Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Valentine's Day Sau Dragobetele?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2
nefertiti-old
Da, iar io ma duc la lucru! rofl.gif

p.s. bre, terminati cu scaunu', ca daca nici azi nu gasesc, ma spanzur!!!
simonsays
vezi ca au sapun in carfur wub.gif
Olaf
Nu poti, ca iti trebuie scaun roflmao.gif
nefertiti-old
vezi tu pe devil.gif
simonsays
ma, pana la urma cand e dragobetele ala ? rofl.gif
nefertiti-old
de sf. valentin rofl.gif
Olaf
Mai rau: cu cateva zile inainte de martisor rofl.gif
ranting.gif fir-ar ele de sarbatori fara spatiu intre ele
nefertiti-old
eh, martisorul mai merge, e o chestie simpatica...

8 martie insa...
simonsays
ie simpatic pentru tine, ca primesti diverse rahatisuri, atentii, alea alea, da pentru aia care ... err.. ofera.. nu prea e simpatic ohyeah.gif
da' chiar asa, dece nu isi ofera femeile intre ele tuate chestiile astea ? rofl.gif
mutulica
QUOTE (nefertiti @ 13 Feb 2006, 08:45 PM)
eh, martisorul mai merge, e o chestie simpatica...

8 martie insa...

sa n-aud de 8 martie

asta e sarbatoarea lu' ceausescu, ca el a promovat ziua femeii la onu, cu parasuta aia spanioloaica de ii tinea tira la toate prostiile

adica sf valentin nu e bun, ca e occidental, dar 8 martie e bun? ca are traditie comunista...

sanchi... afara de martisor sa n-avem vorbe
nefertiti-old
poi io ce zic, domle, ca 8 martie e un bullshit?!

simon, ce mare lucru un snur alb cu rosu, de 1 martie?? sau mandra ta asteapta un diamant? laugh.gif
Blakut
De ce nu avem si noi Mardi Gras? Cu tipe care sa-si arate sanii pentru margele... smile.gif au stiut ceva americanii aici.
simonsays
QUOTE (nefertiti @ 14 Feb 2006, 09:26 AM)
simon, ce mare lucru un snur alb cu rosu, de 1 martie??

pai UN snur ? e vorba de O femeie ? ohyeah.gif sinteti cata frunza si iarba !! rofl.gif si tuate o sa vreti cate ceva ! roflmao.gif
Olaf
La limita, se poate face o spanzuratoare din snururi de martisor? unsure.gif laugh.gif
simonsays
mnu, dar cred ca iti ajung sa legi o tipa de maini si de picioare biggrin.gif
mutulica
mai bine ti-ai lega snurul de martisor...
tikky
QUOTE (Blakut @ 14 Feb 2006, 09:03 AM)
De ce nu avem si noi Mardi Gras? Cu tipe care sa-si arate sanii pentru margele... smile.gif au stiut ceva americanii aici.

Pai noi avem "lasata secului"... dar suntem cam departe de petrecerile americanilor.

Fantasee
QUOTE (nefertiti @ 13 Feb 2006, 07:04 PM)
Asa ca il vei sarbatori la pastele cailor. laugh.gif



Se spune in popor ca, atunci cand Maica Domnului l-a nascut pe Iisus in iesle, pe cat de linistiti erau boii, pe atat de galagiosi erau caii. De aceea, Maica le-a harazit sa nu se sature de mancare decat o data pe an, la Inaltare. Atunci este Pastele cailor.
mutulica
ahaaa.. o lamuriram si cu Pastele cailor...
si ca asta se sarbatoreste de Inaltare

va rog dati si instructiuni detaliate despre modul de abordare al acestui eveniment, pt ca eu fac parte din grupul de romani prosti care sarbatoresc orice, si nu as vrea sa ratez un prilej de chefuiala... nici macar pentru un nechezat de cal

btw cica dragobetele e in citeva saptamani, stie cineva exact cind?
nefertiti-old
de ce? vrei sa-ti crestezi venele sau ce pusca mea mai faceau aia de dragobete acu' un milion de ani?
Olaf
Din cate stiu eu, este pe 24 februarie... Dar am inteles ca data varia de la regiune la regiune. In unele zone se serba pe 1 martie, de exemplu ohyeah.gif 2 in 1. Sau 1 Martie are de a face si cu dragobetele?
Serenity
"Din toate florile din lume, eu doar pa tine te-am ales.. si-ti zic acu' fara vrajala ca nu o fo pa interes! La multi ani de Sfantu' Valentin!"

Acesta se vrea un protest impotriva insensibililor care mi-au stricat ziua de ieri. Imi pusesem la muiat neste haine si planuisem sa petrec o minunata dupa-amiaza frecand la chiloti, dar vazand ca zice lumea de sfinti, mi-a fost frica_ca e sarbatoare si n-am mai spalat. Trist cry.gif
mutulica
au scapat chilotii nefrecati... poate iti iese de dragobete
March
Si culoarea asta gretoasa de Sf Valentin : roz-chilotiu !
Carmi
Pe cat de indiferenta eram fata de valentine,s dei care nici nu merita efortul sa discut despre ea...pe atata de mare mi-a fost surpriza si placerea sa gasesc niste trandafiri pe parbrizul masinii si un biletel de la un necunoscut care imi ura happy v.
si o zi frumoasa. cloud9.gif cloud9.gif cloud9.gif
mutulica
si pe chestia asta te-ai disparut de pe forum?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.