Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Rusia A Pacalit America: 1989
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Haiul nebun cu strategiile valurite e ca profesionistii care construiesc acum Teoria Universului valurit au inteles de fapt jocul Rusiei. Asta e. America a fost pacalita de Rusia. Unde se vede asta? Se vede in Romania. OK, americanii si cu rusii sa se joace pe planeta cum au ei chef. Ce facem noi cu ale noastre? Cum ne descurcam cu o America Ante-Valurita si cu o Rusie Post-Valurita? Dar noi ce fel de valuriti valuritori suntem?

Daca aveti curaj, aici trebuie sa veniti cu opinii, judecati, pareri STRONG nu cu diverse cucuri. Ca sa vedeti ce va fac, numa, numa! Hai sa vedem daca suntem mai destepti decat toti analistii de pe televizia nationala care bat apa in piua!
Erwin
pai da, daca americanii isi inchipuie ca o sa mai ramana ceva intreg in bazele lor nu mult dupa ce s-au instalat... ; o sa faca completari de la ocica piatz tongue.gif
calfa
Rusia este "tara Matrioscilor, a papusilor care ies una din alta" ? unsure.gif

Noi suntem valuriti de vant si valuritori de vant ? unsure.gif

Sa valurim o stanca ? unsure.gif
Clopotel
Daca-mi este permisa o scurta observatie si dupa aia nu va mai necajesc... pls.gif
QUOTE
Asta e. America a fost pacalita de Rusia. Unde se vede asta? Se vede in Romania.

Daca tot e la moda valurirea, eu zic ca Rusia si America se valuresc una pe alta cu veselie reciproca, si invaluiesc prin invalurire Romania... De aceea e asa sufocant de cald p'aci....
calfa
spoton.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (calfa @ 4 Feb 2006, 09:00 PM)
spoton.gif

E un suras valurit, OK. Dar Calfa, un scenariu credibil? Mai mult decat noi pe ei si ei pe noi? Avem curajul sa dezvoltam niste scenarii ICAN?
Ovidiu Bufnila
Iar am avut dreptate in urma cu 8 ani! Iata stirea bomba de zilele astea:
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-18398...sele-rusiei.htm
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.