pesimisti! smile.gif o mica anarhie se naste vizibil in timp ce politrucii se lupta pentru ciolan, poporul isi vede de treaba, la fel ca todeauna, oropsit, jecmanit, tarat in ape tulburi (inundatii si alte calamitati) pentru care nu e vinovat dar nici despagubit de stat, sunt cativa pe ici pe colo care isi vad mai departe de cazna lor, ignorand trendul saraciei, ignorand lipsurile si facand ceva, mult, putin, cine stie... ne apropiem implacabil de profetia brucaniana, dar ma gandesc cu bucurie azi la visul copilului meu care peste cei cativa ani ar trebui sa ia viata in piept, e aceeasi speranta pe care am avut-o noi la varsta lor, in plin comunism, intr-o lume mult mai inchistata decat cea de azi, ei au informatia, ei stiu, chiar daca multi dintre noi am fost generatii "de sacrificiu" si n-am facut mare scofala pe acolo pe unde suntem azi, ma gandesc cu bucurie ca ei sunt nadejdea si speranta noastra de mai bine, la fel a fost si acum douazeci de ani, la fel acum un secol, la fel acum multe generatii... ce putem face? cel putin sa-i invatam sa nu plece capul spasiti si sa lupte pentru drepturile lor, ei deja se eschiveaza de la "scoala de tip fabrica", ei sunt deja "tigri navigatori", lasati-i sa descopere lumea cibernetica, sa intre in ciberspatiu si sa construiasca lumea de maine in vise...
cactus
yeah.gif fac shi io un cont clona - o sa ma botez Cactus Lustigus...faiiin flowers.gif user posted image dar oare merita ???? Cred ca nu... cry.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.