Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Good Bye Sharon
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Externa
abcd
Toata lumea asteapta verdictul medicilor.....azi premierul a miscat o mana! Sharon nu se va mai intoarce la conducere e clar! Nici nu e sigur ca va supravietui acestor interventii chirurgicale masive. Cel care va veni va avea o grea misiune. Ma astept la lupte politice si sforarii....Interesant cum 'aripa' religioasa participa la insanatosirea premierului
QUOTE
Pe de alta parte, rabinii initiati in doctrina Cabalei i-au dat un nou prenume lui Ariel Sharon, pentru a-l ajuta sa-si revina in urma atacului cerebral masiv, a anuntat cotidianul "Maariv", citat de AFP. Rabinii specializati in interpretarea mistica a Vechiului Testament se roaga pentru sanatatea premierului si au adaugat la prenumele acestuia, Ariel, pe cel de Haim, insemnand "viata" in ebraica. http://gardianul.ro/index.php?a=externe2006011003.xml



March
Pentru unii Arik e mai bun mort decat viu ! S-au vazut cazuri si pe la noi !
abcd
Fii mai limpede! De ce ar fi bun mort? Si oricum, daca i-au schimbat numele el nu mai este el!
mutulica
Prin disparitia lui Sharon se va schimba echilibrul politic intr-un stat care tine in sah intreaga regiune...


Editat: eliminat continutul off-topic
Cucu Mucu
QUOTE (mutulica @ 11 Jan 2006, 10:44 AM)
tine in sah intreaga regiune

As prefera sa vad un mat, cat mai curand, nu conteaza de ce parte. M-am cam saturat de atatia pioni sacrificati pentru a pastra nebunii.
March
Unu : nu i-a schimbat nimeni numele. Arik e numele de alint , daca nu ai stiut ! Doi : pai ar fi mai bun mort pentru ca asa scapa dusmanii de maciuca lui !
abcd
QUOTE (March @ 11 Jan 2006, 05:53 PM)
Unu : nu i-a schimbat nimeni numele. Arik e numele de alint , daca nu ai stiut ! Doi : pai ar fi mai bun mort pentru ca asa scapa dusmanii de maciuca lui !

QUOTE
au adaugat la prenumele acestuia, Ariel, pe cel de Haim, insemnand "viata" in ebraica.


Obiceiul este vechi si are radacini pagane dar....se pare ca are efect! In orice caz va vegeta o perioada nedefinita intr-un carucior de handicapat sau un pat comfortabil! Nu-i duc eu grija! Avea multe critici chiar din guvernul lui dar, ma rog, si-a dus misiunea la capat. Ala care o sa vina trebuie sa-i urmeze politica dar nu se stie nici o data. Tensiunea e foarte mare in zona, eu zic ca putina destindere nu ar strica nimanui!
Cla
QUOTE (mariusc2 @ 11 Jan 2006, 09:54 AM)
QUOTE (mutulica @ 11 Jan 2006, 10:44 AM)
tine in sah intreaga regiune

As prefera sa vad un mat, cat mai curand, nu conteaza de ce parte. M-am cam saturat de atatia pioni sacrificati pentru a pastra nebunii.

Marius, aici ai grait adevar; respect thumb_yello.gif
abcd
Dupa felul cum se inarmeaza Iranul cred ca Sharon o sa invie si din morti daca e nevoie si atunci se face "mat"!
sase
QUOTE (mutulica @ 11 Jan 2006, 10:44 AM)
Prin disparitia lui Sharon se va schimba echilibrul politic intr-un stat care tine in sah intreaga regiune...


Editat: eliminat continutul off-topic

e singura posibilitate de supravietuire,
atunci cand intreaga regiune vrea sa te arunce in mare......


interesant ce au simtit cei 5000 bucuresteni ,evacuati rapid din magazinul Unirea de teama unei bombe ........
abcd
QUOTE (sase @ 17 Feb 2006, 06:22 PM)
interesant ce au simtit cei 5000 bucuresteni ,evacuati rapid din magazinul Unirea de teama unei bombe ........

Ce au simtit cei 5000 de romani ?
alysoft2003
QUOTE (abcd @ 18 Feb 2006, 05:55 AM)
QUOTE (sase @ 17 Feb 2006, 06:22 PM)
interesant ce au simtit cei 5000 bucuresteni ,evacuati rapid din magazinul Unirea  de teama unei bombe ........

Ce au simtit cei 5000 de romani ?

33,33% au facut kk pe ie de frica; 33,33% au fost paliti de paranoia si au incercat sa salveze situatia ; restul au facut pe oitzele si au urmat turma ohyeah.gif
Apropos de Ariel : nu va preocupati prea mult, de premieri e lumea plina. Se gaseste oricand un altul. Oficial va fi mandru sa preia rolul de conducator al precedentului si va stii ca nu se va putea ridica la rangul susnumitului, blah, blah, blah, gargara ieftina, blah blah, alta gargara ieftina. Intrebare de 10 puncte : cine credeti ca va fi succesorul lui Sharon?
Cla
QUOTE (sase @ 17 Feb 2006, 05:22 PM)
e singura posibilitate de supravietuire, atunci cand intreaga regiune vrea sa te arunce in mare......

...si eu m-am saturat de polliticaly correctness dry.gif
E doar o dictatura moderna. wink.gif
abcd
QUOTE
interesant ce au simtit cei 5000 bucuresteni ,evacuati rapid din magazinul Unirea  de teama unei bombe ........ 
Ce au simtit cei 5000 de romani ? 
33,33% au facut kk pe ie de frica; 33,33% au fost paliti de paranoia si au incercat sa salveze situatia ; restul au facut pe oitzele si au urmat turma 


La fel scriau ziarele si despre cei n sute/mii de americani la 9/11? Frica este aceeasi peste tot.
abis
La sotia mea la serviciu sunt frecvent alarme de genul asta. Tot felul de psihopati anunta la telefon ca au pus o bomba la tribunal. Unii se bucura ca pleaca mai devreme acasa, altii sunt nervosi ca nu pot sa-si termine treaba si trebuie sa lucreze a doua zi mai mult. Dar nimeni nu ia vreodata in serios amenintarile astea, in afara de cei de la SRI, care trimit mereu cat se poate de repede echipa de interventie.
alysoft2003
QUOTE (abcd @ 21 Feb 2006, 05:42 PM)


Frica este aceeasi peste tot.

Si din nefericire se face simtita din ce in ce mai des
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.