Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Istoria In Imagini
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Arta Vizuala
Socratel
In acest topic m-am gandit sa postam perechi de poze din care sa reieasa cum era in trecut si cum este in prezent (sau chiar cum se anticipeaza ca o sa fie in viitor) lucrurile sau chiar conceptele, traditiile care ne inconjoara (ex, pc, tv, vaza, o marca de masina, un stadion olimpic, un dans anume, o tigara....practic orice credem noi ca e interesant). Pentru cei pasionati in ceea ce prezinta pot adauga si cateva date statistice despre "viata" acelui lucru (gen cand a fost inventat/descoperit de cine, cum etc).
Sper sa va placa ideea si sa ne minunam impreuna de inca o dovada (de aceasta data vizuala) de progresul facut de omenire.


Eu am ales sa deschid topicul cu TELEFONUL:

user posted imageuser posted image
Endgegner
user posted image
user posted image
Olaf
Bicicleta de curse:

O bicicleta englezeasca Rudge (1870):
user posted image
user posted image


Si una ceva mai moderna laugh.gif - Look 585:
user posted image

Si inca una (si cu un nene calare - dar bicicleta nu mai este Look)
user posted image
Socratel
Cercul militar national(fosta casa armatei) - Bucuresti, in perioada interbelica....cu trasuri in centrul capitalei...doamne ce timpuri !
user posted image
Aceasi cladire astazi...as fi vrut una din acelasi unghi cu toata intersectia dar nu am gasit.
user posted image
Cla
Parca-mi aduc aminte de ceva, pozele astea... sad.gif
Serenity
Hey, foarte faina ideea topicului! biggrin.gif

Timisoara


Anul 1754. Episcopul Franz Anton von Engl zu Wagrain celebrează prima Sfântă Liturghie în Domul încă neterminat.


Piata Unirii in prezent.
March


Armata Sovietica intra "victorioasa" in Bucuresti

In camioanele acelea sunt 45 de ani de saracie, crime, tragedii, vieti distruse si sperante spulberate. Plus inca 20 de ani de tranzitie, hotie, smecherie, manelisme si prostie.

( colectia Alex Galmeanu )
abis
Fotografii rare ale unor celebritati
Data'q
QUOTE(abis @ 27 Jan 2010, 11:15 AM) *


Fooooaaarte fain link-ul abis. Mulţumesc mult de tot!!!!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.