Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Unde As Vrea Sa Fiu Acum
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
ausländer
QUOTE (coconut @ 9 Apr 2006, 02:16 AM)
Īn noaptea asta ne potrivim al dracului de bine! Numai că eu vreau să uit vreo 16 ani! drunk.gif Hai noroc! Noi să fim sănătoşi că belelele curg! cry.gif

Observ... Noroc si tie! Trecem noi si peste momentele astea.


PS: Sweet oblivion...
coconut
QUOTE (ausländer @ 9 Apr 2006, 02:18 AM)
PS: Sweet oblivion...

Bună treabă, dar cred că-i cam amară uitarea şi apoi dacă uit parcă nu mai simt că trăiesc... bine! rofl.gif mwah1.gif
ausländer
Blessed oblivion - suna mai bine? Prezentul si viitorul cred eu ca sunt componentele care te fac sa simti ca traiesti, IMHO.

mwah1.gif

Si ca sa nu fiu total OT: in Ioannina.
Lotte
Pe malul marii.
arrianna
1. unde am fost aseara...langa el...!
2. ...departe de Bucuresti!
mothman
Cand eram mic si eram la tara, obisnuiam sa pun o patura pe jos in curte, patura pe care stateam pe spate si priveam la cerul super instelat cu orele. In tot acest timp aveam drept fundal muzica ambientala a celor de la "the future sound of london". Aveam si un binoclu rusesc cu care mai "vanam" avioane. Ah, ce vremuri. Acolo as vrea sa fiu tongue.gif
Erwin
mothman, mi-ai amintit de excursia in Poiana Marului, am putut vedea Andromeda cu ochiul liber! Iar prin binoclu... a fost extraordinar! chiar m-am gandit ca mi-as face acolo o cabana, am gasit si locul potrivit, cu dealul spre nord, ceva mai sus o stanca pe care as putea instala o platforma de observatie... smile.gif
mothman
He, misto. Am fost si eu asta vara la Poiana Marului. Intr-adevar, e foarte misto zona. Spre fericirea mea, bunicii mei au locuit prin zona aia, asa ca aproape in fiecare vara imi fac timp sa ma duc sa colind p'acolo. Tot prin zona se afla sin manastirea Gavanu. Foarte misto si acolo.

Edit : P.S. Vorbesti de manastirea Poiana Marului din Buzau ? Ca eu de aia vorbesc tongue.gif
Erwin
QUOTE
P.S. Vorbesti de manastirea Poiana Marului din Buzau ? Ca eu de aia vorbesc


nu, mothman! vorbesc de Poiana Marului din Caras-Severin de langa Muntele Mic! de la Caransebes mergi pe drumul Hategului pana la Otelu Rosu apoi faci dreapta spre Poiana Marului. E un baraj, un lac de acumulare si mai sus statiunea. Sunt paduri de brazi si mult ozon, una din statiunile montane cu cel mai curat aer din Ro. smile.gif
Cla
Erwin, esti un sadic, pe cuvānt.
Si eu de aia (Poiana Marului din CS) vorbesc.
Acum mi-o venit o idee:
Stii probabil ca in Bavaria exista "Das Reinheitsgebot pt bere."
Adica sa fie berea curata, fara chimie.
Ce bucuros as fi, daca ar fi aerul la fel de curat ca berea... spoton.gif
Erwin
Cla:
QUOTE
Erwin, esti un sadic, pe cuvānt.


si abia acum ti-ai dat seama? rofl.gif

QUOTE
Ce bucuros as fi, daca ar fi aerul la fel de curat ca berea...


ce bucuros as fi daca aerul din Timisoara ar fi la fel de bun ca berea Timisoreana! thumb_yello.gif


Cla
Sper sa ne-ntālnim data viitoare cānd trec prin Timi, Erwin smile.gif
Poate reusim sa tragem si o tura pāna la Trei Ape, la aer curat wink.gif
Erwin
Cla, te astept! Si la Trei Ape e fain, n-am mai fost din secolul trecut! smile.gif
Nana Floare
as vrea sa fiu in bratele lui Adi Mutu...
Cla
QUOTE (Erwin @ 23 Apr 2006, 01:57 PM)
Cla, te astept! Si la Trei Ape e fain, n-am mai fost din secolul trecut! smile.gif

Erwin, pun pariu ca o sa fie fain.
Am fost acolo la 12 ani si la 32.
Dar nu stiu daca a fost aceeasi barca laugh.gif
Si dup-aia īn sus la Garāna, un foc de tabara cu slanina fripta pe jar... rolleyes.gif wub.gif
Erwin
QUOTE
Dar nu stiu daca a fost aceeasi barca
Si dup-aia īn sus la Garāna, un foc de tabara cu slanina fripta pe jar... 


yammmmi, antiviperin pentru incalzire si Timisoreana pentru racire... sau stii ce? un vin de Recas ar merge? la urma ca sa ne dregem... smile.gif
Cla
Hey, Erwin, super!
O Timisoreana ca sa stingem clisa, antiviperin īmpotriva bastinaselor si un vin de Recas pt. drunk.gif Perfect!
Si ne "dregem" de numa' laugh.gif rofl.gif
Fantasee
Tot in brate vreau si astazi blink.gif probabil ca si maine si poimaine ... rolleyes.gif
exergy33
unsure.gif la īnceputul vieţii unsure.gif
Erwin
hey, exergy, pe vremea aceea nu era internet! smile.gif jamie.gif
exergy33
Erwin
Vrei sa spui ca Internetul este un covoras fermecat care te poate duce la orice destinatie ? ... fie ea si inceputul vietii ? unsure.gif
Ma refeream la o viata adevarata , nu la una virtuala .
Eu sint mai telurica de felul meu. laugh.gif
Cla
La Vama Veche, cu a mea, copil, cort, gril. wub.gif
Si cu un porc sub forma de mici, de fript biggrin.gif
standing_stone
intr-un tren cu prietenii....spre munte
iniya
sa ma intorc in data de 12 nov..am pierdut-o..sad.gif
Elena Z
mhm imi este bine aici unde sunt sorry.gif
iniya
langa iubitul meu
One_Last_Dance
Undeva departe... wub.gif
- Unde?
Departe... unde sa pot patina pe gheata timp de doua sau trei ceasuri, sau sa ma plimb intr-o saniuta cu panze umflate de vant, si pe urma sa merg la o cabana ca sa pot bea o ceasca de ceai fierbinte si sa "pap" cateva branzoaice calde... Alaturi de TINE.
Lotte
acasa cry.gif
Lotte
edit: post dublu sorry.gif
LINICA
La Cora tongue.gif
Tinkerbell
Lenevind pe un sezlong langa piscina unui vas de croaziera care tocmai se apropie de Rio... ohyeah.gif
Lotte
Aici:
user posted image
kenzy
intr-o lume fara dureri de dinti, fara dentisti si fara acele aparate de tortura auditiva cry.gif
nefertiti-old
la munte...
One_Last_Dance
As vrea sa fiu in "gāndul tău"...
Erwin
as vrea sa fiu intr-un han uitat de lume, dar s-o am alaturi pe EA wub.gif
Zed
Pe o banca , in parc , sub un tei .
Felina
in Phoenix Park, sa uit de lume
Zed
Tot in parc .
mdA!
inapoi in poligon
One_Last_Dance
As vrea sa fiu un gand... in gandul tau. wink.gif
exergy33
Undeva la poalele Bucegilor , la un gratar si o cana de Cotnari . smile.gif
Erwin
buna locatie, exergy! smile.gif
QUOTE
Undeva la poalele Bucegilor , la un gratar si o cana de Cotnari

aduci tu mielul pentru gratar, aduc io cotnariul (cu holograma) spoton.gif si ne rugam la Mahomed sa ne aduca muntele ala incoace rofl.gif
Marcus
Acum as vrea sa fiu pe munte, si sa fie iarna... cu rucsacul in spate, claparii in picioare, ochelarii de ski si caciula trasa peste frunte, gata de drum...

Dar... iarna s-a dus... cry.gif
Olaf
Pai si vine vara smile.gif
Luna mai e bestiala pe munte. Si toata vara. Si toamna, apoi. Poti face o gramada de trasee interesante pe care iarna nu le poti face. smile.gif
Titus Herbert
in bucatarie la mama licklips.gif
N.V.
in pat yawn.gif
Tyra
intr un pat foaaaaaaaaaaaaaarte mare si cu multe perne moi din puf, atat de multe incat sa fiu nevoita sa le mai arunc si pe jos... si patul sa fie intr o camera frumoasa, nu prea mare, cu geamuri de sus pana jos... ah...
Zed
Intr-un loc unde nu exista timp .
mdA!
pe mobra.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.