Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Adevarul Despre Hrana Si Despre Hranire
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Deschid acest topic dedicandu-l direct lui Olaf.
Ovidiu Bufnila
De fapt nu mancam nimic. De fapt hranirea este o Ipostaza a Enciclopediei Universului si are legatura cu Topologiile Discrete ale Universului.
calfa
smile.gif Da, am putea spune ca suntem ... "mancati" de mancare. Incetul cu incetul suntem "inlocuiti", macar in parte.

Mergand mai departe, chimic, fizic, informational suntem "inlocuiti", chiar daca schimbarile pot fi imperceptibile. Discrete ? unsure.gif

Nevoia de hrana ar fi atunci reductibila la o nevoie de schimbare, de improspatare, ... ?

Dincolo de ce am scris, care poate veni mai mult sau mai putin in intampinarea subiectului discutat, ma intrebam, cum abordeaza un consilier de imagine hranirea ?
Olaf
Hranirea ar putea fi, atunci, un dans al victoriei. Mi-a ramas in cap ce spuneau zmeoaicele in Greuceanu, cand erau invinse: "M-ai mancat fripta, Greucene!"
Totusi, toate astea trebuie sa aiba un nume. Reiau intrebarea lui Calfa: Daca nu mancam, atunci ce inseamna "a manca"?
Ovidiu Bufnila
Poate ca e vorba de o Ipostaza Informationala a Lumii. Cum ati dezvolta un asemenea scenariu?

PS: In curand voi pleca din Arhipelag. Ati construit cu totii un minunat Arhipelag. va puteti descurca fara bufnila care oricum nu e important in nici un fel.
Olaf
Hehe... Ca ipostaza informationala e si destul de greu de falsificat. smile.gif Sau mi se pare mie? Am putea sa o numim oare Semnatura Subconstienta?
Ovidiu Bufnila
Hranirea are un Mare Cifru.
Ovidiu Bufnila
consilier de imagine
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.