Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Pro-miorita
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Pro-Miorita.
Ovidiu Bufnila
Pro-Miorita: Marea Valurire.
Sa vedem de unde incepem, mioritici fiind pana in varful urechilor. Puteti posta aici fie ca sunteti Anti fie ca sunteti Pro.
Felina
postam
calfa
Ah, ce imi place ! smile.gif E situatia tipica ... in care adevarul e la mijloc.

mariusc2 are dreptate, revoltandu-se impotriva unuia dintre miturile cele mai apasatoare ale fiintei romanesti. Depasit poate doar de cel al lui Manole ...

Tu, Ovidiu, ne provoci inca o data, plasandu-te in opozitie fata de o idee cu care poate si tu esti de acord. Cel putin asta banuiesc ...

Interesant, mariusc2 ne sugereaza actiunea, iar tu din pozitia celui care sustine actiunea ajungi sa te deplasezi catre polul opus. smile.gif Dans ICAN ? unsure.gif

mariusc2 are dreptate si in privinta victimizarii ... nationale ... si individuale. E in noi, intre noi, in jurul nostru. E insa si un atu uneori, in jocul cu vecinii care nu prea cunosc fenomenul.
Olaf
QUOTE (calfa @ 10 Apr 2006, 07:38 PM)
Dans ICAN ? unsure.gif

Sau poate doar Gigi Contra. laugh.gif
Erwin
e un subiect valurit si valuritor bineinteles. adica, daca te/nu te simti "mioritic pana in varful urechilor" esti pro/contra.
ei bine, eu nu stiu ce sunt, nici pro, nici contra, caci mai intai ar trebui sa-mi insusesc cumva conceptul de "a fi sau a nu fi mioritic" "That is the question!" smile.gif
Cla
E atāt de valuritor īncāt ma valureste in valurimirile mele nevalurite, nevalurite de valurimile mele cāteodata totusi valurite.
Cucu Mucu
QUOTE (calfa @ 10 Apr 2006, 08:38 PM)
Interesant, mariusc2 ne sugereaza actiunea, iar tu din pozitia celui care sustine actiunea ajungi sa te deplasezi catre polul opus. smile.gif Dans ICAN ? unsure.gif

Hmm, Ovidiu nu imi pare ca sustine actiunea, ci spectacolul spre deliciul personal. Stii cu ce pare ca seamana? Cu o galerie universala - este activ atata vreme cat jucatorii sunt in teren. Cand meciul se termina, isi strange steagurile si sirenele si se muta pe alt stadion.
calfa
QUOTE
calfa, cu ceva timp in urma, cand aveam probleme, cautam justificari (eram victima ba a hazardului,ba a nu stiu carui "sistem ticalosit", etc). Acum, cand am o problema,renunt la justificari in favoarea gasirii unor solutii.


Iar eu sustin in continuare ca ... dincolo de aparenta de ... "spectacol spre deliciul personal" ... Ovidiu impinge la actiune ... la a nu mai cauta justificari ci solutii ... ca tine. smile.gif Numai el ne poate insa lamuri ...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.