Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Inger Si Demon
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Mihai
Scrieri, ganduri, amintiri din viata lui DeeDee veti putea citi in cadrul acestui nou jurnal.

Lectura placuta! smile.gif
DeeDee
An Nou....Inceput


An Nou... Inceput!

A fost un revelion placut, fara evenimente. Am fost la munte vreo 10 zile. Revelionul in sine nu a fost cine stie ce, doar intre prieteni.
In schimb anul a inceput super bine, la ski biggrin.gif Sunt departe de a fi un talent asa ca m-am super distrat cazand si colectionand muuuulte vanatai pe maini, picioare.... si alte zone cu suprafete mai mari rofl.gif Dar cea mai tare experienta pe partie a fost teleskiul: Nu stiu cine a inventat chestia aia, dar ptr incepatorii ca mine e crima si pedeapsa(a se mentiona ca am si gratia unui elefant pe skiuri). De fiecare data cand reuseam sa ma urc in teleski(ceea ce nu se intampla atat de des cat imi doream) nu mai reuseam sa cobor, sau mai bine zis sa cobor in picioare.... Si iata cum ajungeam in capatul partiei agatata de un picior, fara skiuri in picioare, cu capul maturand pe jos zbatandu-ma cu disperare sa scap( nu ca nu-mi placea dar se apropiau niste stalpi mari de metal) rofl.gif Iar cand in sfarsit reuseam sa ma desprind dai fuga inapoi dupa skiuri si bete, astfel incat mai tranteam vreo 2-3 skiori nevinovati rofl.gif Deja dupa 2 zile ma stiau baietii de la teleski, si ma salutau razand, ba chiar cu nerabdare sorry.gif Zau ca nu inteleg! Cade si omul de cateva ori si brusc te cunoaste toata partia rofl.gif



ps: a se observa diferenta de stil dintre mine si nenea din spate rofl.gif


skysurfer
La Multi Ani, pt anul ce a inceput si spor la scris. Sper sa iti poti pastra stilul haios de a scrie. Am si eu o curiozitate: unde e facuta poza? De unde coborai ca peisajul arata de vis? Cat despre stilul de a cobora... lasa ca si cel din spatele tau tot in plug cobora, nu am vazut vreo tehnica speciala nici la el. Ma faci invidios ca eu la munte de Revelion nu am prins decat gheata si cei care inchiriau schiuri nu au vrut sa ne mai dea ca cica is rupsesera vreo doi picioarele de dimineata... sad.gif Asa ca la prima ninsoare sanatoasa vreau sa merg si eu pe undeva ca sa arate cam ca in poza ta. Pe ce partie erai?
DeeDee
Dulcea razbunare...ptr unii



Azi am fost la film. M-am imbracat cu un palton lung si alb de zici ca eram aghiotantul lui Napoleon... dar pana la urma asta e stilul meu, un pic mai ciudat. Cand cobor din masina la locul cu pricina trec pe langa mine 2 tipi si o tipa si incep sa se chicoteasca 50.gif Acu` sa fiu sincera, nu stiu daca avea legatura cu mine, dar cum ma simteam complet nesigura( ca deobicei tongue.gif )am luat-o personal... N-apuc sa fac 2 pasi ca vad ca tipii se opresc langa o masinuta rosie, frumoasa, sport si...... blocata rofl.gif adica ii pusesera "chestie din aia galbena la roata ptr parcare neregulamentara(in parcare...daca e posibil asa ceva rofl.gif ). Desi in mod normal chestile astea nu ma amuza-ptr ca si eu sunt unul din soferii care-si lasa masina pe unde apuca sorry.gif - ma intorc la ei, si din dorinta de razbunare unde nu incep a rade mai mai sa nu ma tavalesc pe jos in paltonul meu alb rofl.gif Ba ca sa fie tacamul complet incep sa-i arat si cu degetul, dupa care ma intorc satisfacuta si plec.
Desi am avut senzatia vreo 5 minute ca o sa vina dupa mine pana la urma m-am luat cu filmul si cu magazinele si am uitat. Cand ies de la film si cobor in parcare incep sa ma uit iar la masinile de"smecheri" blocate pe ici pe colo, cu o oarecare satisfactie ca eu avusesem noroc si gasisem loc REGULAMENTAR chiar in fata. Dar cand ajung la a mea ce sa vezi.... si masinuta mea era al naibii de blocata DESi repet regulamentar parcata. Dupa 2 min timp in care am vazut stelute in fata ochilor mi-am dat seama ca era o gluma a celor cu masina rosie(funny, nu??? blink.gif rofl.gif ), asa ca am decis sa nu ma enervez ci sa astept ocazia sa le-o platesc.... Si iata cum in fiecare zi gasesc eu un nou scop ptr existenta mea rofl.gif rofl.gif
axel
Antidotul la chestia aia e sa scoti roata, sa o dai jos si sa pui roata la loc wink.gif
Cla
..si dup-aia iei chestia aia acasa, o distrugi in liniste si la prima ocazie o pui acolo unde ti-a stat masina evil.gif
DeeDee
Se mai intampla....

Offf de mult n-am mai scris... ce sa-i faci nu am inspiratie, sau mai bine zis de fap vroiam sa povestesc doar chestii funny si se pare ca viata nu e doar asa!
Am o stare de dezamagire, problema e ca nu stiu daca pe mine sau pe cei din jur(ceea ce din pctul meu de vedre inseamna tot pe mine tongue.gif ) Ma enerveaza compromisurile! Tre` sa fac lucruri doar ptr ca ceilalti vor sau ptr ca eu simt ca trebuie si nu neaparat ca vreau...iar uneori nu-s nici chiar asa convinsa ca trebuie cry.gif Vreau motor! dar cumva pare un vis indepartat.... Vreau sa incep serviciul dar mai am o saptamana, vreau sa merg in disco dar sunt prea obosita si nu am cu cine
Azi am fost la liceu, imi era pur si simplu dor! Nu mai cunosc pe nimeni ceea ce mi-a dat o stare de usoara confuzie si dezamagire... Elevi noi, profesori noi, poate si o alta Eu. Totusi m-am intalnit si cu cativa din profii mei, si au fost foarte bucurosi sa ma vada si sentimentul a fost reciproc. Mi-am adus aminte si de prietenul meu care a murit.... a durut!
Maine sigur va fi mai bine...
DeeDee
Sperante....

Prima zi de servici azi!!! Oare o sa ma descurc? Oare o sa-mi placa? Sper ca jobul sa fie mai bun ca salariul rofl.gif
Tyra
Bafta domne ! mwah1.gif flowers.gif
DeeDee
26 APRILIE

E prima data in viata mea cand nu simt ca vine pastele. Am avut o luna de tot rahatul. Fara nici macar o bucurie... si nu ptr ca as fi plictisita ci ptr ca mi s-au intamplat numai (ma repet|) rahaturi. Partea cea mai ironica e ca de fiecare data cand era vb de ceva ce ar fi putut sa-mi faca placere eram amanata .....PE 26 APRILIE!!! cry.gif mad.gif ohmy.gif Mi-am luat motor...dar cererea se aproba pe 26 aprilie, am sedinta la psiholog dar pe 26 aprilie, ore la post scoala de moto pe 26 aprilie, prietenii mei au plecat si se intorc pe 26 aprilie.... Nu cred ca tin minte exact toate activitatile ptr ziua aia dar cert e ca ma enerveaza ca nu vine mai repede. Pana atunci.... depresie
mirona

Propun sa deschidem un club al celor care nu simt ca vine Pastele! rofl.gif
....doar ca la mine nu e prima data!

Paste fericit si linistiti!
DeeDee
Mi-am luat motor.... Nu am timp sa scriu...sau sa manac sau sa respir... Plec biker.gif







Mai pe seara in aceasi zi m-au prins si mi-au facut poza ohyeah.gif
Bilant dupa 1 zi: 2 bucati cazaturi... nedureroase dar cu una bucata semnalizare sparta(asta e daca nu ajung rofl.gif )
1 bucata mana stanga umflata de la ambreaj
2 bucati degete de la mana dreapta amortite
1 bucata drum de vreo 50-60 de km
1 bucata perechi de manusi nefolosite(prea performante)
2 bucati ochi rosi de la vant(nu merg cu viziera trasa)
.... si una bucata DeeDee fericita
gio19ro
QUOTE (DeeDee @ 13 May 2006, 08:45 PM)
.... si una bucata DeeDee fericita

Bucata asta-i buna. rofl.gif
DeeDee
Nasoala experienta azi.... Mergeam pe la mine prin cartier cu motrul. Mergeam incet ptr ca sunt niste gropi enorme(dehh bucurestiul) cand s-a apropiat un tigan de mine... L-am ignorat initial, dar dupa vreo 2 m mi-a sarit in spate pe motor. Tipul avea in jur de 1,80 si bine facut. Am inceput sa tip la el si a coborat... Totul bine si frumos numai ca dupa inca 5 m a sarit in fata motorului... urmarea e simpla: am franat pe praf, am cazut, am stricat semanlizarea pe dreapta si m-am enervat ingrozitor.







poza inainte de incident
mdA!
drace!
sper ca macar ai apucat sa ii dai cretinului o casca in cap! stiam ca poti pati multe cu motorul, dar nici chiar in halul asta!
sper ca esti bine.
axel
Mai bine accelerai biggrin.gif
gio19ro
QUOTE (axel @ 15 May 2006, 02:08 AM)
Mai bine accelerai biggrin.gif

...dupa care dadeai inapoi, apoi din nou inainte, inainte-inapoi, inainte-inapoi ohyeah.gif Il faceai muci.

QUOTE
Mergeam pe la mine prin cartier cu motrul

Da' tu prin ce cartier stai la numarul 9 ? tongue.gif Cu o asemenea bucata pe motor nu e greu sa-si piarda unii mintile laugh.gif
DeeDee
Eu sunt bine... si eu ma asteptam la orice pe motor mai putin la asta.... Acum am febra musculara de la cat am umblat in weekend. Ideea e ca(Axel) motorul n-are marsarier rofl.gif
Oricum primaria mi-a pus gand rau...au scos tot ce insemna asfalt la mine pe strada si l-au pus pe trotuar asa ca acum numai zburand mai pot iesi... Rezolutie la faza de dum e ca nu voi mai iesi cu parul fluturand din casca... altceva nu am ce sa fac. Mi-e oarecum frica sa nu mi se mai intample, dar i will survive
gio19ro
QUOTE (DeeDee @ 17 May 2006, 12:52 AM)
Eu sunt bine... si eu ma asteptam la orice pe motor mai putin la asta....

Minciunica, minciunica..... tongue.gif
Tin minte ca cineva de aici de pe han avea niste fantezi sexuale, ceva cu catuse, cu motocicleta ... rofl.gif
Ai grija ca Dumnezeu urmareste sa ne indeplineasca toate dorintele. Pana acum nu s-a putut pt ca nu aveai motor dar imediat ce ti-a dat, a trimis si un animal de barbat prin zona ta rofl.gif

Am auzit ca secret.gif Dumnezeu iubeste mai mult femeile si le indeplineste mult mai repede dorintele.
Hmm.... hmm.gif catuse + motocicleta = amor fierbinte rofl.gif Mda, mda.. ohyeah.gif
mdA!
eu zic sa fi pregatita sa ripostezi daca mai gasest vreun urangutan din asta pe drum. sau sa ii dai gaz, daca iti permite contextul.
si hai, curaj, ca si pe asfalt decopertat se poate merge. thumb_yello.gif
cat despre parul iesit din casca.. nu face bine la perie. asa ca baga-l in haina. tongue.gif
in rest, s-auzim de bine, de excursii (ai fost la ploiesti?) si de o lipsa mare de incidente. asfalt uscat!
DeeDee
Am fost si la ploiesti...fara motor ce-i drept(tot nu am reusit sa-l scot, dar cred ca nici nu era cazul sa ies la drum pe afara ca nu prea am cine stie ce protectii). A fost destul de funny, desi nu prea sunt genul rock, o sa postez ceva poze cand o sa le primesc.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.