Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Urmatorul Invitat La Han
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Mihai
In curand la Han va fi prezent un nou invitat, in cadrul initiativei Invitatii Hanului.

Cine credeti ca va fi invitatul-surpriza? tongue.gif

Cu aceasta ocazie aflu si noi sugestii pentru posibili viitori invitati la Han. smile.gif
Felina
Basescu? blink.gif
Mihai
Nu, nici Ciuvica (hmmm hmm.gif)
denise
biggrin.gif Jiji Becali
Cucu Mucu
Vadim?
Mihai
Nu, nici Bodu... rolleyes.gif
flori
Mos Craciun!!! woot_jump.gif
denise
hh.gif Intai Mos Niculae, cu batul...
Felina
Cartarescu? blink.gif
Mihai
Nici, dar am notat sugestia. smile.gif
Tear
Robert Turcescu ?
Cucu Mucu
Nu stiu cine, dar eu fac mare cinste daca pui mana pe vre-un strateg economic de la guvern.
Mihai
Nici Turcescu, nici strateg economic, dar am notat. wink.gif

Hint: Cartarescu a scris despre el; a fost invitat la Turcescu.
Kyklos
Cristian Tabara hh.gif
Mihai
A fost Tabara invitat la Turcescu? hmm.gif
denise
unsure.gif Pai da si tu un hint adevarat- politician, muzician, om de stiinta...
Mihai
Am dat un hint mai sus.

Un cuvant cheie: manele. jamie.gif
Felina
Copilu' minune??
Tear
blink.gif Adi de Vito sau Daniela Gyorfi ?!!! blink.gif
Oiski-Poiski
Salam-Salam sau asa ceva
abis
QUOTE (Mihai @ 30 Nov 2005, 02:47 PM)
Hint: Cartarescu a scris despre el; a fost invitat la Turcescu.

Nastase? cry.gif hh.gif
Felina
Pai Nastase nu prea are legatura cu manelele din cate stiu eu. unsure.gif
flori
rofl.gif ce veste minunata...Nastase cinta manele? Bietul de el, la foamea lui de bani, ar cistiga si el un ban cinstit, acum ca nu mai are de unde!
Aragorn
George Pruteanu? blink.gif
Kyklos
Sa nu spuneti Vali Galagie hh.gif si asa e pe sticla in fiecare duminica la primaTV .
Oiski-Poiski
QUOTE (Felina @ 30 Nov 2005, 03:41 PM)
Pai Nastase nu prea are legatura cu manelele din cate stiu eu. unsure.gif

Pai tocmai asta e poate surpriza laugh.gif
edittha
Buzdugan?
Kyklos
Catalin Arabu? ohmy.gif
Oiski-Poiski
Mihai nu ne zici ? Vad ca trebe sa plec la lucru si nu aflu cine ne-o fi invitat.Pentru mine si asa astia cu manelele ori ca sunt minune ori salam tot aia este.Insa poate ca se gasesc si interesati.

Mihai
Cineva a ghicit... wink.gif

Veti afla in scurt timp despre cine este vorba.
Aramis
Eu as zice Pruteanu... sau, ma rog, cineva care a tunat si fulgerat impotriva manelelor...
abis
QUOTE (Mihai @ 30 Nov 2005, 06:21 PM)
Cineva a ghicit... wink.gif

Sper ca nu eu! laugh.gif
Fitzcarraldo
Vijelie sa fie !
Aramis
cate valuri a starnit intrebarea... smile.gif
flori
Nu cumva eu am ghicit? rolleyes.gif Deca da, cred ca merit sa fiu prima pe lista cu daruri? tongue.gif

wink.gif sper ca mosul nu cinta manele!
Aramis
Aragorn a fost primul, parca asa am vazut, care a zis de Pruteanu smile.gif
Dar si eu am ghicit in urma hint'ului tongue.gif
Mihai
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php?showtopic=6866 . In scurt timp topicul va fi deschis, sunt curios cum va evolua discutia. smile.gif

Dap, Aragorn si Aramis. tongue.gif
Aragorn
Pai nu a fost greu in urma indiciilor oferite tongue.gif
dascalita
Pruteanu e un OM cu o cultura vasta de la care avem ceva de invatat cu totii... thumb_yello.gif
Aragorn
Eu am uitat sa intreb daca am castigat ceva pentru ca am ghicit tongue.gif
Cat despre fizz... eu m-am obisnuit sa il ignor, asa cum am ajuns sa fac si pe un alt forum de unde a plecat cu un mare ajutor dat de 2 banuri capatate in urma comportamentului de troll. Chiar ma intrebam daca e aceeasi persoana la zi-ne ce-ai in cap.
tikky
mai avem invitati? unsure.gif
exergy33
QUOTE(Mihai @ 30 Nov 2005, 08:56 PM) *
http://www.hanuancutei.com/forum/content/P...showtopic-6866/ . In scurt timp topicul va fi deschis, sunt curios cum va evolua discutia. smile.gif

Dap, Aragorn si Aramis. tongue.gif


Am dat click pe linkul care anunta invitatia lui George Pruteanu la Han. Dar se pare ca acest link a fost sters ...

Doream sa-mi exprim tristetea ca nu numai Pruteanu a adisparut dintre cei vii. Azi am constatat ca si site-ul, sau mai bine zis saitul - cum obisnuia sa se exprime posesorul lui, a disparut din virtual. Mai bine zis a fost suspendat.

www.pruteanu.ro nu mai exista.

Era un site deschis pe cont propriu, si ca orice alt domeniu privat trebuia platit.
Oare nu se gaseste nimeni care sa-i sponsorizeze in continuare existenta? .... acel loc reprezenta o fateta bine creionata a celui ce a fost profesorul Pruteanu.

... zilele trecute am trecut pe acolo si am avut inspiratia sa salvez cele citeva pagini dedicate cuvintelor autohtone din limba romana si discutiile pe tema limbii tracilor.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.