Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Infarct Dupa Sex
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Oiski-Poiski
Nu am stiut unde sa introduc aceasta stire pe care o gasesc f.f.f interesanta .
Argiope aurantia este un paianjen de gradina negru-galben.
Dupa ce actul sexual s-a produs barbatul paianjen moare , fara sa-l atace femela , de un atac de inima genetic programat.
Foarte f.f.f interesant .Dupa ce actul s-a produs paianjenul se agata cu picioarele de corpul femelei si ramane cu ....obiectul (am rosit sorry.gif ) inauntru .Dupa 15 minute se produce infarctul si de-abia dupa 20 minute cade cadavrul (brrrrrrr) de pe femela.
Fascinant ! De ce face dumnealui chestia asta ? Asta vreau sa stiu de la voi.
Cercetatorii cred ca au gasit o explicatie insa o fi cu adevarat asa ?
skysurfer
Eu am cateva explicatii...
Mai intai cred ca de fapt a murit pentru ca tocmai a avut cea mai tare partida de sex din viata lui. Probabil si singura.
Apoi ma gandesc ca e posibil sa fi fost un fel de penis captivus. As fi vrut sa scriu mai mic acele cuvinte ca sa fie cat realitatea paianjenului.
Apoi, cred ca as mai avea cateva explicatii dar carora le sta mai bine in subforumul Dragoste si Sex. Dc imi mai aduc aminte ceva explicatii mai trec pe aici. Oricum subiecte suculente ca de obicei Oiski. jamie.gif Ma asteptam sa fi inceput un topic cu prezervativele fluorescente devil.gif de care scria ieri prin toate ziarele, dar ziua nu e sfarsita inca...
Oiski-Poiski
deci cercetatorii presupun ca fac asta de-al naibii laugh.gif ca sa fie siguri ca ei sunt tatii
cu adevarat cercetatorii au urmarit cum alti masculi incearca sa-i smulga efectiv pe cei lesinati dar fara succes

sky, despre ce fluorescente vorbesti ? mor de curiozitate laugh.gif
poate intrebi tu intr-un subiect extra de care prefera lumea , ce sunt eu aicea ? ha ? harhar.gif
skysurfer
http://www.libertatea.ro/index.php?section...tire&sid=142497

Asta e articolul... ma gandesc ca noaptea am arata ca niste cavaleri Jedi rofl.gif

Sa vezi dupa aia Razboiul Stelelor...
Oiski-Poiski
ce chestie, prima data trebuie sa le faci o poza cu blitz ca apoi sa lumineze rofl.gif

Prezervativele luminoase au nevoie de instructiuni. Inainte de folosire, care e identica cu a oricarui prezervativ, acesta trebuie sa fie expus la o sursa de lumina cam 30 de secunde sau, mai simplu, la lumina puternica a unui blit.

cred ca sunt off topic rofl.gif


axel
Mai bine dupa decat inainte spoton.gif
Cla
Ce bine ca nu suntem paianjeni sau alte insecte care-si mananca masculii...
Desi ale noastre o fac mai cu sistem... te mânca dupa ce au primit pensia... tongue.gif
Si totusi n-as vrea sa fiu cal de mare... sa mai port si copilu' si dup-aia-s lasat balta... nonono.gif

Despre prezervativele luminoase: Au gust de lamâie sau de licurici? drool.gif rofl.gif
Carmi
anticonceptionale fosforescente nu este???

io zic ca paianzenii ar trebui sa foloseasca mai mult lubrifiant sau sa frece femela pana juiseaza


pe se : de retinut fetele daca strangem vreo 15 min fac barbatii infart si in 20 de min pica (brrr)
Mara
rofl.gif
Carmi
pese: invatatura de minte celor care sar peste preludiu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ohyeah.gif
DAH!! jamie.gif
Oiski-Poiski
QUOTE (Carmi @ 13 Dec 2005, 05:14 PM)


io zic ca paianzenii ar trebui sa foloseasca mai mult lubrifiant

ntz,ntz, nu tine
am uitat sa zic ca cica se umfla si asa raman inauntru
eu gasesc chestia asta fantastica de fascinanta laugh.gif
ma gandesc atunci ca trebe sa se nasca mai multi paianjeni masculi ca altfel se duce rasa de rapa
si de unde stie ea natura cum sa produca destui masculi (paianjeni , vreau sa zic ) ? blink.gif unsure.gif


Carmi
nooo pai ma gendeam cai amenint pe masculi cu exterminate ...pardon extirpare si exterminare daca nu preludesc mai mult!!! unsure.gif

acuma vii si tu hop top cu ntz ntz ntz....


s-ar putea ca reglarea sexului sa se faca dupa conditiile de temperatura din timpul stadiului de ou, sau sa fie facuta genetic dupa principiul procentual (din 100 75-5 sau mai stiu eu cat).
March
Asta cu infarctul e cum e, da' am vazut o emisunea pe Animal Planet unde se impreunau doua insecte. El mititel si fortos s-a asezat la coada Ei , care era de doua ori mai mare, si a inceput sa dea din cur. Cand actiunea era in toi Ea se intoarce si hat il inghite pe jumatate dupa care s-a oprit lasandu-l sa-si continue actiunea chiar si in aceasta pozitie ! Dupa ce a simtit ca s-a descarcat Ea l-a inghitit , incet, incet, cu totul !
Sa nu faci infarct domne' ? Mai bine onanist ! laugh.gif
cociuba
@march-insecta la care te referi se numeste calugarita
March
QUOTE (cociuba @ 13 Dec 2005, 08:20 PM)
@march-insecta la care te referi se numeste calugarita

Tks ca ai confirmat altfel ar fi zis unii ca fac misto smile.gif
Carmi
nu ca as vrea sa fac pe desteapta dar mai este si o specie de paianjen la care diformismul sexual este mare (ie femela uriasa mascul mic....si mancat) si la care se petrec cam tot asa impreunarile. hh.gif
axel
Rough sex laugh.gif
Extreme dungeon e balada de adormit copiii pe langa secsul la paianjenii astia
Carmi
user posted image
N-am putut azi sa-mi scot din cap chastia asta...asa ca v-o impartasesc...calugarita

user posted image

si cand ai chef ...sau ti-e foame ai mai multe posibilitati
March
Carmi,
Doua zile ai rascolit arhiva ! Bravos ! biggrin.gif
Cla
Carmi, se potriveste cu biciul tau... da' mult ti-o trebuit... rofl.gif
Sushi
Nu inteleg prea exact care e intrebarea la topicul asta dar DA, eu votez PRO! cool.gif
ducoro
Este bine ceea ce faci numai la sfirsit sa nu treci la faza cu mincatul partenerului.
mutulica
dupa cum stiti "obectul" este un corp cavernos care se umple cu singe, ca sa ... se erecteze...
eu zic ca paianjenii aia au obectul al naibii de mare, si ca sa il umple pentru activitate, ramin fara sange in ei... si de aia... infarctul, anemia, etc...
mutulica
ca veni vorba... am vazut la stiri pe unul de peste 70 de ani gasit in masina cu pantalonii in vine
se pare ca nu lipsesc nici bani si nici celularul...deci posibil ca nenea sa fi murit fericit, dar nu se stie daca si-o facea singur sau i-o facea cineva
simonsays
QUOTE (mutulica @ 15 Dec 2005, 11:04 AM)
dupa cum stiti "obectul" este un corp cavernos care se umple cu singe, ca sa ... se erecteze...

SIGUR nu era invers ?? damn, incep sa mi se explice anumite lucruri.... rofl.gif
fis_tic
paianjenul nu este insecta
mutulica
QUOTE (fis_tic @ 1 Feb 2006, 01:38 AM)
paianjenul nu este insecta

aha... e mamifer arahnoid probabil
Carmi
hh.gif uuuu fu demult ora aia de biologie....care aveti o ingrengatura mey??
simonsays
fu..tare demult ora aia de biologie, da... rofl.gif desi parca tin minte ca erau mamifere... stiu unii care cu siguranta au supt de la o paienjenita ohyeah.gif
mutulica
de unde esti asa sigur? au facut pinza'n burta?
mutulica
de unde esti asa sigur? au facut pinza'n burta?
simonsays
ntz, pe creieri laugh.gif
fis_tic
Motto: Naivitatea este o culme a pragmatismului.

http://www.lumea-copiilor.ro/animale/paian.../paianjenii.php
simonsays
bine ma, fitiar precizia dreaq, artropode, nu insecte; fericit ? da, paianjenii sint arahide d'alea, frati buni cu clasa insectelor, asa este, ai dreptate, o sa iti inaltam o statuie, pe o temelie de manuale de clasa a 5-a. happy ? sorry.gif

ih, doamne. r'ati ai dracu cu melcii vostri.
mutulica
infarct dupa sex.. adica moare s-o puna...
melcu... face asta
oricare melc, al oricui ar fi el
Cla
Mai merge asta? Eu as numi-o "Infarct la sex"
Ovidius
Legat de subiectul asta, am vazut recent un documentar despre niste soareci. Primavara, in perioada de imperechere, masculii umbla in draci sa se imperecheze cu cat mai multe soricioaice, iar la sfarsitul acestei perioade, mor de epuizare si stres.
Ce ti-e si cu sexul asta. Pai de virgin nu a murit nimeni... laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.