Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:De Ce Nu-mi Merge Ym ?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Software, Hardware si Programare
Cinderella
De vreo patru zile nu reusesc deloc sa folosesc voice-ul de la ultima versiune ym. Nu-mi dau seama care ar putea fi problema...microfonul functioneaza bine, pentru ca atunci cand vorbesc se misca liniutele alea, sonorul merge, dar cand sun, imediat cum se face conectarea le apare persoanelor cu care vorbesc un mesaj ca "no voice signals can be detected" de la mine. La fel, nici eu nu pot auzi nimic si acelasi mesaj imi apare si mie de la ei.

Poate sa imi spune cineva ce sa incerc ? e posibil sa fie de la providerul meu de internet ?
Cucu Mucu
Am intalnit si eu problema asta. Trebuie ca persoana de la capatul celalt al netului laugh.gif sa aiba aceeasi versiune de ym. Exista insa solutii mult mai bune, cu transmisie excelenta a sunetului, decat ym.
Cinderella
Marius, multumesc mult pentru raspuns, dar sa stii ca persoana cu care vorbeam are aceeasi versiune, deci nu e asta problema.

Dar ma intereseaza ce alte optiuni mai sunt, imi spui si mie, te rog frumos !!

Ovidius
Eu n-am reusit sa folosesc voice-ul de la ym, in schimb merge foarte bine skype-ul (http://www.skype.com).
Cucu Mucu
thumb_yello.gif Zorro!
Cinderella
Zorro, multzam fain pentru informatie !!! am sa incerc skype-ul !!!
Cucu Mucu
Avantajul este ca poti vorbi si pe telefonul fix (contr cost, insa).
Ovidius
Cu placere, Cinderella. Sper sa-ti reuseasca.

PS: Cand mai povestesti despre Japonia? sorry.gif
Felina
Si eu folosesc skype-ul si functioneaza bine (atunci cand functioneaza tongue.gif ).

Ar mai fi varianta msn messenger, care are ca si YM optiunea voice.

Cel mai bine e sa le ai pe toate trei instalate, de obicei cand nu merge unul, merge altul.

Bafta la instalat!
Cinderella
Va multumesc inca o data, am instalat skype-ul si mergeeeeeeeee !! yupiiiiiii ! spoton.gif deci se pare ca era 'de la ei' !
cu skype se aude mult mai bine ca la ym, chiar daca mai sunt si acolo intreruperi.....

QUOTE
PS: Cand mai povestesti despre Japonia? 

Uf, stiu c-am ramas 'datoare' la subiectu cu Japonia sorry.gif , dar sper sa recuperez cat se poate de repede....putintica rabdare, o.k. ? smile.gif
Cucu Mucu
Ma bucur! smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.