Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:"Reviste" IT
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Jocuri
black ice
Momentan astea mi-au venit in minte. Daca voi mai stiti altele, nu va sfiiti, spune-ti si le voi aduga in poll.
Acum alte intrebari:
Ce va place si ce nu va place la situl votat?
Care site credeti ca are cele mai bune articole? Iar prin bune inteleg: impartialitate, actualitate, consistenta si expresivitate. Aici ati putea sa detaliati putin.
Antont
In materie de jocuri sint multumit de baietii de la Level, care zic eu ca dau dovada de impartialitate,in general. Mai citesc si Xtrempc. Pixelrage m-a dezamagit dupa ce am citit review-ul la Enter The Matrix, care e destul de departe de realitate. In plus m-a deranjat ceva la ei. Chiar destul de tare.Pe forumul lor la sectiunea FPS apare scris "Quake, Unreal si restul clonelor" . Daca ei asa pun problema e clar. Nu ma intereseaza pe ce engine sint facute "clonele" , dar multa lume considera ca exista shootere mult mai bune decit faimoasele Quake si Unreal. In fine. Mai intru pe site-ul CG, care mi se pare ok,desi ma enerveaza un pic forumul,80% din discutii se axeaza pe tema Counter-Strike 21.gif . Oricum, am gasit pe acolo si lucruri foarte interesante .
Cam atit deocamdata smile.gif .
black ice
Eu n-am mai zis de fapt ceea ce vroiam era o discutie doar despre publicatiile online. Celelalte (like xpc, level, pcgames, etc.) au fost deja "puse" intr-un poll la sectiunea mass-media, parca.

In legatura cu PR: acel review este cat se poate de subiectiv, unora le-a placut, altora nu. nu conteaza, e parerea ta si o respect. desi stiu ca "prima impresie" conteaza, nu trebuie generalizata chestiunea. (stiu ca nu ai generalizat, dar spun preventiv tongue.gif )
iar acea descriere de la forumul fps este pusa la misto, nu reprezinta deloc parerea celor de acolo despre fps-uri.

pe de alta parte, in legatura cu articolele, depinde ce stil preferi. mie, de ex., imi place ca articolul pe care il citesc sa aiba o oarecare personalitate, sa reuseasca sa-mi transmita ideile autorului despre un anumit joc. eu prefer subiectivismul si stilul "usor la misto".
ypsilonalpha
Le "citesc" pe primele trei, dar mai mult ComputerGames, cu care am si votat. Ce-i drept, articolele le parcurg asa, mai in goana calului, in general intru pe forumurile aferente, sa vad ce mai zice poporul jucator (dar nu numai, fiindca subiecte-s multe.

(He he, mi-ai dat o idee cu GamingBliss, pe care pina acuma nu-l stiam)
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.