Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:A Citit Cineva...?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Universul Cartilor
tikky
O prietena mi-a vorbit despre "Armistitiul" lui Primo Levi. Ma gandeam ca poate unul dintre voi a citit-o... Ce credeti despre cartea asta, cum ati gasit-o, ati recomanda-o si altor persoane?

Nefertiti
Vreo carte a lui Philip Roth a citit cineva? L-am tot văzut prin librării, dar īncă nu mi s-a lipit de mānă...
viezurasu
A citit cineva Inclestarea regilor de George R.R. Martin? Se merita sa o cumpar sau...
Mersi
Justitiarul
Va recomand sa vizitati Wikipedia si sa va uitati acolo la autori laureati ai premiului Nobel pentru literatura, si sa cititi cartile respectivilor autori. Va garantez ca n-o sa fiti dezamagiti. Eu pana in prezent i-am citit pe Henrik Sienkiewicz, Albert Camus, Alexander Slojenititn si Saul Bellow.

editez

I-am citit si pe Jean Paul Sartre, Boris Pasternak si pe Bertrand Russell, fara a sti ca sunt laureati ai premiului Nobel
Rovaniemi
QUOTE(viezurasu @ 24 Aug 2010, 09:45 PM) *
A citit cineva Inclestarea regilor de George R.R. Martin? Se merita sa o cumpar sau...
Mersi


Da, merită, dacă īţi place fantasy-ul cu tente politice.

Oricum, trebuie să īncepi cu A Game of thrones ("Jocul Tronurilor", cum a fosr parcă tradus īn romāneşte). "Īncleştarea regilor" e al doilea volum din cele patru scrise pīnă acum de GRRM īn seria "Cīntec de gheaţă şi foc".

De asemenea, ar fi frumos să vīnezi o reducere ... cărămizile astea costă de la 55 de lei īn sus, dacă reţin eu bine.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.