Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cine A Invatat In Liceul Tau ?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Kyklos
In liceul in care ati studiat sau studiati in continuare a invatat vreo persoanalitate?

La mine in liceu a invatat ALEXANDRU PUGNA cel care canta in pungă, glumesc desigur.
Alexandru Pugna pentru necunoscatorii canta muzica populara....
Balama
Acum cativa ani buni au invatat cei de la CASA DE NEBUNII... CA$$A LOCO; faceau show prin liceu` erau baietii rebeli !!~~!~~
Catalin
Petre Roman, Mircea Badea, Andi Moisescu... si cred ca multi altii.
Balama
.....ai invatat filosofule....intr-un liceu de bazati ......pai` Pãtru`Roman....e mason....Badea....a luat TZapa cu TZ mare......cu fabrica de forestiere...chibrituri...
.
mOIMA Moinescu.....e acuma in umbra...bradului batran...pacat...sad.gif
Aramis
Mihail Sadoveanu, Gheorghe I. Bratianu, Calistrat Hogas, Ion Ionescu de la Brad, Nicolae Labis, Octav Mayer, Petru Poni, Ionel Teodoreanu, Alexandru Xenopol si inca multi altii smile.gif
John B
Marii romani Gheorghe Hagi si Gabi Balint
The Dude
Fane Burta, si Gigi Gansteru'....ai mai mari cutitari din tot Giulestiul
Kyklos
rofl.gif Daca iau asa...si FUJI cel mai tare din lumea interlopa din orasul meu .
Cla
Eu am fost la scoala generala (nu la liceu, se pune? unsure.gif ) cu Doru Roman, in aceeasi clasa.
Ex-nevasta-mea a fost la aceeasi scoala unde a fost si Sandra Bullock, in Nürnberg.
(Sandra a trait in Nürnberg cu parintii)
Azi i se aduc cârnatii si turtitele de Nbg cu avionul în State biggrin.gif
Superunknown
Pai, dat fiind ca am invatzat la Sf. Sava, luatzi si voi cartea de istorie sau pe aia de romana... o sa gasitzi cam la fiecare trei pagini cite o personalitate care a studiat aici... din pacate in ultima vreme nu ne mindrim decit cu "personalitatzile" politice, gen Nastase, Geoana, Tariceanu sau Vadim... ceea ce ilustreaza totusi declinul societatzii romanesti: incapabila sa-si identifice repere durabile, ajunge sa confunde vedetele cu valorile... trist...
Tyra
De Tudor Chirila (Vama Veche) imi amintesc acum .
Cla
QUOTE (Superunknown @ 13 Sep 2006, 10:30 AM)
Pai, dat fiind ca am invatzat la Sf. Sava, luatzi si voi cartea de istorie sau pe aia de romana... o sa gasitzi cam la fiecare trei pagini cite o personalitate care a studiat aici... din pacate in ultima vreme nu ne mindrim decit cu "personalitatzile" politice, gen Nastase, Geoana, Tariceanu sau Vadim... ceea ce ilustreaza totusi declinul societatzii romanesti: incapabila sa-si identifice repere durabile, ajunge sa confunde vedetele cu valorile... trist...

Daca chiar esti asa de studiat, Superunknown, ar fi cazul sa termini cu "tz".
Pune punctul pe i si virgula sub ţ.
abis
QUOTE (Catalin @ 23 Feb 2006, 06:13 PM)
Petre Roman, Mircea Badea, Andi Moisescu... si cred ca multi altii.

Si abis...!! tongue.gif

In generatia mea era unul Bogdan Olteanu, acum face pe presedintele de camera.
Blakut
In liceul meu am invatat eu! Si inca niste oameni. Presupun ca nici un om important nu a terminat liceul Nicolae Iorga...aaah! Ba nu, copiii lui CTP sunt ori la liceu ori la scoala acolo...
Cla
As fi curios cine l-a avut ca profesor pe Olimpiu Crauciuc (in Bucuresti)
Superunknown
QUOTE (Cla @ 14 Sep 2006, 05:48 AM)
Daca chiar esti asa de studiat, Superunknown, ar fi cazul sa termini cu "tz".
Pune punctul pe i si virgula sub ţ.

Cla, daca o sa am vreodata nevoie de sfaturi in materie de limba romana, fii sigur ca n-o sa le iau tocmai de la tine... mersi oricum pentru intentie, o sa folosesc in continuare cite un sh/tz de cite ori o sa simt nevoia wink.gif
rossi
QUOTE (Tyra @ 14 Sep 2006, 05:35 AM)
De Tudor Chirila (Vama Veche) imi amintesc acum .



Ar mai fi Ilie Nastase si regizorul Victor Ioan Frunza tongue.gif
genicon
Momentan nu-mi aduc aminte decat de tanti ex ministru al invatamantului... dar nu ii mai retin numele biggrin.gif Cea careia i se zicea Abramburica laugh.gif
dascalita
Abramburica Andronescu! laugh.gif
In liceul meu a invatat Fanus Neagu...
ausländer
Dintre personagiile care mai sunt inca in viata, Traian Basescu si Toni Grecu. Pi buni!
Felina
in liceul meu am invatat eu tongue.gif

ce vreau sa spun e ca ma seaca faza asta cu personalitatile. si 'personalitatea mea' e o personalitate. ma seaca privirea asta de jos in sus la niste oameni publici.
Marduk
QUOTE(Felina @ 10 May 2011, 04:48 PM) *
in liceul meu am invatat eu tongue.gif

thumb_yello.gif
wulfenia
slabut slabut

la liceul la care am invatat eu (ca in proprietate nu am niciunul), a invatat si sora mea wub.gif
Felina
biggrin.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.