Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Ai Visat Azi-noapte
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Cla
Noaptea trecuta am visat ca visez īn "html" laugh.gif
Cred ca-s dependent de net rofl.gif
Endgegner
circulam cu un camion de Bundeswehr prin Timisoara si nu stiu pe cine urmarea trupp-ul meu si era cam devastat orasul si peste tot ori genisti ori infanteristi...
Cla
Auzi, Queensryche zice "I only dream in infrared", noi avem camioane si html in cap rofl.gif
Dar serios acuma, fara prostii:
Ma plimbam prin Timi cu o motocicleta cu atas. (īn vis, bineīnteles smile.gif )
Cea mai faina proba a fost cea de-a ocoli gropile spoton.gif
Cāndva eram cu gāndul la Mr. Steed, cum īsi lua potolul din masina.
Eu am avut niste peste pe teava de esapament, legat cu Alu si sārma rofl.gif

Ce chestii, Dom-le rofl.gif
n'ai-b'ai
azi-noapte am visat ca venea spre mine o viespe imensa bazaind de mama focului. norocul meu e ca pe masura ce se apropia se facea tot mai mica, in schimb bazaitul ala devenea din ce in ce mai puternic si enervant si atata a crescut in intensitate ca la un moment dat am inceput si eu sa ma zgaltai in ritmul lui. dar cum n-am prea multa rabdare de felul meu m-am saturat repede asa ca dupa 2 minute mi-am luat zborul pe fereastra. asta a fost momentul cand mi s-a parut ca ceva nu-i in regula si m-am trezit, am oprit ceasul care suna ca un descreierat si dupa cateva incercari nereusite m-am varat in papucii de casa incepand astfel ceremonialul rutinei zilnice. is curioasa ce=o sa mai visez la noapte smile.gif
cameron
Am visat foarte aiurea. M-am trezit cu o senzatie ciudata, panica, teama, anxietate. Am visat o buna prietena ce s-a sinucis anul trecut.
Nu este prima data cand o visez, de fiecare data apare extrem de frumoasa si fericita. Nici macar nu vreau sa inteleg ce se intampla in subconstient..
insomnia
noaptea trecuta am visat ca am bulit "dhcp-ul" ........si se uita sefu "frumos" la mine. munca asta nu ma lasa nici in somn.offfff doamne!!!!:( sad.gif
contur
Am visat ca ma uitam intr-un mare monitor si apoi fumam si apoi tastam chestii si apoi cred ca ma intorceam la fumat. Am visat toate astea cu ochii deschisi. Larg deschisi. Pot spune ca da, fir-ar sa fie, am stat treaza toata noaptea.
Serenity
Eram la un salon de infrumusetare, ceva, si pe ecranul televizorului apare la un moment dat o reclama la o noua telenovela sud americana, despre o stilista celebra, numita "Dana de la Resita". Iar eu, extaziata, spuneam tuturor ca eu sunt din Resita si pe cea mai tare coafeza o cheama Dana rofl.gif
edittha
Visele dupa cum stim sunt in subconstientul omului asa ca as vrea sa visez o viata mai buna. Mi-a place sa visez ..........................ce as vrea oare? ca doar raman cu visul......... laugh.gif
John B
Am visat ca survolam Timisoara din elicopter si eram impresionat de simetria spatiilor urbane
Lotte
Aceleasi scari pe care le urc plangand, vis pe care-l am de o saptamana. cry.gif
Serenity
Aaaa... am uitat sa zic, cu cateva pagini in urma, exista acelasi topic.
Cla
Si Mihai n-o stie?? rofl.gif

Baga un link, ceva, macar pt. ar fi mutat smile.gif
Erwin
ufff, de fiecare data cand ma uit pe geam dupa ce m-am trezit uit ce am visat! incercand sa-mi amintesc vad doar frunzele proaspete de artzar ... dar cand imi amintesc, imi amintesc ca si cand as fi vazut un film in care am fost si actor si cameraman si regizor... wub.gif
N.V.
Nu stiu exact ce-am visat, dar am avut o senzatie de moliciune in semiobscuritate. smile.gif
Fantasee
Am visat ca faceam poze in parcul Cismigiu - asa ca dupa ce am terminat treaba la birou, mi-am transformat visul in realitate ohyeah.gif .
Cla
Eu m-am trezit cu o p**a ft. mica.
Am visat ca aveam sex cu sefa rofl.gif
Erwin
Cla:

QUOTE
Am visat ca aveam sex cu sefa


si era "mica" din cauza ca erati in mijlocul sedintei? rofl.gif

da' sa n-o dam pe vise erotice ca s-ar putea sa iasa incaierare pe-aici rolleyes.gif
Serenity
Trebuie, sa spun, trebuie sa spun!!! rofl.gif

Visele mele sunt oricum foarte, foarte cretine.. dar visul de azi-noapte parca le-a intrecut pe toate...

Se facea ca ma suna Kitty (da, Kitty de pe han rofl.gif ) si imi spune ca e in Timisoara, sa o ajut sa dea de nu stiu cine... Dupa care toata actiunea se transfera la Resita, unde mergan noi pe strada, Kitty imi spune ca vrea sa-si faca nu stiu ce trupa si are nevoie de bani de la acea persoana. Ne intalnim dupa scurt timp cu jay Lenno (da, de la el vroia Kitty bani) care dupa ce vorbim nu stiu ce, e de acord. Dupa care Kitty isi ia la revedere, iar eu impreuna cu Jay ne indreptam, ca niste vechi prieteni, spre casa. Eu il iau la misto si ii spun ca daca asa usor face "donatii" vreau si eu cateva mii de euro sa sap cea mai mare groapa din lume. Ajungem pe un pod, ne pupam, ne luam ramas bun, el imi promite sa-mi transfere banii pe card in cel mai scurt timp si..... gata visul.

Incep sa-mi pun serios problema daca nu am cumva ceva probleme psihice rofl.gif
Fantasee
Am visat ca mancam seminte hh.gif ... ceva ce n-am mai facut din copilarie laugh.gif . Oare o fi cazul sa fac asta iarasi?

rofl.gif
One_Last_Dance
Eram singura intr-o gradina, intr-o gradina obisnuita... miresme usoare pluteau in vazduh, un mic fluturas alb zbura printre tufele de trandafiri. M-am aplecat, aproape fara sa-mi dau seama, deasupra unui trandafir inflorit, si-mi aduc aminte ca am gasit o aripioara franta, intocmai ca aripioara unui porumbel... ametita de parfumul florilor de trandafir, trista pentru durerea lui, am cazut... am cazut langa aripa lui franta.

... m-am trezit brusc, neputandu-ma linisti... m-am ridicat din pat si m-am asezat in dreptul ferestrei deschise cu perdelele lasate. In limpezimea aerului, linistit, mai straveziu parca la apropierea diminetii, l-am zarit strabatand cerul.
Porumbelul meu se trezise la viata... wub.gif
standing_stone
am visat (ceea ce visez in fiecare seara in ultimele saptamani) ca faceam o prajitura si aveam reteta sub forma de functie de gradul 2 iar variabila era Q.si nu-mi ajungeau ingredientele si ma gandeam eu ca daca derivez functia ,poate imi ajung
alysoft2003
Am avut un nightmare infiorator : se facea ca mi-au furat masina cry.gif
Erwin
QUOTE
Am avut un nightmare infiorator : se facea ca mi-au furat masina 


softici, se pare ca avem ceva in comun! hh.gif la mine a devenit recursiv... noroc ca nu e prea des... blink.gif

alysoft2003
Daca ai stii cu ce angoasa m-am trezit in glandaaaaa. Sa imi fure orice, numai masina si computerul sa il lase.
Serenity
Ieri noapte (ma rog, in jumatatea aia de ora cat am atipit, pe la 7 dimineata) am visat ceva capete de caprioara sangerande. Dupa care am avut o zi mizerabila... Deci e de rau tongue.gif
dor
Dimineata asta m-am trezit razand in hohote. Mai tarziu mi-am amintit si visul:
Eram la scoala intr-o clasa goala. Nu stiu exact ce faceam dar are loc un cutremur si ma bag sub o banca. Se opreste zgaltaiala si se aud multe voci galagioase, brusc se deschide usa de la clasa, acolo erau toti colegii mei care se uitau la mine si radeau tare de tot. Se schimba scena: sunt pe un teren pustiu, in departare vad o prapastie, la marginea ei o casa. Ma duc acolo (pe aici mi-am pus intrebarea daca e un vis lucid sau nu, dar n-am reusit sa ating luciditatea) vad casa pe marginea prapastiei, langa casa o femeie care sta pe un scaun. Femeia ma aude si se intoarce la mine, vad ca e directoarea scolii, ea se sperie de mine, isi leaga o sfoara in jurul gatului si se spanzura de o radacina deasupra prapastiei. Ramane un pic agatata acolo dupa care se rupe radacina si se aude izbitura trupului jos in prapastie.
M-am trezit razand in hohote. biggrin.gif
Justitiarul
Eram cu cei de la Noua Dreapta in Sfantu Gheorghe si ne-am ciomagit cu ungurii. Am luat un par si am pocnit vreo cativa, dar dup'aia mi-am furat-o serios. Ne-am regrupat, si am iesit cu barde(de'alea de avea Mihai Viteazu) si sulite. Ungurienii iesisera in numar mare sa aniverseze nu stiu ce, si se indreptau spre noi. Cand au vazut ca iesim cu securile au facut stanga-imprejur si si-au continuat sarbatoarea.
Ce vis idiot!
nely
QUOTE(Justitiarul @ 21 Aug 2010, 12:36 PM) *
Eram cu cei de la Noua Dreapta in Sfantu Gheorghe si ne-am ciomagit cu ungurii. Am luat un par si am pocnit vreo cativa, dar dup'aia mi-am furat-o serios. Ne-am regrupat, si am iesit cu barde(de'alea de avea Mihai Viteazu) si sulite. Ungurienii iesisera in numar mare sa aniverseze nu stiu ce, si se indreptau spre noi. Cand au vazut ca iesim cu securile au facut stanga-imprejur si si-au continuat sarbatoarea.
Ce vis idiot!


ciomag, barda...sulita..secure..este un simbol ptr organul masculin....
de aici interpreteaza-ti singur visul....
Justitiarul
QUOTE(nely @ 21 Aug 2010, 02:34 PM) *
ciomag, barda...sulita..secure..este un simbol ptr organul masculin....
de aici interpreteaza-ti singur visul....



roflmao.gif
nely
QUOTE(Justitiarul @ 21 Aug 2010, 02:36 PM) *
roflmao.gif



ti-a fugit gandul rau tare de te prapadesti de ras!
gigip
QUOTE(cameron @ 28 Mar 2006, 03:03 PM) *
Am visat foarte aiurea. M-am trezit cu o senzatie ciudata, panica, teama, anxietate. Am visat o buna prietena ce s-a sinucis anul trecut.
Nu este prima data cand o visez, de fiecare data apare extrem de frumoasa si fericita. Nici macar nu vreau sa inteleg ce se intampla in subconstient..

Cameron,faptul ca ai visat prietena este explicabil prin aceea ca ai fost apropiata de aceasta si socata de gestul sau.
Mama Elodiei Ghinescu a declarat ca o viseaza frecvent pe fiica ei disparuta ,ca fiind in viata.
Intamplarile neobisnuite,tragice,ne raman intiparite in memorie si,la limita dintre subconstient(starea de somn) si constient(starea de veghe)retraim evenimentele care ne-au afectat.
gigip
gigip
QUOTE(Serenity @ 25 Apr 2006, 05:43 PM) *
Trebuie, sa spun, trebuie sa spun!!! rofl.gif

Visele mele sunt oricum foarte, foarte cretine.. dar visul de azi-noapte parca le-a intrecut pe toate...

Se facea ca ma suna Kitty (da, Kitty de pe han rofl.gif ) si imi spune ca e in Timisoara, sa o ajut sa dea de nu stiu cine... Dupa care toata actiunea se transfera la Resita, unde mergan noi pe strada, Kitty imi spune ca vrea sa-si faca nu stiu ce trupa si are nevoie de bani de la acea persoana. Ne intalnim dupa scurt timp cu jay Lenno (da, de la el vroia Kitty bani) care dupa ce vorbim nu stiu ce, e de acord. Dupa care Kitty isi ia la revedere, iar eu impreuna cu Jay ne indreptam, ca niste vechi prieteni, spre casa. Eu il iau la misto si ii spun ca daca asa usor face "donatii" vreau si eu cateva mii de euro sa sap cea mai mare groapa din lume. Ajungem pe un pod, ne pupam, ne luam ramas bun, el imi promite sa-mi transfere banii pe card in cel mai scurt timp si..... gata visul.

Incep sa-mi pun serios problema daca nu am cumva ceva probleme psihice rofl.gif

Nici un vis nu este cretin si,sigur nu ai probleme psihice! Inconsistenta logica a visului se datoreaza faptului ca,la limita dintre subconstient si starea de veghe,au fost activati neuronii uzitati mai frecvent pentru inmagazinarea unor senzatii,perceptii ,intamplari,traite ori auzite.
Supraincarcarea acelor neuroni si aglomerarea lor cu informatii face ca visele sa nu aiba coerenta,insa asta nu inseamna ca trebuie sa-ti faci probleme,esti sanatos tun!
gigip
gigip
QUOTE(nely @ 21 Aug 2010, 01:34 PM) *
ciomag, barda...sulita..secure..este un simbol ptr organul masculin....
de aici interpreteaza-ti singur visul....

Eu cred ca interpretarea simbolistica ,mistica ori bazata pe superstitii a viselor nu este corecta. Daca cel care a visat a fost
in Sfantul Gheorghe, se astepta la o reactie din partea nationalistilor maghiari,a adormit cu acest gand si,normal a visat ce a postat.
Situatia este similara cu a studentilor care,in noaptea dinaintea unui examen important ,viseaza ce subiect a tras si raspunde corect la intrebari.
gigip
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.