Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Profa Si Chiulangii
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Vornicum
Revolta la Scoala Centrala
Directoarea a fost scoasa vinovata pentru injunghierea fetei de 17 ani

Inspectoratul Scolar al Municipiului Bucuresti (ISMB) a decis ieri demiterea directorului Scolii Centrale din Capitala, locul in care o eleva de 17 ani a fost injunghiata in urma cu o saptamana. Imediat dupa aceasta decizie, sute de elevi s-au adunat in fata Scolii Centrale si a inspectoratului pentru a-si sustine directoarea. "Vrem dreptate, vrem dreptate. Bodnaras, Bodnaras". Ei au sarit gardul scolii si au chiulit de la ore pentru a protesta


Buey, asta cu sutele de elevi care sar gardul si chiulesc iepureste pt. a protesta e pur si simplu mortala rofl.gif
Kyklos
Parca vad , daca urlatii in fata la scoala primiti un zece la purtare . Au fost manipulatii sa strige ca disperatii , un circ ieftin pentru nimc . Si fata injunghiata e o parapanta , ca sa nu zic mai rau , ea nu stai ca are un prieten cutitar .
Sau din dragoste pentru banii la luat pe cutitar , si pana la urma ce vina are directoarea . Ca sa evite circul ia dus in cabinet la ea , toata lumea asista la circ daca se petrecea pe holurile scoli .
nefertiti-old
Directoarea a gresit ca l-a lasat pe ala in scoala, in primul rand, si in al doilea ca i-a lasat singuri. Trebuia sa nu il lase in scoala, sa cheme politia si basta.
Kyklos
De unde sa stie directoarea ce-i trece prin minte la cutitar . Si nu inteleg de ce nu au existat jandarmii care sa-l controleze , pentru ca nu era un elev ci un puscarias , avea fata de criminal .
P.S Vina o are si parapanta ,dar si janadarmii .
nefertiti-old
Nu tre' sa stie ce ii trece aluia prin minte. Stia ca fata e amenintata de el si era de ajuns. Nu lasi pe oricine in scoala si il si poftesti in biroul tau.
Kyklos
Din cate am vazut la TV directoarea nu stia de amenintare .Dar ,eu raman tot la parerea mea o vina o are si parapanta , si-a ales cel mai bun prieten .
Un proverb african spunea :"Spunemi ce prieten ai , ca sa-ti spun cine esti "
nefertiti-old
Cum nu stia de amenintare, din moment ce a si declarat ca asta e motivul pentru care l-a poftit pe ala inauntru, cica sa nu pateasca fata ceva pe strada. Ei bine, nu a patit-o pe strada, ci in biroul ei.

Nu e vorba aici despre moralitatea fetei, e treaba ei cu cine se inhaiteaza, ci despre demiterea directoarei. wink.gif
Kyklos
Sa credem ca directoarea a fost constienta de asa ceva , dar in scolile din Romania violenta e peste masura . Demiterea ar trebuia sa o faca ea personal , nu alcineva . Daca se simtea vinovata cu ceva cred ca demisiona , cat tam-tam a produs acest scandal .
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.