Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Lista Discutii Python / Zope
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Software, Hardware si Programare
Danad
Daca sunteti pasionati / interesati de Python, va anunt ca s-a deschis lista de discutii pe teme Python / Zope in limba romana, la adresa:

http://lists.nuxeo.com/mailman/listinfo/python

Pentru inceput,lista este comuna pentru Python si Zope, urmand ca dupa ce se dezvolta sa se desparta in doua.
carpatic
Ma bucur ca exista interes pentru o organizare (chiar incipient sub forma unei liste de discutii) a romanilor care lucreaza cu Python. Pana acum am intalnit doar pasionati, majoritatea folosind Python pt shell scripts si utilitare mici.
Danad, inteleg ca lucrezi in Franta, asadar e cu atat mai laudabil ca te ocupi de o lista pt dezvoltatorii, sau macar pasionatii romani.
Cu Zope nu am lucrat, m-am jucat cu el dar nu am fost convins sa merg mai departe si in ce priveste CMS-urile am ramas la PHP.
Python in sine insa a fost si este o experienta placuta si ma bucur ca l-am descoperit.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.