Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Printesa
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Animale de companie
gabriela36
Salutare lume. Acum cateva zile am primit o nimfa dupa o pauza de un an. Am avut un baietel inainte pe nume Cipy insa a murit dupa 2 luni din cauza unei viroze respiratorie cu toate astea am trecut peste suferinta si acum am o fetita pe nume Printesa frumoasa foc e o scumpa mwah1.gif wub.gif Deocamdata e putin salbatica insa cu dragostea mea o sa imblanzesc bestia. Tipa dar sper intr-o zi sa si vb Am citit mesajele voastre si am fost fericita sa aflu ca toate nimfele sunt asa la "pubertate" si ca nu sunt singura care se confrunta cu o astfel de perioada. thumb_yello.gif Cipy din prima zi a venit pe deget si ii placea sa-l mangai si chiar ne pupa.Printesa se comporta ca o printesa rasfatata. Ciupeste ,tipa dar ii place la nebunie sa fie fotografiata e deja model. 90-60-90.Astept sfataturi - sugestii ptr imblanzirea scorpiei devil.gif Are 2 luni.l[COLOR=blue]
tes
la pasari eu nu am avut noroc. poate ca nu am avut inclinatie spre a le creste desi am avut in timp multe animale, de tot soiul, de la canari , pana la arici, pisici si catei nu mai spun. nu pot sa cred ca dau un sfat, insa am inteles ca fiecare sufletel are o personalitate aparte. facand parte din aceeasi rasa, fiecare se dezvolta si se impune in felul sau. are personalitatea complexa, reprezinta si arata bine ceea ce vrea, ceea ce este , indiferent ca e un melc - caci fiul meu, in marea sa iubire pentru animale, nu a putut sa paraseasca cativa "bartanei" cu cochilie in vreme de iarna - indiferent ca este guster - o alta experienta la care fiul meu m-a antrenat in decursul anilor si a nazdravaniilor copilariei. cred ca fiecare comportament trebuie inteles si respectat, desigur, cu dragoste multa se mai schimba, dar caracteristic el va ramane asa cum vrea, cum ii place si cum ii e firea. cred ca pot sa spun ca animalele au personalitate. iti doresc succes si iubire multa.
tes
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.