Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Viata Ca O Muzica...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica > Cronica de Muzica
Mihai
Va invit sa ne delectam impreuna cu comentariile lui Plutarh referitoare la muzica preferata, la melodiile indragite si albumele pe care le asculta cu placere. smile.gif

Lectura placuta!
Kyklos
Sa-ncepem cu o melodie care imi creeaza amintiri , placute . O piesa de care am vorbit intr-un topic al hanului .
Ca sa nu va mai tin in tensiune , aceasta piesa se cheama "Am s-o astept mereu" compusa de Stefan Banica Jr :

Lumea zice ca-i frumoasa
Si ca e fata de casa
Dar e mult prea mandra in felul ei.
Are ochii in albastru
Daca plange e-un dezastru
Te ineci in lacrimile ei.

Refren:
As vrea sa-i spun ca eu
Am s-o astept
Mergand cu anii brat la brat
Chiar daca-mi va fi greu
Am s-o astept mereu
Si-mi este tare, tare dor de ea.


Are parul stans la spate
Mainile-s catifelate
Cand paseste e ca fulgul in zbor
Buzele ard de dorinta
Stiu ca nu e putinta
Inima sa-mi bata mai usor.


Cand iubesti numai o data
Ti se pare viata toata scurta
De-ar fi toamna dupa mine
As iubi-o cat ar tine intreaga lume, intreaga lume.
Simt atata bucurie
Ingerii imi stau marturie
C-o iubesc fara sa cer nimic
De m-as naste inca o data
As iubi aceeasi fata
Doar s-o vad ma face fericit.


Si-mi este tare, tare dor de ea...
Si-mi este tare, tare dor de ea...
wub.gif rolleyes.gif wub.gif rolleyes.gif
Kyklos
Am uitat sa notez in jurnalul de muzica un eveniment important la care am luat parte..........intr-un club din urbea noastra
s-au adunat trei DJ .....DJ SASHA , ALESSIA (singura femeie dj din Romania , asa am auzit) si sper ca n-am uitat DJ D_RUSH sau sa ma scuazati daca iam pocit numele... unsure.gif
House de calitate wub.gif pentru prima data am simtit trepidatiile..........
Am si o poza cu cei doi DJ
DJ ALESSIA SI DJ SASHA....
Kyklos
Muzica instrumentala , muzica orienetala , tibetana , japoneza si budista te incarca de energie in limbajul lor de NIRVANA .
O muzica a vechilor sensei wub.gif cu siguranta aceasta muzica era destinata pentru kamikaze rolleyes.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.