Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Hanul In 2005
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Han
Mihai
2005 se apropie de final, motiv pentru care va invit la un alt fel de bilant...

Cum considerati ca s-a prezentat Hanul ca si comunitate in 2005? Care este principalul plus si principalul minus pe care l-ati aduce acestei comunitati?
Ce propuneri concrete aveti pentru 2006?
La ce ar trebui sa renuntam si ce ar trebui sa pastram?


Va rog, nu folositi acest topic drept unealta pentru atacuri la adresa unor moderatori / forumisti sau pentru a ataca aceasta comunitate.

Trimiteti critici si comentarii pertinente.

Multam fain. smile.gif
ypsilonalpha
Ar trebui să renunţăm la postul de moderator global. Din proprie experienţă îţi spun că e useless - poate ceilalţi M.G. să mă contrazică ...
Mihai
Dap, am luat in calcul posibilitatea asta, probabil din 2006 vom renunta la moderarea globala. hmm.gif

Multam de propunere, astept si alte sugestii / critici. smile.gif
Aramis
Poate ca ar trebui sterse topicurile inchise... Ma refer la cele care ori au degenerat in certuri, ori cele care dupa 2-3 reply-uri au devenit inutile smile.gif
contraste
Draga Mihai, sunt topicuri cu acelasi continut, poate, daca ar fi reunite cele vechi cu cele noi, s-ar si reactualiza, dar s-ar si recupera ceva spatiu de stocare, nu prea mult, desigur !
Vrei un exemplu?
Vibratoare . rofl.gif (Unul deschis de Comic Diva, altul ceva mai nou.) rofl.gif
Felina
O rugaminte: la pm-uri, cand se foloseste butonul pentru citat, in mesaj nu apare numele forumistului citat. Chestia asta a creat o problema la un moment dat, cand am trimis acelasi pm la doua persoane si nu se mai intelegea cine ce-a zis si cui.
March
QUOTE (Mihai @ 17 Nov 2005, 11:58 AM)
Dap, am luat in calcul posibilitatea asta, probabil din 2006 vom renunta la moderarea globala. hmm.gif

Multam de propunere, astept si alte sugestii / critici. smile.gif

Doua sugestii :

1) Moderatorii sa fie selectati si instruiti asa cum trebuie. Si cu putere de decizie, nu sa astepte pana apare Conu ' Mihai !

2) Pudicitatea e impinsa la extrem in unele cazuri ( un singur exemplu : nu poti scrie de-a dreptul cuvantul "c*r" ca hars esti cenzurat automat ( asa dupa cum apare acum tongue.gif )!! Deci limbajul putin mai relaxat ! Si nu ma refer la injuraturi aici !
In aceasta privinta as sugera Administratorului sa arunce o privire la discutiile/comentariile de pe forumurile ziarelor nationale : Adevarul ,Evenimentul Zilei, Ziua,etc !
Ovidius
QUOTE
Cum considerati ca s-a prezentat Hanul ca si comunitate in 2005?

A fost ok. Cel putin la fel de bine ca in 2004
QUOTE
Care este principalul plus si principalul minus pe care l-ati aduce acestei comunitati?

Sunt multumit asa cum se prezinta.
QUOTE
Ce propuneri concrete aveti pentru 2006?

1. Sa faci o data serverul ala sa mearga brici, ca ne-a cam dat bataie de cap anul asta blink.gif
2. Sa iti faci mai mult timp pentru han. Anul asta ai cam fost in viteza pe aici, si din cauza asta pe de o parte ai luat cateva decizii radicale, ceea ce nu cred ca se potriveste unei comunitati echilibrate asa cum este hanul, iar pe de alta parte ai ignorat alte situatii care impuneau implicarea ta.
abis
QUOTE (March @ 17 Nov 2005, 04:30 PM)
nu poti scrie de-a dreptul cuvantul "c*r" ca hars esti cenzurat automat

Asta nu ar fi o problema, curios este ca uneori apare "c*ratenie"... Mai rau atrage atentia asa...
QUOTE
In aceasta privinta as sugera Administratorului sa arunce o privire la discutiile/comentariile  de pe forumurile ziarelor nationale : Adevarul ,Evenimentul Zilei, Ziua,etc  !

Nu le-as lua de model... Cel putin EvZ-ul (la celelalte nu stiu, nu am citit) are un standard mult prea lejer in ceea ce priveste limbajul.

QUOTE (Mihai)
Care este principalul plus si principalul minus pe care l-ati aduce acestei comunitati?

Principalul minus ar fi disparitia invitatilor, zic eu... Plusuri sunt destule!
March
QUOTE (abis @ 17 Nov 2005, 05:33 PM)

Principalul minus ar fi disparitia invitatilor, zic eu... !

Asta ar merita o analiza atenta !!
March
QUOTE (abis @ 17 Nov 2005, 05:33 PM)

Nu le-as lua de model... Cel putin EvZ-ul (la celelalte nu stiu, nu am citit) are un standard mult prea lejer in ceea ce priveste limbajul.

Citeste-le . Nu te ante-pronunta !! tongue.gif
Mihai
@Aramis & Contraste: Topicurile inchise ce nu vor fi arhuvate urmeaza sa fie sterse, in mod asemanator si dublurile.

@Felina: Mda... tongue.gif
Pentru ca sa apara numele celui citat foloseste codul:
CODE
[quote=Nume Forumist]Text citat[/quote]


QUOTE
1) Moderatorii sa fie selectati si instruiti asa cum trebuie. Si cu putere de decizie, nu sa astepte pana apare Conu ' Mihai !

De selectati, cred ca sunt selectati asa cum trebuie. In ceea ce priveste 'instruirea', probabil ca o mare parte din vina o port, din lipsa timpului liber. Voi incerca sa remediez asta in viitorul apropiat.

QUOTE
Pudicitatea e impinsa la extrem in unele cazuri ( un singur exemplu : nu poti scrie de-a dreptul cuvantul "c*r" ca hars esti cenzurat automat ( asa dupa cum apare acum  )!! Deci limbajul putin mai relaxat ! Si nu ma refer la injuraturi aici !

De la 'limbaj relaxat' pana la 'injuraturi & co.' de multe ori nu e distanta mare. wink.gif Am sters restrictia pentru cuvantul mentionat, acum curand, curatenie, etc. nu mai apar cu steluta. wink.gif

QUOTE
In aceasta privinta as sugera Administratorului sa arunce o privire la discutiile/comentariile de pe forumurile ziarelor nationale : Adevarul ,Evenimentul Zilei, Ziua,etc !

Mai bine nu, pentru ca reintroduc din nou restrictiile... biggrin.gif

QUOTE
Sa faci o data serverul ala sa mearga brici, ca ne-a cam dat bataie de cap anul asta

Mda, sper ca de acum incolo sa nu mai fie probleme, iar, in cazul in care apar, sa fie minore, de scurta durata. smile.gif

QUOTE
Sa iti faci mai mult timp pentru han.

Voi incerca... unsure.gif

QUOTE
Principalul minus ar fi disparitia invitatilor, zic eu.

Da, este un minus. Imi propun ca pentru inceputul lui decembrie sa fie relansata acea rubrica, prin prezenta unui invitat... surpriza. wink.gif


Multam fain de comentarii & critici & sugestii, astept in continuare. smile.gif
Michelle
La un moment dat intretinea tema zilei nefertiti.Mergea bine,adica mergea!Acum nu prea am mai vazut sau oi fi facut eu orbul gainilor.Era interesant ca pe la 9 asa incepeau niste discutii destul de interesante citeodata,care aveau si ritm pe deasupra.Era ca si cum stateam dimineata cu toti,iar mai apoi si dupa amiaza ,la o sueta la cafea. tongue.gif Stiu ca exista zi-ne... dar mi-ar place si altceva in afara de poze cu cafele si saluturi repetitive. wink.gif
bdl
Mihai,
Deschide o rubrica speciala pt cei care vor sa-si faca reclama....in felul asta idioata aia obsedata de chiloti si alte macrameuri sexy nu o sa mai posteze peste tot...si vezi ca a mai aparut unu din berceni cu un studio in beci ....da-le posibilitatea celor care au o activitate sa-si faca reclama intr-un spatiu special...
axel
Pai au deja. Dar nu li se pare loc secsi sa-si faca reclama tocmai in forumul de "Reclama"...
Oiski-Poiski
QUOTE (contraste @ 17 Nov 2005, 03:39 PM)
Draga Mihai, sunt topicuri cu acelasi continut, poate, daca ar fi reunite cele vechi cu cele noi, s-ar si reactualiza, dar s-ar si recupera ceva spatiu de stocare, nu prea mult, desigur !
Vrei un exemplu?
Vibratoare . rofl.gif (Unul deschis de Comic Diva, altul ceva mai nou.) rofl.gif

poti sa zici linistita ca al doilea l-am deschis eu pentru ca nu musc decat cand e luna noua ohyeah.gif
scuze ca nu l-am descoperit pe primul, sunt si eu de acord sa se cumuleze doua subiecte cu acelasi continut

Mihai, poate faci ceva in 2006 sa nu se mai blocheze Hanul asa de des .
Si pe mine m-a interesat tema zilei , chiar uneori a fost interesant ce s-a discutat.
Poate ca ar trebui ca noi toti sa trimitem lui Nefe idei, asa cum ne vin pe chelie biggrin.gif , iar ea sa le stocheze undeva si de acolo sa scoata mereu cate una noua.

nefertiti-old
In primul rand, sa se renunte la prea multa clementa pentru nesimtirea unora. Nu dau nume, stii tu Mihai cine sunt.
Apoi, fa ceva cu problemele tehnice, ca, desi sunt de scurt durata, se repeta in fiecare dimineata.
Cat despre 'tema zilei', o resuscitam de luni, probabil. Desi, cum am mai spus, poate propune oricine vreo tema, oricand, nu trebuie sa o fac doar eu. harhar.gif
Michelle
da,dar tu o faci cel mai bine! harhar.gif
Mihai
Astept in continuare critici si sugestii pentru 2005. smile.gif
edittha
Mihai, stii ce mi-ar place sa faci in 2006? Un chat on line. Asa vom comunica mai usor si ne vom cunoaste mult mai bine. Sincera sa fiu , de cand am intrat in Han , nu este zi in care sa nu intru sa citesc ce scriu forumistii chiar daca eu nu postez nimic. Le-am povestit la toti cunoscutii mei de acest site si o parte din ei s-au inscris si mi-au multumit. Mult succes si in anul viitor. thumb_yello.gif
contraste
Mihai draga, nu crezi ca s-ar putea face niste concursuri cu premii simbolice - o carte, un CD inscriptionat cu aprecierile colegilor, sau muzica, sau orice altceva - , pentru acei forumisti care au ceva merite?
Ce parere ai despre un "concurs" de genul :
- bunul simt
- pentru rest va las pe voi la propuneri, daca Mihai este de acord.
Mihai
@edittha: multumesc pentru aprecieri. smile.gif Din mai multe motive, am decis ca deocamdata sa nu instalam un chat. Pe viitor, este posibil.

@contraste: un concurs de acest gen are loc chiar in aceasta perioada, anume Cronicarul Lunii. smile.gif
contraste
Da, Mihai, de acela am cunostinta, daca ai treci pe acolo vei vedea ca mi-am postat si eu propunerile.
Dar este prea putin....
Vornicum
Nu pot sa zic mare lucru despre Han pe acest an, in sensul ca lucrurile negative nu au iesit in evidenta mai mult decat in anii anteriori , dar nici mai putin.
Concluzia e ca Hanul merge mai departe in ciuda loviturilor primite din partea unora si utilizatorii vin si pleaca dupa bunul plac si Hanul nu se opreste.
Rau si bine, critici si laude, multumiti si dezamagiti... au fost si vor fi... viata merge inainte
fis_tic
Interesant, concluziile, foarte interesant, inca un obiect care da roata pe una orbita prea lunga. Putem trage tot aici si de concluziile pe 2006, sa nu uitam.
Unde e sectiunea pentru turnatori, la sertarul forumuri parolate?
yronick
Din ce in ce mai putine subiecte de discutie, din ce in ce mai putini forumisti, hanul se duce, incet-incet dar sigur. sad.gif
Iar eu nu vreau asta...
SORIN
Mda sad.gif ....au fost timpuri cand unii bagau cate 10-20 de mesaje pe zi, iar acum isi mai baga nasul sa vada ce se scrie odata la 10-20 de zile!!

Au fost si inca sunt destui forumisti si moderatori care au grija ca Hanul sa se duca.....incet dar sigur sad.gif

Asta e....

Sorin.
yronick
Hanu Ancutei punct com a murit. Dumnezeu sa-l ierte!
Sushi
de ce boala crezi c-a suferit?
yronick
A murit de batranetze si oboseala.
Afrodita
Eu cred ca a murit de tanar si din cauza ca au fost lasati liberi prea multi nesimtiti prin zona. Atat de liberi incat restul forumistilor cu bun simt s-au imprastiat care pe unde, numai sa nu mai trebuiasca sa suporte infantilismul si nesimtirea celorlalti. Aceia care vin pentru o luna, doua, trei, se apuca sa rascoleasca orice rahat - iar daca nu e de rascolit, fac ei unul - si apoi se duc sa mai zapaceasca si alte forumur, iar in urma ramane lehamite, un gust amar si liniste totala...
andra_v
Mi-ai luat vorba din gura, Afrodita. Multi forumisti cu bun-simt, echilibrati emotional s-au retras.

Hai sa scot in evidenta si partea buna a paharului: au mai ramas cativa clienti ai hanului cu care poti sta de vorba cand te intorci de la munca, de la spital, sau cand termini de invatat intr-o sesiune pe bune, nu in ghilimele. Se mai pot intalni in Poienita oameni care muncesc, se confrunta cu greutati si manifesta respect pentru omul din spatele unui monitor.
Sushi
Vreti sa veniti in poienitza sa va spun o povestitza? wub.gif








tongue.gif
rebel
Americanii au celebra Elvis didn't die. He just went home.

Aşa şi noi cu Hanul rolleyes.gif
Justitiarul
Stiti ce e pe pagina blogului de han?

HRISTOS A INVIAT!
Pai hai sa ciocnim niste oua rosii rofl.gif

Justitiarul
HANU ANCUTEI in 2010: 50 de mesaje scrise intr-o zi fara a socoti faptul ca la "zi-ne ce ai in cap" nu e scris niciun mesaj.
Pai inainte numai la "zi-ne ce ai in cap erau peste 50 de mesaje.

Poate ar trebui redeschis topicul "Hanu Ancutei incotro"...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.