Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cum Luptam Impotriva Terorismului?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Cum luptam impotriva TERORISMULUI? In ce fel, noi, oamenii obisnuiti putem lupta impotriva Terorismului? Si ce e pana la urma terorismul? Poate o religie absconsa? Ce are la fundament? Cum ne aparam? Nelasandu-ne manipulati? Cum poate lumea moderna sa se apere de ea insasi? Caci ea insasi isi face rau, raul e inlauntru. Sau nu e?
Olaf
QUOTE
Cum luptam impotriva TERORISMULUI?


Ignore them, maybe they'll go away!* rofl.gif
















*Pentru corectitudine fata de regulament: Ignorati-i, ca poate pleaca!
Ovidiu Bufnila
QUOTE (Olaf @ 20 Jan 2006, 11:29 AM)
QUOTE
Cum luptam impotriva TERORISMULUI?


Ignore them, maybe they'll go away!* rofl.gif
















*Pentru corectitudine fata de regulament: Ignorati-i, ca poate pleaca!

Pe bune. Hamas a castigat alegerile!
calfa
QUOTE
Si ce e pana la urma terorismul? Poate o religie absconsa? Ce are la fundament?


La baza terorismului se afla o tentativa de substituire: substitui dorinta mea dorintei celuilalt, vad nevoia mea ca fiind mai importanta decat a lui, ideologia mea o inlocuieste pe a lui.
...
Cea mai rea forma de terorism este sa il lasam pe celalalt sa creada ca exprimam punctul lui de vedere.


Tema subiectului a mai fost tangential atinsa in Portretul Psihologic Al Terorismului.

Ziceam acolo ... "vorbeste limbi straine ... mi s-a parut cea mai simpla forma de a spune MULTE despre teroristi, in cuvinte putine".

Iar azi citeam undeva ... "Ahmadinejad e un om care vorbeste o cu totul alta limba" ...
Ovidiu Bufnila
QUOTE (Olaf @ 20 Jan 2006, 11:29 AM)
QUOTE
Cum luptam impotriva TERORISMULUI?


Ignore them, maybe they'll go away!* rofl.gif
















*Pentru corectitudine fata de regulament: Ignorati-i, ca poate pleaca!

In acest caz, propriul tau ICAN s-ar afla intr-o cumplita eroare! ICAN-ul fiintei nu poate fi adormit. De aici conflcitele interioare!


Ovidiu Bufnila
consilier de imagine
ICAN founder
March
Domn' Bufnila,
Dau stirea asta aici pentru ca e ceva care te duce cu gandul la SF, domeniul matali preferat ! smile.gif Ai dreaq americanii astia !

Molia-cyborg, arma secretă a Pentagonului în lupta împotriva terorismului
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.