Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cele Mai Importante / Frumoase Biserici Din Lume
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Comunitatea Credintei - Religie
March
Aici puteti gasi cele mai frumoase si mai importante biserici si alte locuri sacre din lume .

Nu cautati Romania , ca n-o gasiti ! Poate dupa constructia Catedralei care se spune ca va depasi in inaltime "Harabaua" Poporului !
abureala
Un loc sfant :

Manastirea Saraca
Rex_Pelasgorum
Poate cea mai frumoasa manastire care am vizitat-o, este cea de la Rohia, din Maramures , unde a vietuit si Nicolae Steinhardt.

Zona este absolut superba, este accesibila si cu masina... recomand sa mergeti si la manastirea vecina, la Rohiita. wink.gif

Manastirea Rohia

abureala
Cred ca sunt deosebite. Si ca infatisare exterioara, dar si ca vietuire interioara.

Meteorele

Intr-adevar cat poate face puterea credintei, loc al oamenilor lui Dumnezeu in cuiburi de vulturi...
zexelica
Editat... offtopic: Draga Zexelica,
Pentru discutii care nu au legatura cu aceste subiecte, ti-am creat acel topic... Foloseste-l ...t erog...
Kyklos
Capela dos Ossos din Evora Portugalia..... am ramas uimit ....au mutat cimitirul in capela.

user posted image


user posted image


user posted image


user posted image


user posted image
March
Cea mai mica biserica din lume se afla in Oneida, New York.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.