Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cel Mai Frecvent Nume
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2
Vornicum
Care credeti ca e numele mic cel mai des intalnit in Romania?
Treceti in poll numele dvs. mic.... macar sa vedem pe HA care sunt cei mai multi....
kellu_kretz
eu sunt unul dintre dani biggrin.gif deocamdata mariuse suntem la egalitate.. sa vedem care castiga laugh.gif
interesting spoton.gif
Catalin
Catalin
Vornicum
Vreau sa zic ca in cazul boemului sunt consternat... n-as fi crezut tongue.gif
Ce sa-i faci.... viata iti rezerva surprize...

Dani... suntem deja 2 ( vezi pollul ) deci te-ai grabit harhar.gif
kellu_kretz
dap.. vad.. sad.gif
imi pare ca eu si mihai suntem cei mai putini
e nah.. asta e.. avem nume mai exotice laugh.gif sac sac.. harhar.gif
Vornicum
Vreau sa fac o precizare: buey, daca apare un vot in dreptul optiunii Mihai, nu va mai intrebati cine a votat... ca e kestiune de viata si moarte... ca si in cazul lui Catalin situatia e klara "ce-i gusa si-n capusa" . Buey, am fost subtil aici...nu cereti detalii tongue.gif
wink.gif Persoana importanta , nu spun cine....

Asta imi aminteste de un banc:
- Cum te cheama , puisor?
- Ion.
- Bine bine Ion ...si mai cum?
- Ion
- Buey, tu esti turc sau ceva... Ion si mai cum?!?
- Ion... Ion Ion, asa ma cheama!

Later edit : Mai sa fie, a votat Mihai! rofl.gif
Scarlett
altele wink.gif
Tzadde
Printre altele. wink.gif
Vornicum
Tzadde si Scarlett ( tongue.gif ) altele , altele... da' care? wink.gif
Asta e ca si cum ai cere la magazin macaroane lungi si nu specifici cat de lungi...
N.V.
hmm.gif Poate numai mi se pare, dar poll-ul asta va avea un rezultat "usor" neconcludent. Adicatele cel mai frecvent nume la Han va fi Altele ... care... laugh.gif
Cu o distributie de frecvente, o mica inferenta a rezultatelor altfel ar sta treaba rolleyes.gif

Si sa nu uit ... numele meu: Altele ... (da') care... rofl.gif
Vornicum
Poi sa specifice ( da' care dom'le asta-i intrebarea ) si apoi numar eu toate variantele.. rezultatul va fi concludent si exact.
LA sfarsitul lunii anunt rezultatul, eu adicatelea.
mutulica
altele... care...

care este
Vornicum
Clar cu saondajul asta rofl.gif
Carmi
Paraschiva.... care este




copirait care este Ghoghu
John B
Ion / Ioana e cu siguranta cel mai intalnit nume in Romania.
Pe Han lucrurile cred ca nu stau la fel.
Scarlett
QUOTE (John B @ 13 Jan 2006, 12:45 PM)
Ion / Ioana e cu siguranta cel mai intalnit nume in Romania.
Pe Han lucrurile cred ca nu stau la fel.

era odata ....

acum sunt altele ..in top laugh.gif ..Andrei / Andreea ar fi un exemplu

N.V.
Marimar/ Roberto ar fi alt exemplu rofl.gif
Serenity
QUOTE (Scarlett @ 13 Jan 2006, 12:48 PM)
acum sunt altele ..in top laugh.gif ..Andrei / Andreea ar fi un exemplu

Da cry.gif frusty.gif
Scarlett
QUOTE (Serenity @ 13 Jan 2006, 02:40 PM)
Da cry.gif frusty.gif

@Sere ..n-am aratat cu degetul ...era un exemplu' nevinovat rolleyes.gif ...


Serenity
Pai lacrimile alea au ca origine constatarea pe propria-mi piele cat e de frecvent numele asta. Doar in grupa la mine, din 15 fete - 4 suntem Andrele blink.gif Asa ca exemplul tau e cat se poate de la obiect tongue.gif

Oare cat de complicat o fi sa iti schimbi numele? hmm.gif
Cla
Marius Siegfried Michael... cred ca-s destule hh.gif
Fantasee
Numele meu e chiar unicat biggrin.gif, dar prescurtarea e frecventa: Dora. E plina literatura si lumea de dore si doruri ... ohyeah.gif
Fitzcarraldo
Ioana imi place, suna bine. Mihai este des intalnit, Catalin, Mitica mi se pare agasant, pe toti vecinii mei ii cheama Mitica. Ar mai fi.
Cla
E poate o parere subiectiva, my own opinion, dar mie-mi place Maria flowers.gif
Aramis
printre altele smile.gif
exergy33
Fantasee , daca-mi permiti , incerc sa ghicesc eu numele tau : Aliodora sau Eleodora ?! wub.gif
tikky
sau Minodora? rolleyes.gif
Kitty
sau dorina? unsure.gif
Serenity
Si eu vreau sa ghicesc.. uuu!! hiya.gif

Ai spus ca e unic => ca nu mai exista inca unul la fel => ca nu avem cum sa-l ghicim. Am ghicit?! biggrin.gif
genicon
Pe mine ma cheama Sorel
exergy33
Julien Sorel ?!? rofl.gif
Cla
John Doe biggrin.gif
Fantasee
Serenity, tu ai ghicit mwah1.gif .

Eeeeee, pai nici nu conteaza care este pana la urma, nu? Prietenii imi spun Dora wink.gif sau Fantasee ohyeah.gif .
Serenity
So.. mami Dora... merit si eu ciocolata fierbinte cu frisca muuulta pentru ca mi-am omorat neuronul cu ghicitul? biggrin.gif tongue.gif

Edit: E evident ca e mort si ingropat, nu? laugh.gif
dojo
Ramona ...
AmunRa
Vlad este numele pentru necunoscatori. spoton.gif

Informatii de la ultimul referendum: In Romania aproximativ 2.500.000 de oameni se numesc Ion sau Ioana.
Fantasee
Serenity, meriti tot ce iti doresti - mai ales ca ai cea mai tanara mamica din lume - 28 de ani neimpliniti inca mwah1.gif .

AmonRa - cred ca are dreptate rezultatul ala... wink.gif.
Cla
Nu degeaba bancurile cu Ion si Maria. Si ala care tine lumânarea e Ghita biggrin.gif
exergy33
Fantasee

Tot gindindu - ma la Dora si la alte nume asemanatoare ( ca pe un simplu exercitiu de gindire devil.gif ) , mi-a venit in cap numele Pandora si celebra ei cutie pe fundul careia se (mai) odihneste si azi speranta... unsure.gif
M-am gindit ca si povestile tale (ca de altfel toate celelalte povesti ) ar putea veni din aceasta cutie fermecata .

In ce priveste balanta actuala a numelor din Romania ( cei nascuti dupa 1980) cred ca ea se inclina in favoarea unor nume ca : Andrei/Andreea , Gabriel /Gabriela , Adrian/Adriana , Mihaela , Cristian/Cristina , Corina , Raluca , Dorin , Laurentiu , Laura , Carmen , Angela , Iulian ...,
Serenity
Fantasee, eu cu "mami" ma refer la faptul ca ai mereu grija de noi si ne rasfeti! biggrin.gif Ca mai esti si tinerica, subtirica si frumusica.. rolleyes.gif
Cla
Atat am putut sa rad... imi zice o prietena ca baiatul ei il are pe unul in clasa pe care-l cheama Julius. Wow spoton.gif
Si? am intrebat. Si cum il cheama cu numele de familie?
"Lämmle". Asta inseamna mielusor. Iulius Mielusor rofl.gif
In anii 80 erau la noi la moda numele frantuzesti. Acum pe locul 1 e Julia.
Vornicum
Mai sa fie , Mihai a votat de 2 ori, vrea sa iasa primul. hh.gif
Si mai zicea ca nu se tine de matrapazlîcuri... ( unde-i roafălu' ala?... l-am gasit! ) rofl.gif

In concluzie... Ion si Marie rulz or smth. ... of of si-o mioara schioapa. laugh.gif
Cucu Mucu
QUOTE (exergy33 @ 15 Jan 2006, 06:32 AM)
mi-a venit in cap numele Pandora si celebra ei cutie pe fundul careia se (mai) odihneste si azi speranta...

Mai ceteste odata legenda, sa vezi ca a zburat si speranta din cotie. wink.gif Numai ca mai la coada.
exergy33
mariusc2

Stiu legenda...printre toate nenorocirile aflate in cutie se afla si ceva pozitiv , adica speranta.
In momentul cind a fost deschisa cutia , toate relele ce se aflau inauntru si-au luat zborul abatindu- se asupra oamenilor ; singura capabila sa contrabalanseze tot raul a fost speranta.

Ideea mea era alta , adica ce bine ar fi daca am avea o cutie magica in care sa se afle speranta smile.gif .

Am vazut la un magazin de bijuterii cutiute minuscule lucrate in aur ...daca le deschideai , pe fundul lor puteai citi [I]HOPE [B] devil.gif .

Fantasee
Exergy mwah1.gif cred ca mi-ar fi placut sa ma cheme Pandora. Desi nu posed vreo cutie, nici macar vreuna asa frumoasa cum zici ca ai vazut wink.gif, iti multumesc frumos pentru aprecierea povestilor tongue.gif .
Cucu Mucu
QUOTE (exergy33 @ 16 Jan 2006, 08:26 PM)
Ideea mea era alta , adica ce bine ar fi daca am avea o cutie magica in care sa se afle speranta smile.gif .

Oho, ala da biznis. Ne faceam putrezi de bogati. laugh.gif
exergy33
mariusc2

Bine zici !
Sa stii ca aici au avut vinzare buna , mai ales printre studente si fetele din ultimul an de liceu care sperau sa intre la facultate ! tongue.gif
fis_tic
corina
Cucu Mucu
QUOTE (exergy33 @ 16 Jan 2006, 08:46 PM)
Sa stii ca aici au avut vinzare buna , mai ales printre studente si fetele din ultimul an de liceu care sperau sa intre la facultate !

Ehh, inainte sa imi gasesc nevasta si io aveam vanzare buna printre studente si fetele din ultimul an de liceu. laugh.gif
edittha
Eu cred ca cele mai frecvente nume in Romania erau Ion/Ioana si Maria , dar acum au aparut nume pe care la putem baga la : altele .
Numele meu este Luiza
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.