Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Ziare Cititi?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Show-biz > Mass-media
nefertiti-old
Sunt curioasa ce segment de presa de la noi preferati. Asadar, ce ziare cititi, fie pe internet, fie cumparate? Pot fi ziare din presa nationala sau chiar ziare locale. jamie.gif
abis
Eu citesc de obicei pe internet articolele care ma intereseaza de la http://www.hotnews.ro. Dar in general prefer Evenimentul Zilei.
nefertiti-old
Citesc si eu revista presei de pe HotNews, dar exista si lucruri care m-ar interesa si nu sunt acolo. Ei selecteaza doar stirile de senzatie, in general.

Imi place Cotidianul.
abis
Cotidianul este destul de prezent pe Hotnews. Astazi, de exemplu, ai vazut cate articole din Cotidianul apar acolo?
nefertiti-old
Am spus ca ei selecteaza cu prioritate senzationalul, nu ca nu au si altceva. Dar Cotidianul imi place ca ziar, dintre cele existente acum la noi.
denise
Nu stiu daca se pune- eu nu cumpar deloc ziare. Ascult dimineata, in timp ce ma pregatesc de serviciu, Revista presei la Realitatea TV- imi place tipul ala, selecteaza rapid exact esentialul fara comentarii de prisos - si daca e ceva interesant si vreau sa aflu mai multe (rareori, totusi) caut mai tarziu articolul pe net, in ziarele mai mari -Ziarul, Jurnalul, Evenimentul - nu am o preferinta.
abis
Si mie imi place Cotidianul. Intr-un eventual clasament l-as pune pe locul doi, imediat dupa EvZ.
Ovidius
Citesc in fiecare zi Gaseta Sporturilor (online) si din cand in cand mai citesc Ziarul Financiar si Capital, tot online.
nefertiti-old
Eu mai cumpar ziare sambata dimineata (tabiet vechi smile.gif ) - Cotidianul, Ziua, Jurnalul National, Evz (rar) si vreo revista economica, daca gasesc. La Capital m-am abonat la newsletter.
yronick
Transilvania Expres ca ziar local si Libertatea ca ziar central.
dascalita
Zilnic iau Ziarul local"Viata Libera",apoi saptamanal "Formula As"(asta-i revista...)Pe net citesc Jurnalul National,Evenimentul zilei,Ziarul,Libertatea...si ce mai apare la Revista presei !
Fitzcarraldo
EVZ s-a dus, tata facea abonament de cand era Cristoiu director. De cand s-a schimbat echipa ziarul e f. slab. Acum J.N.
Mihai
Cotidianul, Gandul, Gardianul, Capital, Banii Nostri...
dojo
Pe cand eram la radio ma uita pe net la EVZ si Libertatea. Acum nu prea citesc nimic .. nici macar programul TV. Stau si citesc chestii related to web design foarte mult, si astea sunt toate online.
Marcus
Singurul ziar pe care-l cumpar in mod deliberat este Prosportul, dar nu in fiecare zi, ci atunci cand are loc un eveniment sportiv care ma intereseaza.
In rest, ca si denise, nu am alte preferinte dar urmaresc cu oarece interes emisiunea "Ce spun ziarele" de pe RealitateaTV.
edittha
In primul rand ziuarul locval ,, Viata libera " si ,,Monitorul de Galati " , apoi toate stirile care imi vin pe net prin e-mail
Kyklos
Imi place foarte mult Libertatea , in special rubrica in Din Lumea Larga .
Si Gazeta sporturilor ...asa in mare ..
iniya
BBC (Romania)
Serenity
Si eu tot cu Prosportul rofl.gif In rest.. Timpul si Sud Vestul (locale) din cand in cand.
Tinkerbell
Mie imi place in mod special pagina de politica externa de la Cotidianul, am gasit niste comentarii foarte faine acolo. In rest imi cumpar ziare de specialitate: Ziarul financiar (super, Suplimentul de vineri!), Capitalul, desi il citesc intai pe net, i-l cumpar si sotului meu, Saptamana financiara. Ziarele locale sunt jalnice...
Cla
... hmm.gif o intrebare dificila...
Stern, Spiegel, NN, National Geographic, Heavy Metal, Catavencu, Publitim
...si Playboy rofl.gif
Da' nu-i destul :
GEO, P.M., BRAVO.
Click auf link tongue.gif
nefertiti-old
Business Magazin, Ziarul financiar, Catavencii, Prezent mi se pare ok, Cotidianul, uneori Gandul - desi incrancenarea lui CTP ma oboseste biggrin.gif , in rest... avem prea multe tabloide.
Aramis
Citesc on-line ProSport, GSP si Ziua din cand in cand.
Balama
....ziaru`Racnetu`Carpatilor si ....Tribuna Literara.......
nefertiti-old
dinescu a relansat ASPIRINA

cri-cri_d'Amour
Capital si Saptamana financiara.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.