Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Produse Si Servicii
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Exploratorium > Afaceri si economie
ilie
Numiti produse sau servicii din Romania (si din alte parti) care v-au placut sau desgustat.
Supuneti motivele si imprejurarile care v-au determinat optiunea.
Care sunt recomandarile voastre in aceste situatii?
gabitza ^
noi astia de la munca suntem clienti fideli la "pui de urs" (restaurantul din regie) in pauza de masa. ne stiu deja de ceva vreme (vreun an) ca tot venim sa mancam la ei si inca in numar destul de mare. am presupus eu ca totusi de clientii vechi ai grija, nu iti bagi picioarele.. blink.gif
ultima oara cand am fost (pentru ca nu mai calcam pe acolo) ni s-a spus ca va dura pana aduce comanda, 15minute, a durat 40...dupa aceste 40 de minute a mai durat inca vreo 10 sa aduca desertul, noi eram pe fuga, of course ca am zis ca ne bagam picioarele in el de desert si ca plecam fara el, a iesit cu scandal pentru ca nu vroiam sa il platim, seful de sala gramada pe noi ca nu ne lasa sa plecam...
din pacate genul asta de comportament l-am mai vazut prin cateva restaurante....unele chiar cu ceva pretentii, nu cum e pui de urs...
chelnerii impertinenti, lenesi, inceti...se uita apoi urat la tine ca nu lasi bacsis. pai bacsisul se lasa daca meriti, nu e by default.
cred ca daca ar fi mai multi clienti sa faca scandal daca lucrurile merg prost, s-ar rezolva. dar majoritatea tace. sad.gif

G.
Cucu Mucu
Quantum era si timpul sa mai dai si tu cu tastele pe aici! tongue.gif
Gabitza, cand eram eu in bucale, pui de urs era o bomba vai de mama ei. Shorley era ceva mai rasarit. Pe acolo mi-am facut eu facultatea...asta cand saream gardul prin spate pe la poli si scapam de piranha...eh, ce vremuri. Da, romanii nu prea stiu sa isi ceara drepturile. "Las-o ba ca merge-asa!"
ilie
Ar trebui sa nu va mai duceti acolo. Si sa spuneti si la prietenii vostri ca e nasulie. Uite eu nu mai ma duc acolo, (nu stiu care e...).
ilie
Nu-mi plac tigaretele Marlboro lights scurte, destul de des au gust de Snagov , plus bustenii aferenti in interior. Probabil ca ma las de ele.

Imi place cum e ingrijit, intretinut si cum se face servirea la restaurantele McDonalds (produsele insa nu-mi plac, prea sunt grase).
Cucu Mucu
imi plac statiile OMV, ca servire si ca servicii.
nefertiti-old
Nu-mi place haosul din hipermarketuri, in Cora, de exemplu, sunt zone unde marfa e in asa fel asezata, ca ai impresia ca esti la piata.

Nu-mi place ca hotelurile din statiuni nu au pliante cu serviciile pe care le gasesti in statiune (de la farmacii, la baruri, restaurante, banci, magazine samd) si o harta aferenta.

Imi plac cafenelele Lavazza.
Mi-ar placea localurile axate pe un anumit gen de muzica si nu ma refer la cluburile de noapte, ci la cele de zi...
ilie
Cu hotelurile care n-au harti etc...de ce ai o nitiativa particulara si faci asa ceva tu?
N-ar fi rau poate. Exista in Europa de vest o revista care apare numai in hoteluri, se cheama Who? Where?Whom? parca asaceva. E in engleza si limba tarii respective, de fapt a orasului respectiv. prezinta o harta, face reclame, si anunta evenimente diverse, ceva comentsarii despre muzee, zone comerciale, restaurante speciale, etc
gabitza ^
Mariusc2: tinand cont ca locatia mea e in regie ne-a interesat sa gasim un loc decent unde sa se manance...nu ne asteptam la cine stie ce fitze, dar macar sa fie curat si rapid. mancarea e ok, servirea lasa mult de dorit dupa cum spuneam. nu l-as califica drept bomba...nu il stiu cum era cand erai tu in faculta, acum e....ok.
am facut scandal, sa nu ma intelegi gresit, tocmai pentru ca mai patisem sa ne zica ceva de genul "e gata in 15 min" si alea se faceau vreo 30. iar toata pauza mea de masa e o ora, daca intelegi ce vreau sa zic. sad.gif dar chiar si cu scandal...nu stiu eu ce se poate schimba.
la noi nu exista inca mentalitatea ca iti pare rau ca piezi un client "da-l dracu, vine altu" si tot asa...

daca tot vb de restaurante, imi place servirea in don taco. chelnerii sunt super politicosi si saritori, mancarea foarte buna...
si daca stie cineva in brasov, chiar in piata sfatului un restaurant care se cheama "la bella musica" sau ceva de genul asta...sunt indragostita de locul ala.... wub.gif si il recomand sincer.
G.
Cucu Mucu
Era prin '96-97 bomba. Acum nu stiu nimic despre el,
mutulica
imi place hirtia igienica de la zewa
nefertiti-old
QUOTE (Quantum @ 23 Nov 2005, 10:10 PM)
Cu hotelurile care n-au harti etc...de ce ai o nitiativa particulara si faci asa ceva tu?

Pai, uite ideea, bani n-am sa o aplic.

Ma enerveaza tacamurile din plastic la mancarea de la catering.

ilie
Fa rost de bani daca crezi in idee ca poate genera profit bun.
ilie
Am baut o foarte buna sampanie roze, seaca, aspra mediu, Atheneum ..., romaneasca. Nu stiu pret.
nefertiti-old
Imi place Gregory's ca au cafea 'to go'. In schimb, pe partea de mancare sunt jalnici.
Cucu Mucu
Traiasca Internetul!

Reclamatii prin e-mail

Asociatia Nationala pentru Protectia Consumatorilor
si Promovarea Produselor si Serviciilor din Romania
(ANPCPPSR), organizatie non-guvernamentala, a lansat
un serviciu gratuit de informatii si sesizari on-line,
aliniat la standarde europene –
reclamatii@protectia-consumatorilor.ro.
Serviciul pune la dispozitia consumatorilor posibilitatea
de a face reclamatii online sau direct pe site-ul
programului www.protectia-consumatorilor.ro, la
sectiunea Reclamatii.
ilie
Bai, tu cu cine tii? smile.gif)
nefertiti-old
Hmmm... e a doua oara cand se intampla sa comand niste carti de la raft.ro si sa nu vina la timp. Prima data au intarziat vreo saptamana juma', fara sa se sinchiseasca sa trimita macar un mail in care sa anunte de ce. Acum istoria se repeta, doar ca au intarziat si mai mult si ma tot paseaza de luni pe miercuri, de miercuri pe vineri... Si tot fara sa anunte, eu trebuie sa ii sun. Nu inteleg ce poate fi atat de greu sa te ocupi ca lumea de jobul pe care il ai!!??? Nu au alta treaba, sunt doar librarie virtuala! Daca azi nu aduc cartile, adio!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.