Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Unde Faceti Revelionul? Imaginea Anului Nou
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Unde faceti revelionul? In strada? In America? La cabana plapumioara? Cu prietenii la restaurant? Pe fundul marii? Intr-un elicopter? Pe un varf de munte sau la videooooo? Si daca v-ati hotarat in vreun fel de ce v-ati hotarat in felul asta? Si care e Imaginea pe care v-ati facut-o deja pentru 2006? Va astept la comentarii cu idei, sugestii, opinii! Si cum va imbracati? Si ce ghidusii aveti de gand sa faceti?
Si ce Imagine are Noul An pentru voi?

Ovidiu Bufnila
consilier de imagine
Kyklos
Domnule Ovidiu Bufnila ca sa pari un om serrios renunta la rasetul pana la urechi , ca mesajul tau sa fie unul care inspira seriozitate .
Anul nou il fac in familie pentru ca asa ne-am obisnuit sa fim in formatie completa tot clanul .
Ovidiu Bufnila
OK, Plutarh, am ras rasetuuu'!
Interesanta ideea de clan! Crezi ca in Romania in ultima suta de ani au existat clanuri cu adevarat?
Ai fi de acord sa dezvoltam ideea asta nebuneasca? Cum ar fi aratat o Romanie a clanurilor solid fundamentate pe valori puternice?
Multumesc frumos si Sarbatori Fericit!
Fitzcarraldo
Am 3 variate :- acasa la o posibila gagica (nu prea ma incanta);

- in club (nici asta nu ma incanta, merg in fiecare sfarsit de saptamana);

-la munte cu prietenii de betzii (asta cred ca e cea mai tare, sa vad cum stau cu loveau ca astia sunt mari consumatori).

Ar mai fi si o a 4-a, cu batranii, dar p-asta o exclud din start.
Kyklos
Un An nou inpreuna cu toate rudele adunate la un loc , va inatari clanul . Anul Nou cred ca trebuie sa fie sarbatorit cu familia pentru ai avea in primele clipe din an langa tine .
Si de obicei cand ai rudele la un loc adunate de Revelion , va exista de-a lungul anului o comuniune .
dojo
Nu stiu ...

Cu prietenul meu .. asta e clar. Numai ca nu stiu unde. Se poate in Munchen, ca plec vineri, sau altundeva, daca rezolva cu o iesire in "tarile calde". pana la urma nu mai conteaza. Vom fi doar noi in lumea larga ... wub.gif
tikky
... undeva, la munte tongue.gif
alfa
Il voi face in centrul unui oras oarecare. Imi voi cumpara petarde si bere. Va fi multa lume acolo, insa din fericire eu voi fi singur. De cand astept...M-am saturat de petreceri cu prieteni si prietene, de locurile in care toata lumea te cunoaste, te intreaba...de exemplu : ce mai faci? Acum imi place linistea si singuratatea. Ador sa stau undeva si sa privesc cu zambetul pe buze. Atat. Doar sa ma uit fara a fi nevoit sa spun nimic. Cu siguranta revelionul asta, in strada pe unde nici un cunoscut nu trece, va avea o frumusete aparte.
edittha
In nordul moldovei , poate reusesc sa vad si eu zapada ca aici la noi (Galati ) nu are de gand sa ninga.Doamne doamne nu prea vrea sa ne trimita iarna . Cu ce o sa vina Mosul?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.