- Buna seara! Sunt Dan Constipatescu ...Bine ati venit la emisiunea : Dan Constipanescu in direct!!!, live, in reluare, SENZATIONAL!!!!!, Exceptional!!!, Nemaiauzit!

In aceasta seara invitat la emisiunea senzationala este Jiji Be_terminator_cali. Conflict jiji - Sadim. Vom avea un conflic direct si dur intre 2 oameni puternici.Buna seara Jiji.
- Bah Dane... tu nu mai vezi bine, e noapte afara.. bah Dane, te stiu de mic, te-ai stricat de cap... bah Dane, buna noapte!
- Cum ziceti dvs...
- Bah Dane, cat stam aici?... ca eu nu stau ca data trecuta pana la 5 dimineata, bah Dane canta cocosii.
- Domnule Jiji, de ce va bateti cu Sadim Sudor, ce aveti cu el?
- Bah Dane, asta-i nebun... locul lui e la Balaceanca.
- Ciudat, asa zice si el...
- Bah Dane, pai se pune el cu Jiji... razboinicul luminii, eu l-am citit pe ala , cum ii zice...nu conteaza cum ii zice,da scrie bine.

-Il avem in direct la telefon pe d-l Sadim Sudor... Buna seara d-le Sadim!
- Buna seara , Danele, da' eu nu vorbesc cu maimute si handicapati, eu vorbesc doar cu tine.
- Mbh..mbh..mbha, pe cine faci tu maimuta? Locul tau e la nebuni.
- Danele, daca nu ma lasi sa vorbesc eu ies din emisie... sa vorbeasca singur. Credeam ca e o emisiune serioasa asta.
- Dar chiar este.
- Eu inchid acum si revin cand scapati de maimutele subdezvoltate... LA revedere.

- Mbh..mbh..mbah...m-am enervat, il termin, il nenorocesc, eu am neamuri in inchisoare, halmacii mei doar un semn sa dau si isi dau viata pentru mine... verii mei, fratii, oile berbecii..
Bah Dane, eu cumpar Somania Sare si il desfiintez
- Am auzit ca nu-i de mancare.. scuze, de cumparare ( sunt obosit si eu de la atatea emisiuni senzationale ).
- Bah Dane, te stiam baiat destept, ma dezamagesti... orice e de cumparare..
* De la celalalt capat al firului * - Atunci cumpara-ti un creier
- D-l Sadim... am crezut ca ati inchis.
- O sa-l inchid eu pe el... gata Danele, am inchis, distractie placuta.

- Mbah..mbah..mbah... ca deja m-am enervat, vorbesc cu asta..cu Basescu si o sa-l inchida.
Eu sunt un filozof practciean bah, nu ca aia teriotecieani, eu fac filozofia. Haide Steaua, bah Dane, iesim iarasi campioni!
- D-le Jiji, unii zic ca sunteti omu' lu Basescu , de aceea va razboiti cu Sadim
- Bah Daaaaaaane, bah Danee.. te vad palid... euuu? ... pa mine nu ma cumpara nime bah Dane.

* In studio se stinge lumina...bezna *
- Bah Dane...
- Noapte buna. Ne revedem maine.