Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Esecuri Culinare
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Cla
Am reusit odata sa ard o supa de 30 Litri.
Habar n-am avut cât de repede se evaporeaza apa... biggrin.gif
Sau cât de repede se aprind cartofii fierti... rofl.gif

Ati avut si voi niste peripetii in bucatarie? rolleyes.gif
Felina
Ah, si inca cum!

Odata am facut o ciorbita de vita, era seara si vara. Am fost foarte multumita de rezultat. Am lasat oala jos pe faianta ca era fierbinte si m-am culcat. Dimineata era acrita... cry.gif Nu faceti ca mine! Mai stati juma de ora si raciti-o cumva, apoi la frigiderin cu ea!
Olaf
Incercand sa fac ciulama, de trei ori m-am trezit, cand sa pun apa, ca deja prajeam niste coca pe fundul oalei. hmm.gif Pacat ca am aruncat-o, puteam sa fac o prajitura laugh.gif. A patra oara mi-a iesit, si cand era aproape gata, mi-a cazut capacul de la solnita in timp ce puneam sare rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Cla
QUOTE (Olaf @ 15 Mar 2006, 07:25 PM)
A patra oara mi-a iesit, si cand era aproape gata, mi-a cazut capacul de la solnita in timp ce puneam sare rofl.gif rofl.gif rofl.gif

rofl.gif welcome to the jungle spoton.gif

Am avut odata o anghila la care i-am dat in cap.
Am pus (din gluma) sare pe ea si a luat-o razna prin toata bucataria.
N-am putut-o prinde doar cu un ziar hh.gif rofl.gif
Sushi
Noaaaa bitte c-am facut Negresa si am uitat sa pun zaharul... ohmy.gif si am acoperit-o apoi cu zahar praf din belsug da parca era pita cu cacao tavalita-n zahar rolleyes.gif
Cla
Maica-mea o facut odata o Moussaka intr-un blid de sticla, pe care l-a lasat pe cuptor.
Tot bine frumos, toata familia, ea se pune sa serveasca entree-ul si in momentul asta, blidul se sparge pe cuptor... rofl.gif rofl.gif
flori
rofl.gif eu tin minte trei intimplari de astea din viata mea: odata am pus eu cu sora-mea sa facem lichior de zahar ars. Am ars noi bine zaharul si cind am pus tuica a inceput sa arda oala pe deasupra am ramas perplexe dar intr-o fractiune de secunda am deschis geamul (era iarna si stateam la etajul 3) am luat oala cu un prosop gros si am aruncat-o cu totul pe geam, a doua oara am aruncat o conopida in care am gasit un vierme mare si gretos de data asta era vara si geamul era deschis...nici pina azi nu stiu daca am facut vre-o victima dar daca n-a aparut la stiri, pot sa stau linistita cu constiinta curata. tongue.gif A treia intimplare e mai recenta, am pus de un gulas, era o carnita de minzat superbuna si dupa ce am pus eu toate alea am gustat mmmm...am pus capacu si am plecat ...pe net la han. Cind m-am intors la bucatarie am mai gasit doar citiva carbuni si oala incandescenta! laugh.gif A trebuit sa arunc tot! tongue.gif De data asta la cos! Spre norocul celor care mai treceau pe sub geamul meu! tongue.gif
Serenity
Se fac abonamente la topicul asta? hh.gif
flori
Nu cred Serenity dar daca ai ceva de marturisit, fa-o fara frica. Promitem sa nu spunem la nimeni! tongue.gif
cipdecip
In loc de zahar in cafea, am pus sare de lamaie...
Cla
QUOTE (Serenity @ 15 Mar 2006, 08:45 PM)
Se fac abonamente la topicul asta? hh.gif

Eu am stiut ca tu esti din start The Nr. 1 biggrin.gif
So hit it! spoton.gif

In afara de simonsays, care fierbe clatite rofl.gif rofl.gif
gabitza ^
am pus supa la facut, o oala maaare apoi dusa am fost la un film...mi-am amintit de supa numa' cand toata casa era plina de un fum inecacios..am aruncat oala cu tot cu puiul carbonizat.
super tare: citesc eu o reteta de clatite cu caramel, drept pentru care ma apuc sa fac clatitele (erau dinalea model gros, nu subtiri) dupa care nu mai citesc si reteta de caramel ci pun direct zaharu' la caramelizat in oala, se topeste el asa frumos, dupa care il iau direct si il pun pe clatite (ce o fi fost in capu' meu... hh.gif ) cand ma intorc in 10 minute, tot caramelul se facuse beton, puteam sa sparg capete cu clatitele alea...of course ca am muscat cu pofta de era sa imi ramana juma de dantura in ele... rofl.gif
imi mai amintesc cateva si revin... tongue.gif
G.
Serenity
Sa ma bag..... sa nu ma bag? hmm.gif

... hai una scurta: aveam vreo 15 ani si vroiam sa fac prajitura. Ai mei plecasera in vizita la niste prieteni de familie si-atunci, prinzand momentul (v-am zis eu ca am un al 6-lea simt! laugh.gif ), mi-am bagat mainile pan' la coate in aluat... Nu mai retin de ce nu a mers treaba, ceea ce mi-a ramas in minte a fost imaginea ambelor chiuvele si WC-ului, toate infundate cu aluat... tavile de pe care nu l-am mai reusit desprinde ascunde asa cum erau dupa aragaz, si bucataria intreaga facuta vraiste. Oare cum or fi reactionat ai mei parinti cand s-au intors acasa? (hmm.gif sa fie amnezie post-traumatism? )....
Cla
QUOTE (cipdecip @ 15 Mar 2006, 09:06 PM)
In loc de zahar in cafea, am pus sare de lamaie...

biggrin.gif Taica-meu isi facea in fiecare dimineata, la un ziar, o cafea Ness.
Am observat insa ca Ness+sare+ziar nu merge... rofl.gif
cipdecip
Lasandu-mi mama sarcina sa supraveghez sarmalele. Am uitat de ele...
Aruncand cele facute scrum, au iesit niste sarmale afumate foarte bune.

Kyklos
Prima data cand mi-am facut orez fiert am pus o cana de apa dupa instructiuni si din pacate nu am lasat cat trebuie sa fiarba si nu am stiu ce sa fac si l-am aruncat rofl.gif si a doua oara de nervi am pus apa fara masura si am lasat sa fiarba mai mult de ora , cei drept s-au facut terci rofl.gif
Cla
Cred ca asta-i un topic unde povestim ce prostii ni s-au petrecut in bucatarie.
Tocmai asta a fost ideea :Si'i mistoooo!! clapping.gif
Cu orezul tau, Plutarh rofl.gif
Go ahead! clapping.gif biggrin.gif
..............
Nu stiu daca am mai scris-o pe-aici, dar in fine:
Fetei prietenei mele ii vine ideea sa gateasca ea, cu prietena ei, pt prietenul ei.
ACTION!!
De-abia ce au fost snitele in tigaie, vine la mine:
"Marius, cand is gata?"
"Cand is negre" rofl.gif
"Tu nu esti normal"
"Stiu" roflmao.gif
(bineinteles ca am ajutat-o dup-aia smile.gif )
punctt
... smile.gif
Intr-o zi, m-a rugat mama sa-i pun la fiert niste oua... Am luat o craticioara, am pus ouale si apa... si... am uitat de ele... cand mi-am adus aminte... ouale erau negre, "facusem" oua coapte. Am aruncat craticioara cu tot cu oua. tongue.gif
Cucu Mucu
Prima mea varza calita: laugh.gif
- habar nu aveam cu ale gatitului, dar mi se facuse o pofta monstru de varza calita. Asa ca am cumparat o varza, frumoasa, apetisanta, trec la bucatarie si sa ma apuc de treaba. Aveam eu o idee despre procesul de calire...dar la otel. M-am gandit ca daca e calire, inseamna ca procedeul e la fel. Asa ca ma apuc eu, toc varza. Acum sa incing varza. Dar cum? O pun in oala, simpla, fara nimic (apa sau ulei), ii pun capacul la oala, cu gandul ca, odata incinsa la temperaturi inalte, sa pun peste ea apa si ulei, pt desavarsirea procesului de calire a la Sidex. Nu trebuie sa mai spun ca varza din partea de jos s-a ars, iar restul s-a terciuit. Iac! Ce vaca eram! laugh.gif
Felina
Eram minora, nu mai stiu sigru cati ani anume, da ma chinuia rau talentul la bucatarie. Am luat cartea de bucate si m-am apucat de clatite, cu sorela mea. Am facut totul ca la carte, doar ca in tigaie clatita se facea tare urat... Am zis noi - nu-i bai, am gresit ceva, aruncam aluatul si mai facem unul. Nu ne-a trecut prin cap sa gustam din aluat decat dupa ce am aruncat trei compozitii laugh.gif . Am verificat bine ouale, sa nu fie stricate. Apoi faina. Apoi laptele. Apoi zaharul. Al zahar fusese problema! Nimerisem punga de bicarbonat rofl.gif .
A patra oara am reusit clatitele. Doamne cate oua trebuie sa fi stricat! laugh.gif
n'ai-b'ai
am ras pe infundate citind pataniile voastre dar trebuie sa recunosc ca nici eu nu-s cu mult mai breaza.

prima data cand am facut cozonaci n-am vrut sa ma agit numai pentru 2-3, am zis ca fac sa aiba toata familia de Craciun alimentul traditional pe masa. asa ca am trantit 3 kg de faina intr-un vas in care am zis ca poate creste aluatul in voie, am adaugat celelalte ingrediente: zahar, lapte, oua, unt topit, drojdie, arome … total greutate maglavais final 7 kg. abia dupa aia m-am uitat in carte sa vad ce urmeaza: se framanta la o temperatura de 27-28 de grade, pana face bulbuci in taietura. dupa o ora de framantat slabisem deja jumatate de kg si nu-mi mai simteam bratele iar lighioana din lighean nu bulbucea deloc. dar faza cea mai draguta a fost cand a inceput sa creasca vertiginos si eu umblam dupa el prin bucatarie sa-l adun in alt vas. afurisitul, rupeam o bucata din el si aia se facea mica in mainile mele dar la 5 minute dupa ce-o puneam in alt recipient incerca s-o ia iar la sanatoasa catre ligheanul de origine. intr-un final, dupa o zi de munca, am reusit sa transform 3 vase cu aluat, doua mese unse cu ulei, patru cratite fierbinti cu diverse umpluturi, 8 tavi, un cuptor incins ingrozit de ce-l asteapta si 35 de grade Celsius intr-o hoarda de cozonaci mici si tari de care am jurat ca nu se atinge nimeni afara de mine (nu ca ar fi fost careva tentat dupa cum aratau), asa mi-era de foame dupa toata zdroaba smile.gif
Felina
laugh.gif rofl.gif roflmao.gif
Cla
Pe cand învatam ca bucatar, m-am pus sa fac rulade de varza bavareze (varza dulce).
Iau carnea tocata, bag condimente... si cumva eram cu gandul la sarmalele noastre si bag orez la chestia aia...
Ups sorry.gif
Ma duc la sefu: "Chef, am facut o boacana" - "Ce-i, Marius?" - "Am bagat din greseala orez la varza"
hmm.gif ...pai acuma mai pune boia de ardei si usturoi acolo si le vindem ca "Rulade de varza unguresti" spoton.gif

clapping.gif S-au vândut ca pâinea calda... yeah.gif
mutulica
cel mai misto a fost cind am lipit clatitele de tavan, pereti, tigaie, geam, orice lucru ce ne iesea in cale, in prima tentativa de a face clatite ever
camera de la camin arata ca un templu in onoarea clatitelor nereusite
flori
Barbatul meu nu se pricepe deloc la bucatarie...dar are un fix, se incapatineaza mereu sa gateasca spaghete. Pune putina apa rece si tot pachetul de spaghete in apa apoi le pune la fiert...la sfirsit se mira de ce iese un terci si se lipesc de fundul oalei...Si ce credeti ca daca i-am explicat de 100 ori cum se procedeaza, i-a intrat in cap? De cite ori i se face foame si eu n-am chef de gatit se duce sa faca spaghete! laugh.gif Da eu cred ca e o strategie a lui ca altfel n-as intra in bucatarie nici moarta daca n-am chef! wub.gif
Kyklos
Faza cu orzeul a trecut , venea seara si eram lihnit de foame , ai mei au plecat din localitate . Si ma apuc sa tai cativa cartofi (avea mama o reteta foarte interesanta cu pesmet)pun pesmet cartofi si apa cat cuprinde unsure.gif am gresit ceva cry.gif am uitat sa ung vasul de iena cu unt biggrin.gif
Lasa merge si asa , daca la mama ia mers de ce sa nu-mi iasa si mie , dupa ora miroase foarte frumos blink.gif a ars .
S-a prin pesmetul de fundul vasului si fara nici umpic de apa , a ocupat un loc fruntas in gunoi , si dupa aceea mi-a trebuit doua ore pentru a indeparta arsura .

Ma apuc sa-mi fac spaghete tongue.gif respect instructiunile de pe pachet , si cand sa le strecor , stupoare unsure.gif s-au prins de fund , am ramas cu cateva spaghete in strecuratoare (am uitat sa pun cativa mililitri de ulei de masline)
Am trecut de prima faza a urmat sosul , ma gandesc cum la realizat mama , si prajesc cativa catei de usturoi ceapa , bucuros laugh.gif pun pasta de rosie apa unsure.gif mestec ce mestec si vad pe deasupra niste pete de unlei care acaparau sosul , mi-am dat seama ca sa separat uleiul de apa . rofl.gif
Dupa o zi de esecuri culinare m-am destins cu o pizza , din pacate nu am realizat-o eu....


O sa continui cu prima mea pizza ......prima mea omleta , ochiuri ... biggrin.gif
Serenity
Reteta de milkshake cu banane a la subsemnata:

Ingrediente:

- o casa ramasa pustie, cu parinti plecati tot weekendul
- un grup de prieteni veniti sa joace catri si sa se uite la filme
- lapte
- banane
- zahar
- frisca

Mod de preparare:

Se coboara la magazinul din colt pentru a procura alimente. Sunt aduse acasa unde se curata bananele, se fierbe laptele si se pune la racit in chiuveta, blocand scurgerea si lasand apa rece sa curga. Laptele se rastoarna in chiuveta dupa care se injura vartos. Se coboara din nou jos, cautand alt magazin care sa fie inca deschis la ora aia pentru a cumpara lapte. Se cumpara, se aduce acasa, se repeta procesul cu singura diferenta ca laptele se branzeste la fiert. Se injura. Se coboara dupa alt lapte care se branzeste din nou. Injuraturile incep sa se coloreze.
Se suna mama care se intreaba unde in oras se gaseste lapte proaspat la ora aia. Se suna la taxi si se merge in capatul celalalt al orasului dupa lapte. Dupa ce laptele este cumparat, se merge pe jos pana la statia de taxi pentru a ajunge din nou acasa unde laptele este din nou fiert. Bananele sunt strivite cu furculita (aprox. 1h 30) iar frisca se bate cu telul pana cand se intareste si devine pufoasa (aprox. niciodata). Toate ingredientele se amesteca si se savureaza cel mai bun milk shake pe care l-ati gustat vreodata hh.gif
Cla
Serenity
QUOTE
Laptele se rastoarna in chiuveta dupa care se injura vartos.

rofl.gif rofl.gif roflmao.gif

Plutarh: Shit happens dunno.gif biggrin.gif
Blakut
Esecuri culinare? Eu nu cunosc asa ceva, pentru ca mananc ceea ce gatesc, indiferent de rezultat. Filosofia mea e: nu e bun, mai pune sare si piper!
Kyklos
Aceas saptamana nebuna in care m-am invatat sa gatesc . Am citit o reteta de pizza dintr-o carte care o tinea mama la loc de cinste . Fac aluatul cu greu am reusit sa leg ceva (in gandul meu semana cu cel facut de mama) si-l pun in tava pun cartofi , am pus alune intregi , ardei , porumb , cascaval , masline , rosi si ce am mai gasit prin frigider .
Pun in cuptor tava , bucuros ca peste un 30 de minute e gata (atata lasa mama la copt). O scot din cuptor tai o felie , stupoare in mijloc era crud hh.gif mai pun inca 30 de minute .
Si bucuros ca am reusit si eu o batalie in lupta cu retele culinare , mi-am dat seamana ca e esec.
Cartofi erau cruzi , alunele intarite , cascavalul disparuse ca magarul in ceaa , masline au devenit uscate , rosile la fel .
PeSe:Pitza de la solar .

Si a doua oara am fiert cartofi in prealabil la fel rosile , cascavalul l-am taiat feli subtiri si l-am pus la final , maslinele nu le-am taiat ci le-am pus intregi .
Cla
Na si.. pizza de la solar rofl.gif thumb_yello.gif

Imi place sa citesc povestile voastre si sa stiu ca nu-s singurul tembel spoton.gif biggrin.gif

A venit odata frate-meu la mine, cu foame in burta.
L-am intrebat ca ce vrea.
"O supa"
Am stiut ca nu-i plac pestii si chestii de-astea.
"Iti fac o supa de ciuperci, ok?" - "OK"
N-am avut decat niste scoici si i-am facut o supa din asta.
Miroase... zice "ma, pute-a peste"
"Taci si manânca, normal înainte de mâncare sa te speli pe mâini"
rofl.gif
mutulica
QUOTE (Blakut @ 16 Mar 2006, 11:21 PM)
Esecuri culinare? Eu nu cunosc asa ceva, pentru ca mananc ceea ce gatesc, indiferent de rezultat. Filosofia mea e: nu e bun, mai pune sare si piper!

si eu am principiul asta :decit la gunoi, mai bine-n burta la noi
nu e esec, este o experienta noua...

dar crede-ma... in fata unei clatite lipite de geam, chiar si principiul asta paleste

ar mai fi carnea uitata prea mult in microunde.... se strange si devine mai nashpa decit o talpa de slapi vechi
Mara
Eh, sunt multe de povestit, sa incep cu una relativ recenta: mancasem undeva o prajitura cu mere. Experta cum ma credeam, nu ma obosesc sa cer reteta, ce deh, am recunoscut imediat compozitia: pandispan si mere taiate bucati deasura!!! Suuure!!! Asa ca sambata urmatoare ma apuc de bucatarit: pandispan... ce poate fi mai simplu, nu? Mere taiate si date prin zahar... usoor. Rezultatul, dupa cum bine s-a exprimat un prieten: mere pe paine!!! rofl.gif Pandispanul ala s-a lasat sub greutatea merelor, care, fiind prea mari, aveau tendinta sa pice de pe blat... fix mere pe paine! sorry.gif

Si acum ma mai intreaba lumea cand ii mai delectez cu niste sandvisuri bune, cum numai eu stiu sa fac! laugh.gif
Aramis
Primul experiment culinar: oua fierte. Aveam vreo 10 ani, cred. Stiam ca trebuie lasate vreo 5 minute, asa pun 2 oua intr'un ibric, pun apa si pe aragaz cu ele. Dupa fix 5 minute scot ouale din apa si incerc sa le sparg. Surprinzator nu reusesc, asa ca iau frumusel un ou si-l izbesc de spatatul canapelei din bucatarie, cu speranta ca poate, poate, va ceva nenorocita de coaja. Si... a cedat... dar am si umplut de galbenus toata canapeauna laugh.gif
Cla
rofl.gif Cred ca Peg Bundy ti-ar face concurenta biggrin.gif
Felina
Am ratat sambata un chec pe nume Chec Tigru - dupa o reteta luata de pe culinar. A iesit foarte uleios, eu asa prajitura n-am vazut in viata mea. A ajuns cu succes la gunoi.
Kyklos
Uleiul de floarea soarelui nu e prea indicat la prajituri , incearca ulei de masline sau unt , dar toate au inceput
Felina
QUOTE (Plutarh @ 29 Mar 2006, 03:15 PM)
Uleiul de floarea soarelui nu e prea indicat la prajituri , incearca ulei de masline sau unt , dar toate au inceput

Pai reteta era cu margarina, asa ca margarina am folosit. blink.gif
Kyklos
interesant margarina unsure.gif trebuia pus ulei de masline , putin cate putin(exact ca la maioneza)in jur de 200 de mililitri de ulei de masline , in functie de compozitie .
Felina
Pai reteta era altfel
actionmedia
QUOTE (Plutarh @ 29 Mar 2006, 03:32 PM)
interesant margarina unsure.gif trebuia pus ulei de masline ,

Haide bai, cum sa faci prajituri cu ulei de masline. hh.gif Prajiturile se fac cu unt sau margarina.
Kyklos
Eu stiu ca mama face cu ulei de masline si margarina in nici un caz .
actionmedia
QUOTE (Plutarh @ 29 Mar 2006, 03:38 PM)
Eu stiu ca mama face cu ulei de masline si margarina in nici un caz .

Ce fel de prajituri face cu ulei de masline?
Kyklos
De obicei inlocuieste uleiul de floare soarelui cu ulei de masline stiu ca zilele acestea a facut foetaj cu mere .
actionmedia
Ah, pai de ce nu zici asa. Aia e placinta. Dar uleiul se pune mai mult pentru a face foille alea asa... crocante si subtiri.

Eu ma gandeam la creme pentru prajituri rolleyes.gif
Cla
Am recitit topicul asta si m-am spart de râs biggrin.gif

edit: luati pagina unu laugh.gif
mezzo
Eu abia acum l-am citit si mi-a mers la inima .Acuma ,daca mai e loc ,as mai adauga si experienta mea .Tot asa aveam vre-o 15 ani si mi-era demult gandul la o reteta de covrigi .Desigur cand nu era mama acasa .Reteta spunea cantitati nu industriale ,dar oricum mari ,cel putin pentru rabdarea si experienta mea . Am facut coca si mi-au iesit o gramada de covrigi impletiti care trebuiau sa creasca pe planseta trebuiau fierti mai intai si pe urma bagati in cuptor cred ,era faina peste tot ,erau covrigi pe planseta ,in oala la fiert ,in cuptor ,eram disperata, trebuia sa ajunga mama si desigur au ajuns la gunoi.
Cla
Ieri am stat pe net si m-a surprins un miros ciudat din bucatarie.
Mi-am carbonizat supa de taitei, am uitat de ea rofl.gif
Serenity
Prima data cand am incercat sa prajesc un ou, dupa lungi proteste si smiorcaieli cum ca eu nu stiu si NU VREAU sa sparg oul ala, obligata de taica-miu (care statea in spatele meu cu coasa si ma ameninta), l-am imprastiat pe tot covoru si am plans ca sparta juma' de ora. A fost traumatizant hh.gif

Am mai facut-o lata si cand am incercat sa fac ceai: am pus apa la fiert intr-un ibric, cand a fiert am stins focul, am pus frunzele de menta (sau ce era) si am trantit o farfurie de-asupra sa "se faca". Problema e ca farfuria era de plastic si focul doar am avut impresia ca l-am stins... Dupa juma' de ora vine maica-mea in camera la mine cu o falca in cer si una in pamant, ca s-a trezit pentru ca nu mai putea respira. Uitand focul aprins, farfuria de plastic s-a topit aproape in intregime, si in casa era un fum de, intr-adevar, te putei sufoca. hh.gif
Afrodita
roflmao.gif Nu sunteti normaaaaali rofl.gif

Din cate stiu eu am fost prin bucatarie de mica. Pe la vreo 7 anisori doar incalzeam mancarea ce mi-o lasa mama. Si intr-una din zile pun o oala mica cu lapte cu orez la incalzit. Si apoi voiam sa mai fac ceva pe foc asa ca nu am inchis ochiul, l-am dat la mic - cum am crezut eu biggrin.gif - iau un prosop cum am vazut la mama biggrin.gif si il pun in jurul oalei s-o iau de toarte si s-o pun deoparte. Apoi pun prosopul pe calorifer sub geamul de la bucatarie, geam ce avea o perdea. Ma mai invart prin casa si de-odata miroase a fum. Ma duc la bucatarie: prosopu si cu perdeaua ardeau nevoie mare rofl.gif Se imprietenise prosopu cu focul cand am luat oala si chioara cum mi-s, n-am vazut rofl.gif Si apoi am stins focul cu un pahar de 100 ml de apa ... Evident, carand mai multe pahare cu apa, unul dupa altul, ca sa nu fac balta pe jos roflmao.gif S-a cracanat mama de ras roflmao.gif

Primul meu pilaf: aveam niste carne de miel - care oricum nu-mi placea, da' era singura carne din casa, asa ca s-o gatesc. Pun orezul la muiat in apa, prajesc ceapa, prajesc si carnea de miel putin (mai mult) si apoi torn orezul peste. Si invart si invart si invart si al dreq orez se prindea de fundul oalei si io mai puneam ulei si orezul tot se afuma si tot asa rofl.gif Si vine Ramona - o prietena straveche - si gusta. Si ii zic: mah, nush de ce nu s-a facut cum trebuia (ca arata ca dracu si avea un gust la fel de bun..) Si se uita ea in oala la urma de orez si ma intreaba: "Da' apa ai pus?" ... "nu" rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.