Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Intrebarea Zilei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
simonsays
Sub acest titlu, astept intrebari esentiale care ne macina zi de zi (gen 'cine-a pus carcuma'n drum', 'unde-mi sunt ciorapii', 'cine-i asta de langa mine ?!?', samd). Raspunsurile nesanatoase la intrebarile cretine nu se contabilizeaza spoton.gif
Intrebarea zilii: "auzi, ce e cu prea-nustiuceurile astea domle ? v-ati pocait ?" rofl.gif
Eclectic
Pai tu esti "Prea" din solidaritate, nu pentru ca e o stare de spirit ? De ce nu vorbesti despre asta chiar tu ? rofl.gif
calfa
simonsays, tu chiar nu esti prea dintr-o stare de sprit, pardon, spirt ? laugh.gif

Vad ca amandoi ati pus de fapt cate doua intrebari. Din solidaritate laugh.gif ma conformez si eu:

"De ce nu vorbesti despre asta chiar tu ?" nu e o intrebare tip la spiritualii sau spirtualii anonimi, ca nu mai stiu cum le zice ? rofl.gif

Mara
Domle, eu nu stiu ce-i cu "prea..." astie, ca atare n-am aderat, ca na, mi-e frica sa nu mi se spele creeru'. Retoric: daca l-oi avea! Si cum nu-s sigura, nu ma risc! tongue.gif
simonsays
QUOTE (calfa @ 1 Feb 2006, 01:07 PM)
simonsays, tu chiar nu esti prea dintr-o stare de sprit, pardon, spirt ? laugh.gif

hh.gif si uite asa, apar diverse vorbe, care, amplificate... dry.gif

beri, duda ce esti, nu eu ma intrebam, ci am fost intrebat rofl.gif

QUOTE
Domle, eu nu stiu ce-i cu "prea..." astie, ca atare n-am aderat

pai domle, nu e obligator tongue.gif tre sa simti acea stare... de prea laugh.gif
Cucu Mucu
Io zic ca daca e "prea" musai da fie si "foarte".
simonsays
Eu nu te opresc sa-ti schimbi semnatura in "prea bine foarte", daca e musai.. spoton.gif
Michelle
QUOTE (calfa @ 1 Feb 2006, 01:07 PM)


"De ce nu vorbesti despre asta chiar tu ?" nu e o intrebare tip la spiritualii sau spirtualii anonimi, ca nu mai stiu cum le zice ?  rofl.gif

da' tu de unde stii? harhar.gif

domle,prea asta vine de la o stare de spirit cum bine zice colegul si teologul Tabaltoc care insufleteste pe unii membrii dornici de purificare spirtuala, pardon spirituala, un fel de dezintoxicare de toate bulshiturile si o revenire la traditia romaneasca neaosa,un fel de recunoastere a sinelui in rezonanta si consonanta cu versurile Mioritei ...iar in ceea ce priveste pentru mine carevasazica reprezinta o reintoarcere la lectura cartilor de gastronomie ale lui Pastorel Teodoreanu si Radu Anton Roman ca lecturi particulare ...deci in concluzie ma recunosc si ma identific a fi prea-prea rofl.gif
mutulica
intrebare :cine a spus ca rata-mpunge? ca ea macane si fuge!"
simonsays
QUOTE (simonsays @ 1 Feb 2006, 11:46 AM)
Raspunsurile nesanatoase la intrebarile cretine nu se contabilizeaza spoton.gif

cred ca gaina, cand s-a lasat calcata de locomotiva, si avea nevoie de justificare la cocos rofl.gif
mdA!
QUOTE (simonsays @ 1 Feb 2006, 10:46 AM)
Intrebarea zilii: "auzi, ce e cu prea-nustiuceurile astea domle ? v-ati pocait ?" rofl.gif

pai draga care esti, ieste vorba despre depasirea limitelor noastre, care ar fi fost limitate, pana cand noi am sarit parleazul, care spre unde i-o placut mai mult.. si daca ma uit la prea-ul tau, simioane monşer.... rofl.gif imi place eSplicatia me
Cucu Mucu
QUOTE (simonsays @ 1 Feb 2006, 12:24 PM)
Eu nu te opresc sa-ti schimbi semnatura in "prea bine foarte", daca e musai.. spoton.gif

gud aidia!
simonsays
QUOTE (alexa @ 1 Feb 2006, 05:04 PM)
si daca ma uit la prea-ul tau, simioane monşer....

auzi, ia nu te mai uita in prea-ul meu, si vezi-ti de prea-ul tau ohyeah.gif io sint un om respectabil, mdea ? jamie.gif multpreanefericito... rofl.gif

mwah1.gif
tikky
QUOTE (Mara @ 1 Feb 2006, 12:09 PM)
mi-e frica sa nu mi se spele creeru'. Retoric: daca l-oi avea! Si cum nu-s sigura, nu ma risc! tongue.gif

Bine, dar atunci unde isi mai are sediul aichiuul tau cel incomensurabil? cheese1.gif
simonsays
exact, asta vrem sa vedem si noi ! adica sediul, da ! spoton.gif

intrebarea zilii de azi: "ma sughi-bughi, ma, tu vrei sa-ti rup fîshul ? " roflmao.gif
Catalin
Am si eu o intrebare: Ce tot zice simonsays? biggrin.gif
simonsays
e o intrebare existentiala, sau doar metafizica ? hmm.gif
Eclectic
Raspunsul e unul singur, si anume un da hotarat. rofl.gif
tikky
eu zic ca zice ca spune laugh.gif
simonsays
da
Erwin
intrebare: ce diferenta este intre o gaina, daca nu are H5N1?
Catalin
24, daca folosesti norma euclidiana.
colectionara
La care din capete se refera expresia "punct si de la capat"?
simonsays
la ambele capete ale punctului biggrin.gif
Cla
QUOTE (Erwin)
intrebare: ce diferenta este intre o gaina, daca nu are H5N1?

Poti sa cumperi doar o jumate (fripta) biggrin.gif
QUOTE (colectionara)
La care din capete se refera expresia "punct si de la capat"?

Asta ar fi o buna intrebare pt. Hidra rolleyes.gif
Olaf
QUOTE (colectionara @ 3 Feb 2006, 08:50 AM)
La care din capete se refera expresia "punct si de la capat"?

La celalalt. Intotdeauna la celalalt. smile.gif
simonsays
Intrebarea zilei: salam alecum ? rofl.gif
nefertiti-old
Oare cum se zice la prostie in japoneza? cool.gif
simonsays
prostie

roflmao.gif
nefertiti-old
@^~@

rofl.gif
simonsays
nu rade bah, ca nu afiseaza hanu caracterele alea jupuneze; da uite ca pusei poza biggrin.gif
One_Last_Dance
Oare "absenta" e cu mult mai aproape de perfectiune decat prezenta?
simonsays
Editat
Erwin
QUOTE
Oare "absenta" e cu mult mai aproape de perfectiune decat prezenta?


conform cu principiul ca amanuntele creaza perfectiunea trebuie mai intai stabilit care amanunte reflecta absenta si care prezenta

ce este perfectiunea?
simonsays
QUOTE (Erwin @ 7 Feb 2006, 02:54 AM)
ce este perfectiunea?

absenta criticilor laugh.gif
Cla
Perfectiunea? = utopie biggrin.gif
hmm.gif au paianjenii urechi?!?
Cucu Mucu
Perfectiunea= EU harhar.gif
Cum se zice corect: un lup, o lupa, sau un lup, o lupca?
simonsays
coane, ar trebui sa-ti schimbi semnatura din nou ... sugerez "preaperfectul" laugh.gif
in privinta lupului ala.. ma aPtin sa dau cu presupusu .. io stiam ca il cheama Lica, dar l-au cenzurat astia de la ceneau biggrin.gif
Cucu Mucu
A, da. Si pe frac'so il chema Loi, nu?
Cucu Mucu
intrebaciunea de azi: care erau ritualurile de imperechere la brontozauri?
edittha
Oare cand o sa vina primavara?
nefertiti-old
Io ma tot intreb asta de prin noiembrie.
Cucu Mucu
Ohooo, tocmai la primavara vine!
simonsays
QUOTE (mariusc2 @ 8 Feb 2006, 10:00 AM)
intrebaciunea de azi: care erau ritualurile de imperechere la brontozauri?

cred ca se foloseau de inseminarea artificiala hmm.gif sau un fel de .. polenizare, ceva laugh.gif
nefertiti-old
Io am un dino in miniatura acasa, poate reusesc sa-l conving sa facem schimb de experienta. Adica sa ii spun cum procedam noi rolleyes.gif si viceversa. laugh.gif
Serenity
Adica nu-i aducea si pe bronţişori pterozauru'? cry.gif
simonsays
Nefe, tu te referi la vibrator ? laugh.gif
nefertiti-old
Nu, bre, inca n-am ajuns sa am nevoie de asa ceva rolleyes.gif . Am un dinozaur de dinozaur!
Cucu Mucu
ook, deci s-a descoperit o noua specie de dinozauri: vibrozaurus ca/asa/simonsays.
Cucu Mucu
Nefe, l-ai luat la chestionari pe dainozor? Ce zice?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.