Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cine Credeti Ca Va Castiga C.m. Germania 2006?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Fotbal
Marcus
Va reusi Brazilia, "eterna favorita", sa se impuna din nou la un turneu final de Cupa Mondiala? Va reusi Germania sa razbune finala pierduta in 2002 in fata Braziliei? Va reusi Franta sa spele rusinea de la ultimul turneu final?
Cine credeti ca va castiga Campionatul Mondial de Fotbal gazduit de Germania in 2006?

Va ofer un hint: in acest moment, ordinea la varf in clasamentul FIFA este (am mentionat doar echipele calificate pentru Cupa Mondiala din Germania):

1. Brazilia
2. Cehia
3. Olanda
4. Argentina
5. Franta
6. Spania
7. Mexic
8. S.U.A.
9. Anglia
10. Portugalia
11. Italia
12. Suedia
13. Japonia
14. Germania

Favorita mea dintotdeauna este Italia. thumb_yello.gif Recunosc insa ca au sanse reduse sa castige Cupa in Germania, cu lotul actual. unsure.gif

[editat ulterior: SONDAJUL ESTE DESCHIS PANA LA DATA DE 09.06.2006, ORA 19:00]
Kyklos
Anglia cred ca va castiga C.M din 2006 , imi place stilul de joc al englezilor si campionatul .
March
Brazilia thumb_yello.gif
Cla
Cum a zis odata un englez? "Noi jucam fotbal, dar nemtii castiga..."
In cazul ca Germania nu ajunge in finala, voi tine cu Brazilia.
Nu de alta, dar imi sunt simpatici, mai ales suporterele... drool.gif
Si cine danseaza mai fain samba decāt ele? spoton.gif Stiu ca nu e campionat de dans, dar asa de fain se bucura...
bishop
Am votat ITALIA din simpatie. Am doua echipe pe care le sustin: Italia si Olanda - sunt singurele echipe pe care nu m-am putut supara ca ne-au batut - aveau cateva clase peste ai nostri. tongue.gif
Judecand "la rece", favorite imi par a fi: Argentina, Germania, Brazilia, Olanda, Anglia.
alfa
Sanse dupa parera mea...:
1. Argentina 2. Anglia 3. Brazilia 4. Spania 5. Italia 6. Germania 7. Franta 8. Olanda
milimetru
Mie mi se pare ceva īn neregulă cu clasamentul FIFA. Cum adică Germania să fie pe 14 şi SUA pe 8? Şi portughejii mi se pare că-s cam pe sus, despre cesky ce să mai spun!...

Bun. Dau şi eu cu presupusul:

1. Germania - pt că-i gazdă şi pt că e bună.
2. Brazilia - pentru că nu egzistă să nu fie printre favorite, indiferent ce şi unde joacă
3. Olanda - pt că ăştia mi-s mie cei mai simpatici futbolişti europeni
4. Argentina - pt că şi ăştia mi-s simpatici

Deşi nu e īntre "VIPuri", vreau să văd şi Ucraina lui Şevcenko cīţi "purici" va face!
John B
1 Olanda (mare surpriza)
2 Brazilia
3 Germania
4 Italia
abis
Olanda am votat si eu.
John B
Au echipa supertare, fara cine stie ce valori individuale. Iar Van Basten e tare dibaci!
Eclectic
Am votat Brazilia. E, de departe, cea mai puternica echipa.
ypsilonalpha
Favorita mea este Olanda, pe care am şi votat-o, deşi aici e o chestie curioasă, sīntem trei care am declarat īn postările noastre că am luat Olanda, cum se zice la pariuri, dar oamenii lui van Basten au doar 2 voturi blink.gif

La modul cum ne-au terminat īn grupă (atīt pe noi cīt mai ales pe cehi) eu zic că au toate şansele. Bază de selecţie au, inflaţie de atacanţi de valoare (post destul de deficitar īn general) au - chiar ieri mă uitam la Dortmund-Bayern şi comentatorul zicea că alde Roy Makaay e posibil să nu prindă lotul pentru C.M. -, echipele merg binişor īn cupele europene (Ajax, Alkmaar, Heerenveen), aşa că ... thumb_yello.gif
nefertiti-old
S-a rezolvat. Eu nu votasem, doar am spus ca ii sustin. laugh.gif
ilie
primele 4:

1. italia
2. argentina
3. spania
4. germania


pe brazilieni o sa-i elimine niste africani smile.gif
ypsilonalpha
QUOTE (nefertiti @ 18 Dec 2005, 11:54 AM)
S-a rezolvat. Eu nu votasem, doar am spus ca ii sustin. laugh.gif

Ba nu rolleyes.gif pentru că ceilalţi doi erau John B. şi abis ... votaţi fraţilot, votaţi! să iasă Olanda pe primul loc laugh.gif nu că ar conta, că Mondialul se joacă pe teren, nu īn sondajele noastre.
nefertiti-old
Aaaa, deci am votat de doua ori? laugh.gif

Drept sa spun, abia astept sa inceapa CM. wub.gif
yronick
Ce Olanda? Ce Anglia? Ce Argentina? Voi ati vazut de curand echipa Braziliei 'in actiune'?
Cine ar putea sta in fata lor? Sunt la fel de sigur ca Brazilia va castiga turneul ca atunci cand credeam ca Nastase va castiga alegerile. Si uite ca n-a fost sa fie, dar sa nu-l comparam pe Nastase cu.... Brazilia laugh.gif
skysurfer
Eu unul sunt convins ca o sa castige Brazilia.
Vad in primii 5: Brazilia, Italia, probabil ca si Germania o sa ajunga in semifinale, printr-o minune ceva ca de jucat joaca prost, Olanda nu ajunge in semifinale, Suedia si cred ca imediat dupa ele sau chiar in semifinale poate fi si Croatia. Are un stil de joc foarte incomod.
Marcus
Cred ca a venit vremea sa reactualizam acest topic, si sa specific ca pronosticurile pentru favorita la castigarea Cupei Mondiale, pot fi efectuate pana la startul campionatului mondial (9 iunie), zi dupa care sondajul va fi inchis.

Observ ca Argentina nu a acumulat nici un vot, probabil ca majoritatea o vad ajungand pana in fazele superioare dar nu si castigand. spoton.gif

Asa cum spunea skysurfer, Croatia poate fi intr-adevar surpriza Campionatului Mondial. Daca nu ma insel, Croatia este cea care a invins Argentina cu 3 - 2 intr-un amical disputat cu cateva luni in urma chiar la Argentina acasa. smile.gif

skysurfer
Daca imi aduc bine aminte, stilul lor e de departe cel mai incalcit. Singura echipa care o sa ii bata din grupa lor zic eu ca o sa fie Brazilia, desi eu zic ca o sa aiba si ei un meci greu. Ii vad si pe ei si pe brazilieni depasind faza grupelor. smile.gif Raman la convingerea ca Suedia o sa faca o figura frumoasa, probabil ca si Italia, insa ca de obicei in finala o sa ajunga Brazilia si 80% as paria pe ei, desi cred eu ca sunt prea multe individualitati in echipa. Suedia are o grupa usurica si o echipa matura, nu cred sa nu incurce cateva echipe mari. Germania, cu toate ca e gazda, nu cred sa faca mare branza, ca si Anglia sau SPania, de altfel. Dc vreti sa vedeti jocuri frumoase, urmari echipa Coastei de Fildes desi zic eu ca teoretic pleaca cu sansa a treia din grupa. Probabil ca vor face o figura mai frumoasa decat Franta (echipa mea favorita) la fel cum a fost si Senegalul.
In fine. Brazilia campioana dar favorita personala Franta.
Marcus
QUOTE
(...)pronosticurile pentru favorita la castigarea Cupei Mondiale, pot fi efectuate pana la startul campionatului mondial (9 iunie), zi dupa care sondajul va fi inchis.


Topic inchis. rolleyes.gif
Marian M
Am vrut sa votez si eu.

Cred ca am reusit. Am pus Germania.

Presupun in semifinale: Germania, Anglia, (Serbia, Olanda, Ukraina ) Brazilia si o tara din Africa.

[editat] Am rugamintea sa nu mai scrii mesaje consecutive la intervale scurte de timp, in favoarea editarii mesajului initial. wink.gif
Marcus
Woops... am uitat sa inchid topicul... doar am zis, dar de facut... rolleyes.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.