Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Neverending Story
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Vornicum
Regula : Fiecare zice o fraza de max 20 cuvinte care sa continue povestea


Intr-o zi o baba s-a dus la doctor si doctorul i-a zis :
n'ai-b'ai
Babo Cloanto, sa nu mai bei ceai de maselarnita seara!
Vornicum
... ca n-o sa te mai placa mosul noaptea. Atunci baba ii zise doctorului : Dar doctore...
n'ai-b'ai
ieri-noapte n-ai comentat nimic ... asa ca azi am venit sa stabilim data nuntii, dupa cum ne-a fost vorba!
Vornicum
... Ne-a fost vorba bre baba surda, zise doctorul iritat, dar m-am razgandit, nu ma mai insor asa ca...
n'ai-b'ai
... auzind acestea, baba suparata il transforma pe doctor intr-un greier portocaliu si-i spuse: ...
Fantasee
"Ia de cilea, sa-ti ajunga, mincinos neostoit! Sa mai vezi fata curata si mandra nesarutata cand..."
Rehael
Dar baba nu apuca sa-si termine vorba, ca pe usa, cine credeti ca intra?
fis_tic
consilierul mosului pe probleme de cuplu, inca bine dispusa
John B
...dupa stralucitul succes pe care-l avusese cu strabunicul acestuia
Vornicum
... si care a exclamat : Buey, tinereilor ... hi hi hi hi... eu va cuplez de nu va vedeti! Si a continuat : care din voi 2 are cele mai mari probleme? Baba a raspuns suava :...
John B
... eu am o mica problema cu dimensiunea!
Greierele (aka doctorul) nu se lasa mai prejos:...
Rehael
"Uita-te bine la mine babo, ca sunt imaginea ta in oglinda, ce meriti aceea ai!"
fis_tic
dar odata cu greierul veni si noaptea
Rehael
greierul verde, ca cel portocaliu era doctorul transformat de baba, si ceru acesta atunci...
fis_tic
aduceti un psihanalist de ultima intersectie, caci intre imparatii rosu verde, palpairea de atentie e un semn clar al fazei de
Rehael
..intercomunicare telepatica in nonadimensional care fara o prealabila initiere poate provoca un scurtcircuit conducand astfel la combustia excesiva a...
fis_tic
livezilor de portocali infloriti, si-n praful ultimei sperante aspira si amintirile unei oranjade la Sosea
anushca
ce oranjade, protector al breslei portocalii?
-sus, mamaie, a spus idiotul satului clantanind amarnic din dinti! du-te acasa, n-ai vazut ce patesti daca...
fis_tic
astepti alti oameni si alte lumi
John B
sa vina sa gandeasca in locul tau? Mai bine pune-te pe
anushca
primul curcubeu si alege vechi fotografii de familie
fis_tic
cu meduze plutind in mare pe vremea cand cerul nu avea luna
anushca
stiu, pamantul s-a intors pe dos ca un ciorap, se aduna ziua si noaptea in albastrul deschis al unei
coconut
stele trezite prea devreme la viaţa negāndită de
John B
furnicile rosii, care-si vad nestingherite si meticuloase de randul lor
anushca
in tot acest timp doctorasul nostru, prea grabit sa-si caute psihiatrul personal
fis_tic
inchina un pahar in cinstea prietenilor, familiei si altor intelepti si pleca
John B
fruntea varsand un strop de vin pe covor, in memoria raposatului
contur
...care indraznise sa-si dea duhul inaintea lui, si gandul il amuza putin acum,....
fis_tic
caci vara nu apar corbi si omul dorea neaparat sa zboare
John B
dar incercarea nu i-a reusit. Dupa ce isi lua ramas bun, doctorul...
fis_tic
ii stranse mana discret, ca o promisiune ca nu se vor mai vedea niciodata
John B
si se departa sovaielnic, gandind "dreaq m-a pus a beau in halul asta...
Fantasee
... de-am uitat de mine, de-ai mei si de-ai tai! Poate ca ...
fis_tic
trebuia sa fac asa de la inceput, decat sa le caut scuze, pretexte si circumstante atenuante. Sunt si ei oameni,
John B
pe deasupra ii mai si cunosc". In tot acest timp, baba
fis_tic
fuma, nimic nu destinde mai mult decat un fum, doua, trei
John B
si se gandea la intretinere, la mosu, la Basescu, la purceaua moarta
coconut
īn coteţul plin de noroi bleg şi īmprăştiat al condiţiei umane... Dar ce-i pasă lui Băsescu de condiţia umană (cugetă la al doilea fum degeaba), acum
John B
c-a venit primavara (care nu-i ca iarna) si Rapidul joaca cu Steaua
fis_tic
dar a plecat iarna si se face tot mai cald...apele cresc, prostii sticlesc ochii la drob
anushca
ehee si apar asteniile... poate o avea si doctorasul una ca doar
coconut
bolunzeşte pe toată lumea primăvara asta! Numai politicienii mai trag cāte un fum... şi hotărăsc primăvara de la Bucureşti! Dar doctoru'
John B
mai sprinten ca niciodata, dete fuga la coada
coconut
la maramcia din colţ, unde nu se eliberează antibiotice fără reţetă! Aşa că
John B
se aseza linistit la rand si intra in vorba cu
coconut
Băsescu care a aflat īntre timp că se eliberează antibiotice şi fără reţetă! Sunt cam agitaţi fiindcă nu pot pufăi o ţigară
John B
de foi si, pe deasupra, s-au infiltrat si baietii de la SPP. Basescu spuse intr-un tarziu
Fantasee
... mai in gluma, mai in serios: "Trebuie prescriptie si pentru de-alea de rau de mare?"
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.