Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:In Ce Fel Va Spalati Pe Dinti?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
In ce fel va spalati pe dinti? felul asta e important.
Astept sa deschidem o noua serie despre Imaginea voastra!
rofl.gif
Ovidiu Bufnila
consilier de imagine
alfa
Apuc periuta si o spal cu apa calduta dupa care o frec bine sa se usuce. O introduc in gura si incep o miscare inainte-inapoi avand grija sa spal cu atentie intreaga dantura. Dupa ce am spalat totul si intreaga pasta de dinti a ajuns in gura mea, curatandu-mi incisivii scuip pasta ramasa si ma clatesc bine cu apa.
Olaf
laugh.gif Tocmai am auzit o melodie de la Omul cu sobolani - 77... pun prima strofa:

Nu ma stiti, nu ma stiu deloc
Dar sunteti singurii care doriti sa va spalati pe dinti
Va rugam sa va reveniti
Va rugam sa va spalati pe dinti
Va rugam insistent sa nu mai fiti atat de cuminti
Sunteti singurii care doriti sa nu fiti cuminti
Ovidiu Bufnila
QUOTE (alfa @ 23 Nov 2005, 09:37 PM)
Apuc periuta si o spal cu apa calduta dupa care o frec bine sa se usuce. O introduc in gura si incep o miscare inainte-inapoi avand grija sa spal cu atentie intreaga dantura. Dupa ce am spalat totul si intreaga pasta de dinti a ajuns in gura mea, curatandu-mi incisivii scuip pasta ramasa si ma clatesc bine cu apa.

Interesant, Alfa.
In ce fel te simti cand te speli pe dinti?
Aaaa, am uitat, TU TE SPELI sau Corpul tau se Spala?

E o chestie importanta.
hh.gif
Ovidiu Bufnila
consilier de imagine
Aramis
EU ma spal, corpul meu doar actioneaza la comanda mea, eu ma debarasez de ceea ce e nefolositor si, in ultima instanta, daunator.
alfa
Ovidiu Bufnila

QUOTE
Interesant, Alfa.
In ce fel te simti cand te speli pe dinti?
Aaaa, am uitat, TU TE SPELI sau Corpul tau se Spala?

E o chestie importanta.


EU MA SPAL desigur! rofl.gif

Pot spune ca ma simt bine atunci cand ma spal este o placuta senzatie care patrunde timid la inceput in smalt rezonand cu gingiile inrosite si inunda intregul spatiu al Cavitatii bucale pline de Mister. O urcare continua pe culmile megalomane, in egocentricul care se izbeste de deturnarea rigida a alunecatorului.
Corpul meu se Spala doar pentru ca eu il spal.
Cand se spala urmeaza cultul Orgasmului Magic, cult in care portile universale ale Placerii absolute se deschid in geamatul prelung pe care dopul de sticla al dulcei revarsari il alunga din ultimatumul inchiderii.
Ovidiu Bufnila
QUOTE (alfa @ 23 Nov 2005, 10:37 PM)
Apuc periuta si o spal cu apa calduta dupa care o frec bine sa se usuce. O introduc in gura si incep o miscare inainte-inapoi avand grija sa spal cu atentie intreaga dantura. Dupa ce am spalat totul si intreaga pasta de dinti a ajuns in gura mea, curatandu-mi incisivii scuip pasta ramasa si ma clatesc bine cu apa.

Ironia face ca fiinţările, fiinţele, fie ele şi SF, să treacă razant pe lāngă īnţelesurile profunde. De aici diletantismul, scepticismul, fuga după premii nimerind orbeşte īn deşertăciune, de aici inocenţa şi cocarda prinsă pe reverul hainei īn drum spre eşafod. De aici obtuzitatea şi superbia fiinţărilor, a se citi fiinţe glorioase.
Cum oare să nu mori de rās cānd educatores sodomizează şi perverteşte, hăhălind şi īmpingānd la groapa istoriei, īn ordine alfabetică, mii si mii de fiinţe cenacliere gāfāind după glorie, după cel mai bun dintre cei mai buni, după cel mai publicat sau după alte titrări confuze, difuze, obtuze.
Şi metrul poetic e bun pentru etalare īn marasmul SF, pentru a te cocoşi, pentru a infecta şi otrăvi aerul rarefiat al planetei, al bietei planete pe care, propăşiţi sau nu, ridicăm osanale nimicului.
educatores īşi zăngăneşte solzii din care picură regulamentul de aur, principiul de aur, ordinea şi autoritatea, bunul cetăţean, votantul şi scribul de serviciu.
A fi īn serviciul lui educatores nu īnseamnă altceva decāt a face sluj, a te ploconi sau chiar a īnjura copios forţa de coerciţie, gardianul mărunt sau mintosul din serviciile secrete care le ştie pe toate numaidecāt īntru salvgardarea siguranţei penru care mor, īn chip simbolic, masele īndosariate, fişate, informatizate, īnseriate şi aşa mai departe.
Porţia de liniaritate, băgată pe gāt cu forţa de educatores, īşi face efectul cu repeziciune introducānd īn subconştientul colectiv o infuzie sănătoasă de omogenitate, de orar grăbit, de time-is-money, preamărind lupta eroică a forţelor de coerciţie īn marşul lor triumfal īmpotriva delictului absolut şi a defectului social.
educatores nu scapă īnsă de sub bagheta magicianului, urmărit şi bănuit, nu se poate ascunde sub pulapana acadenmică, sub umbrarul laurilor şi medaliilor, a colocviilor şi a savantlācului de paradă.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.