Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cel Mai Interesant / Frumos Spectacol De Teatru
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
Mihai
Va invit sa nominalizati in cadrul acestui topic Cel Mai Interesant Spectacol de Teatru pe care l-ati vazut in 2005. smile.gif

Ce piesa de teatru v-a impresionat cel mai mult anul acesta?

Eu voi nominaliza doua reprezentari, anume Portretul lui Dorian Gray si Plastilina.

Prezentari deosebite ambele spectacole, cu un joc al actorilor deosebit si un plus pentru costume primului spectacol amintit.

Voi alege insa Plastilina ca cel mai frumos spectacol de teatru ce l-am vazut anul acesta. Actorul din rolul principal are o prezenta de exceptie, desi destul de tanar (nu cred ca si-a terminat inca studiile universitare...); un spectacol ce merita vazut si prevad ca va castiga multe premii (a fost lansat luna trecuta).
ilie
A vazut cineva Chicago? comentarii va rog.
Mihai
Pentru comentarii referitoare la un spectacol anume te invit sa lansezi un topic separat. wink.gif
surzi
Fluturii sunt liberi. Actorii au fost la inaltime, redand bine subiectul lui Leonard Gershe - relatiile complicate de cuplu, efectele dragostei materne exagerate, frumusetea zborului liber si al dragostei......

"Eu nu cer decāt libertate... Si fluturii sunt liberi, si nu i se poate interzice lui Harold Skimpole ceea ce le este permis fluturilor! Tare as fi vrut sa fiu un fluture. Ei zboara lin si usor pe oriunde le place... Atunci cānd cineva vrea sa-i prinda, le frānge aripile si ei mor..."


Jasmine
Mie mi-a placut "Primul om", de Albert Camus. Desi a fost in franceza , spre surprinderea mea am reusit sa inteleg mare parte din piesa.
Si apoi sunt o mare fana Maia Morgenstern.
axel
QUOTE (Quantum @ 7 Dec 2005, 11:20 AM)
A vazut cineva Chicago? comentarii va rog.

Am incercat. Filmul. Am renuntat. Nu-mi plac musical-urile...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.