Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:De Ce Ovidiu Bufnila Nu E Moderator Al Arhipelagul
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Iata ce m-a intrebat un navigator: De ce Ovidiu Bufnila nu e Moderator al Arhipelagului de Imagine din sclipirea oceanica a Hanului si munceste pe branci ca orice navigator in Arhipelagul Imaginii?!
Loool!
Ce credeti ca i-am raspuns?
Ce fel de Conflictuala am construit?
Dar voi ce i-ati fi raspuns in locul Marelui Scriitor Autoironic?
Ce Imagine v-ati facut deja asupra acestei chestiuni?

rofl.gif


ovidiu Bufnila
consilier de imagine
calfa
unsure.gif Pentru ca constructiile lui sunt o joaca cu conflictualele ? ohyeah.gif
denise
ohyeah.gif Parca il si vad pe domnul Bufnila moderand disputa intre doi navigatori. Le mai trage din cand in cand un val peste ochi, sa-i mai potoleasca.
@ calfa: exact - un generator de conflicte (fie ele si de idei) nu poate fi moderator. Pentru asa ceva iti trebuie organizare, ori organizarea, regulile, rigurozitatea - nu se impaca deloc cu 'valurirea'. As putea spune ca asta e si scopul- desfiintarea barierelor.
calfa
denise, explicatia e simpla. Pe acest subforum, de cand a aparut el si pana acum, Mihai este singurul cu drept de moderator. Nici macar Ancuta nu are acest drept. Nici macar ea ! Cata aroganta ! ohyeah.gif

Cum ar fi aratat un forum moderat de doi asa mari aroganti ? rofl.gif
Cucu Mucu
Ovidiu, eu cred ca nu te-a intrebat nimeni asa ceva, ci vrei sa creezi o bucla in firul narativ al zilei de azi, pe care sa crosetezi leit-motivele deja cunoscute sau sa induci unele noi!
Ovidiu Bufnila
QUOTE (mariusc2 @ 21 Nov 2005, 06:35 PM)
Ovidiu, eu cred ca nu te-a intrebat nimeni asa ceva, ci vrei sa creezi o bucla in firul narativ al zilei de azi, pe care sa crosetezi leit-motivele deja cunoscute sau sa induci unele noi!

Marius, M-AI Prins!
Frumos ai spus bucla!
Da, da, da!
Hai sa vedem cum se organizeaza o COMUNICARE prin bucle! Bucle informationale! hai sa facem un exercitiu, sa construim un MOG: un Model Global al unei posibile Comunicari prin bucle informationale!
Cum ar putea arata chestia asta?

Multumesc frumos ca esti un bun JUCATOR!


Ovidiu Bufnila cu prietenie
Ovidiu Bufnila
QUOTE (denise @ 21 Nov 2005, 12:28 PM)
ohyeah.gif Parca il si vad pe domnul Bufnila moderand disputa intre doi navigatori. Le mai trage din cand in cand un val peste ochi, sa-i mai potoleasca.
@ calfa: exact - un generator de conflicte (fie ele si de idei) nu poate fi moderator. Pentru asa ceva iti trebuie organizare, ori organizarea, regulile, rigurozitatea - nu se impaca deloc cu 'valurirea'. As putea spune ca asta e si scopul- desfiintarea barierelor.

Multumesc Denise.
Multumesc draga Calfa.

Va mulumesc tuturor pentru ca aeti simtul umorului si pentru ca va valuriti frumos fara sa deveniti dependenti de Valurire.


ovidiu,
un o neimportant
wasp
QUOTE
Sunt o GODZILA a Imaginarului care meduzeaza digital. (...)Sunt un tip cu capu' mare de tot. Consilierul de imagine nu este nici stilist si nici un kakacios cu manecute. Nu e secretar de om politic si nici poponar de imagine. Eu sunt un magician care vine din strafunduri de istorie. (...)Copilule, sunt o Godzila adevarata.
'

OB-1, pe forumul computergames.ro, la sfarsitul lui 2003....
Sushi
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 21 Nov 2005, 09:24 AM)
Iata ce m-a intrebat un navigator: De ce Ovidiu Bufnila nu e Moderator al Arhipelagului de Imagine din sclipirea oceanica a Hanului si munceste pe branci ca orice navigator in Arhipelagul Imaginii?!
Loool!
Ce credeti ca i-am raspuns?
Ce fel de Conflictuala am construit?
Dar voi ce i-ati fi raspuns in locul Marelui Scriitor Autoironic?
Ce Imagine v-ati facut deja asupra acestei chestiuni?

rofl.gif


ovidiu Bufnila
consilier de imagine

io cred ca intrebarea asta ar trebui sa o pui administratorului acestui forum. Opinia noastra despre mega scriitorul autoironic nu cred ca este relevanta...
March
Alo, Domn' Bufnila, ,maistre,
ce-ti mai trebuie si titlul de moderator ? Nu-i de ajuns ca esti stabul valuritilor ? unsure.gif laugh.gif
Aramis
Pnetru ca Ovidiu Bufnila este deja un personaj contestat si controversat, iar moderatorul ar trebui sa fie cineva putin mai retras care sa nu starneasca atatea reactii contradictorii.
Oricum, in afara de editarea/stergerea mesajelor de pe aici, Ovidiu este un moderator al discutiilor din aceasta "ograda" smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.