Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Body Shop
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Exploratorium > Din Secretele Frumusetii
Aramis
Cum vi se par produsele distribuite sub aceasta marca? Le-ati folosit vreodata?
Mie imi plac foarte mult, mai ales scrub-ul si perlutele de baie smile.gif
Serenity
Foarte scumpe rofl.gif

Nu stiu, poate pentru ca singurul Body Shop din Timisoara de care stiu eu se afla in Mall, dar ca studenta (saraca! laugh.gif ) nu te prea poti apropia de produsele lor.. Eventual doar in cazul in care primesti (sau iti faci un) cadou la vreo ocazie speciala.. tongue.gif In rest, e adevarat ca si mie imi ramasesera ochii si sufletul pe rafturile lor cu produse si o prietena care lucra la Lush ii lauda mai mult pe cei de la Body Shop decat propria firma.
Aramis
Serenity, asta inseamna ca trebuie sa viiin orasul meu. Aici profiturile magazinului sunt donate in scopuri umanitare si absolut toate preturile sunt cu mult, mult mai mici decat cele practicate in Constanta (am dat acest exemplu deoarece in vara am fost la magazinul BS de acolo si m-am ingrozit cand am vazut preturile hh.gif ). Ce'i drept, nu suntem chiar asa de bine aprovizionati fata de restul magazinelor, dar tot avem ceva, ceva si pe aici smile.gif
Jazz
Favorita mea e crema de maini cu hemp, nu are miros de te imbata dar isi face treaba cu brio. Partea proasta: nu e niciodata on sale.
DeeDee
Mie-mi place untul de corp cu miros de cocos si ceara de par cu acelasi miros. Au si cateva farduri dragute dar restul lasa de dorit.... Prefer Sephora sau Priorites
Aramis
Cel mai mult imi place scrub-ul cu orez zdrobit si zahar - lasa pielea parfumata si extrem de moale la pipait. Ar mai fi si gelul de fata exfoliant cu piersici si gelul de fata cu extract de ceai, pentru curatare profunda, ultimul chiar inchide porii si lasa tenul extrem de curat smile.gif
Fantasee
Sunt mare fan BodyShop - si unul si mai mare al parfumului de limeta, al cremei de corp cu papaya drool.gif, al mastii cu busuiooooooc spoton.gif .
mutulica
au si uleuiri de masaj misto rolleyes.gif
Tyra
Uleiuri de masaj mai bine iti iei romanesti... sincer.... mult mai ieftine si cred ca aproape la fel de bune.

Am luat cateva farduri, pudre si alte minuni. Nu mi s a parut nimic deosebit. Ca pret... cam piperate pt calitatea pe care o ofera. Vezi comparativ Yves Rocher care are o gama asemanatoare (la fel si preturi).

Mai iau din cand in cand creme in cantitati mici, produse pt buze si ce mi mai face cu ochiul.
Nu mi plac parfumurile de acolo deloc... si aici iar dau exemplu Yves Rocher care are o gama de parfumuri mult mai interesanta.

In mare imi place Body Shop si pierd ceva timp in magazin.
Mara
QUOTE
Favorita mea e crema de maini cu hemp, nu are miros de te imbata dar isi face treaba cu brio. Partea proasta: nu e niciodata on sale.


Da, crema de maini cu canepa e cea mai eficienta pe care am folosit-o, samponul pentru par gras iarasi imi place, rujurile sunt ok, hidrateaza bine buzele. Imi place sa intru, sa casc ochii, sa miros toate cele... mai putin sa si cumpar, ca-s cam scumpute. Mi-a adus cineva din Iasi, incredibile preturile pe acolo! wink.gif
Tyra
QUOTE (Mara @ 8 Apr 2006, 12:56 PM)
Mi-a adus cineva din Iasi, incredibile preturile pe acolo! wink.gif

Dar de ce diferenta asta de preturi?
Pana la urma, e aceeasi firma in locatii diferite ale aceleiasi tari...
Aramis
Tyra, dupa cum am mai spus cu cateva posturi mai sus, magazinul BS nu este, de fapt, inclus in lantul national al Body Shop. Toate profiturile aici sunt donate unei ONG, Children on the edge, parca. Zilele trecute am trecut pe la magazin si am aflat ca la sfarsitul lui mai se va inchide, deoarece programul cu ONG-ul a luat sfarsit. Partea buna este ca in saptamanile ramase mai toata marfa este la reduceri si dau un exemplu: ser pentru ochi, pret intreg 25 lei, pret redus 6 lei biggrin.gif. Ceea ce m'a mirat a fost ca nu au scrub-ul al reduceri, vara trecuta am dat pe o cutie 6 sau 7 lei, acum e 25...
Tyra
Daca aflati de reduceri si prin Bucuresti/Constanta sau vreo zona apropiata Bucurestiului, sa ne ziceti si noua tongue.gif

Foarte buna ideea cu donatiile... atat pt copii,cei care au nevoie, cat si pt clienti (preturi mai mici) dar si pt BS - reclama - uite, acum am aflat si toata stima.
Aramis
Am intrat in Firenze intr-un magazin Body Shop cu gandul sa imi cumpar ceva, dar am renuntat repede... Parca erau totusi prea mari preturile tongue.gif
Hashaspire
Ptiu! Exista si topicul asta! Ma indragostesc si mai tare de han.
Eu mai aveam putin si gustam din gelul de duş cu capsuni. Aaaaaah! wub.gif
Cu banane... iar.
Parfumul de lavanda e bun pentru "intarirea" altuia (alt parfum sa devina mai serios, adica).
Gelul after-shave e ok.
tikky
au scos cei de la Body Shop un parfum de iasomie superb. imi place la nebunie wub.gif

user posted image
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.