Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Science_fiction_wordmaster
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Am scris o viata SF recompunandu-i Imaginea in fel si chip. Sunt un scriitor liber, o stie toata lumea. Mai mult decat prajiturelele SF de duminica sunt insa Marile Ficiuni SF care pot fi instructionate in realitate. Cum va infleuenteaza Imaginea despre voi insiva operele SF din toate timpurile, de toate felurile?

Ovidiu Bufnila
scriitor SF
consilier de imagine
ovidiu_bufnila@yahoo.com
mobil: 0744797266
http://finance.groups.yahoo.com/group/Scie...ion_Wordmaster/
Olaf
Pai, avand in vedere faptul ca imaginea despre noi influenteaza toate operele SF din toate timpurile si de toate felurile, inseamna ca nu avem o referinta, toate operele fiind influentate. Atunci de unde am putea sti cum o influenteaza? Am putea face o descriere completa, si sa vedem diferentele dintre Operele SF ale altcuiva si Operele noastre SF, dar imi pare intrucatva irealizabil...
Ovidiu Bufnila
QUOTE (Olaf @ 6 Jan 2006, 08:56 PM)
Pai, avand in vedere faptul ca imaginea despre noi influenteaza toate operele SF din toate timpurile si de toate felurile, inseamna ca nu avem o referinta, toate operele fiind influentate. Atunci de unde am putea sti cum o influenteaza? Am putea face o descriere completa, si sa vedem diferentele dintre Operele SF ale altcuiva si Operele noastre SF, dar imi pare intrucatva irealizabil...

Si daca?
Olaf
Ok, cum se face?
Ovidiu Bufnila
QUOTE (Olaf @ 12 Jan 2006, 11:30 AM)
Ok, cum se face?

OK. Care e Opera ta SF?
Olaf
Pai la mine ar fi ceva in genul... Lola Rennt, dar nu stiu inca povesta. Deocamdata nu stiu decat produsul final. Si se repeta la nesfarsit, doar cu mici variatii.
Ovidiu Bufnila
Olaf, scrie si tu un scenariu capa coada aici in Arhipelag sa construim un ICAN OK, m-ai convins, ai abilitati de comunicare. Un scenariu nu e greu de construit. ATENTIE: scenariu nu inseamna fantasmagorie din aia de la televizie. Cand ma refer la scenariu ma refer la o fictiune credibila, instrumentabila, aplicabila, cu date certe de punere in opera.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.