Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:La Betzie ...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
fatality
Asa ... eu cand ma imbat si ma fac clampa rad de nu mai pot. Pana ma doare burta. Eventual, ma tavalesc si pe jos cand rad de ceilalti si exclam: 'ia uite mah la aia, si ea e varza! hahaha! ' Deci, sunt foarte vesela cand sunt beata. laugh.gif

Daca beau si nu ma imbat e nasol. hh.gif
bdl
Dar cind nu bei si te imbeti ce se intimpla?
Serenity
Eu spal vase, ciorapi, dau cu aspiratorul...
rebel
Depinde de cine mă aduce acasă.

Dacă e un amic, atunci probabil mă lasă īn faţa blocului, pānă ajung la etajul trei durează ceva vreme şi necesită destulă concentrare. Apoi mă ţin de clanţa uşii pānă reuşesc să introduc cheia, nu-i dau drumul nici dacă deschid, ca să nu cad pe spate; intru īntr-un final, īnchid uşa cu cheia, scot cheia din uşă din reflex şi mă īntind pe covorul din hol. De obicei petrec o jumătate de oră acolo, dormind sau văitāndu-mă de cap, apoi īntr-un final īmi las blugii sau pantalonii īn hol, merg pānă la baie să-mi clătesc gura (cāteodată luānd şi wc-ul īn primire pentru a voma), ajung īn patul din sufragierie şi adorm instant.

Dacă e o amică sau posibilă altceva, rareori īmi amintesc a doua zi sad.gif
Vexx
QUOTE (Serenity @ 20 Oct 2005, 07:47 PM)
Eu spal vase, ciorapi, dau cu aspiratorul...

rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Numai buna de maritat... wub.gif
Mara
de maritat si imbatat! rofl.gif
Vexx
Ne si potrivim de minune, eu cand ma-mbat murdaresc vase, arunc cu ciorapi si fac firmituri...ce sa mai, "predestinati". laugh.gif Ce bataie imi da Sere cand vede topicul asta... rofl.gif
Mara
Vezi ca are individul ala de pe Acasa, Viziru, o melodie cu "predestinati", asa ca daca i-o canti usor la ureche s-ar putea sa-ti maresti sansele. rolleyes.gif
Vexx
Mai bine Maria Tanase - Bun ii vinul ghiurghiuliu! rofl.gif
Serenity
Nu, nu, nu! rofl.gif

Era o melodie de la Verso: Ce bine ne-am intelege noi doi
Daca n-am atat de beti amandoi
Ce bine ar fi sa fii doar a mea
Sa stam toata ziua si s-avem ce bea!
spoton.gif laugh.gif
mutulica
Sere draghe, ce sa cumpar de baut?
ai putea sa speli si baia, daca tot esti in verva?
Serenity
Spalatul baii e la ordinea zilei spoton.gif Cand sunt in verva bat covoare, zugravesc si raschetez parchetul rofl.gif Toate astea daca am baut ceva fin si scump, intr-un local cu pretentii.. binenteles! laugh.gif
mutulica
pe naiba, daca te duc in local cu pretentii ... te pun la alte munci
fatality
QUOTE (bdl @ 16 Oct 2005, 02:27 AM)
Dar cind nu bei si te imbeti ce se intimpla?

daca ma imbat fara sa beau, atunci inseamna ca se strica vremea tongue.gif
Fitzcarraldo
Am facut multe tampenii la betie. Depinde si unde sunt. Aseara m-am facut praf in 2 cluburi, dar am stat cuminte. Cred ca pot sa scriu o carte pe tema asta.
cri-cri_d'Amour
Poate sunt eu mai blink.gif dar mi se pare chiar o prostie sa te imbeti pana nu mai stii de tine. Chiar nu vad farmecul in toata treaba asta. Puteti sa comentati ce vreti, chiar nu-mi schimb parerea. Cred ca sunt lucruri mai importante pe care ai putea sa le faci, nu neaparat in timpul in care te faci muci, plus toata tarasenia de dupa...Ca mai bei si te ametesti, asa ca sa te simti bine, asta e altceva. Si totusi chestia cu facutul curateniei dupa e chiar buna, in cazul in care esti puturos/puturoasa. rofl.gif
Serenity
Recunosc! laugh.gif Si totusi, mereu se gaseste cineva care incearca sa profite de slabiciunile tale... unsure.gif Niciodata nu am loc sa-mi pun mancarea in firgider din cauza sticlelor de bere si vin cu care colegele il umplu in fiecare saptamana si de fiecare data cand e organizat vreun chef, cu toate ca toata lumea stie cat imi doresc sa ajung la cursurile de dimineata, se lasa intotdeauna cu amenintari si santaje.. cry.gif Viata e grea, ce mai... sad.gif
Fitzcarraldo
De cate ori n-am plecat direct la munca de la gratar sau dupa un afterhours stropit cu multa boasca .... E mai greu primele 2/3 ore, dupa care oboseala iti da fortza. "Fortza" asta o resimti a 2-a zi din plin. Da deh, cui pe cui se scoate. wink.gif
Serenity
La mine e problema ceva mai grava si efectul stropirii gratarului se face simtit pe o perioada mai lunga de timp. Luni intregi dupa si inainte de evenimentul cu pricina nu reusesc sa ajung la cursurile de dimineata... dunno.gif
DeeDee
Si eu am probleme a2a zi, si pe masura ce ma babesc se agraveaza: la inceput nu aveam mai nimic, dupa un tip a inceput sa ma doara capul, iar acum daca ma alcolizez a2a zi nu pot sa fac nimik ca stau cu wc-ul in brate rofl.gif Acu` nu stu` ori am inceput sa beau eu mai mult ori ma lasa pateul glases.gif
Serenity
Imbatranim, DeeDee, trebuie sa ne obisnuim cu asta laugh.gif In curand ne vom cumpara creme de la Anew si liceeni ne vor saluta cu "sarut mana" unsure.gif tongue.gif
Fitzcarraldo
Eh fetelor, e chestie de antrenament. king.gif
Mara
QUOTE (Serenity @ 9 Nov 2005, 11:48 PM)
Imbatranim, DeeDee, trebuie sa ne obisnuim cu asta laugh.gif In curand ne vom cumpara creme de la Anew si liceeni ne vor saluta cu "sarut mana" unsure.gif tongue.gif

Lasa draga, sa vedeti si voi cum sta treaba. Mie de vreo 2 ani mi se vorbeste cu "dvs" in autobuz... rofl.gif Ah, si da, nici eu nu mai tin la bautura ca-n tinerete, maica! laugh.gif
Kyklos
La betie sunt happy , cant si dansez e frumos sa mai fii si matol .
mutulica
am inceput sa fac urit la betie... ultima oara am vrut sa punem propte la catedrala ca sa nu se darime .. .ca ni se parea prea inclinata, si era sa iau la poceala si taximetristul.. ca statea pe locul meu
bine ca m-au oprit unii de au baut mai putin
Fitzcarraldo
Ultima chestie : sambata trecuta am facut baie cu bautura. Avea gheata in ea si mi-era cald. Am plecat cu masina, am mers cu geamurile deschise si am racit in ultimul hal. Nu-mi pare rau, mi-a trecut. Eu si cand sunt treaz sunt beat.
mutulica
QUOTE
Eu si cand sunt treaz sunt beat.
ahaaa... incepe sa aiba logica
Fitzcarraldo
Stiam ca o sa sari de c*r. Mai urmeaza vreo 2, 3 fraieri. E o zicala a celui mai bun preten' al meu care-mi place.
fis_tic
pe unul dintre fraierii amatori il salveaza un fraier profesionist ca mine.
stiu si eu o zicala a infectului care-si taie singur craca de sub picioare: decat beat mai bine baut

pardon, decat imbatat mai bine baut
LINICA
Nu am fost niciodata "flenduri".
Dar, sincer, mi-am dorit sa pot sa beau pana se invarte casa cu mine. Nu am reusit pentru ca ma satur repede
Cla
Punem bani de un lighean... spoton.gif
Michelle
flendurica...adica ingaduitoare,rad cu placere la orisice gluma(chiar si cind nu e gluma),obiectele din jur isi schimba frecvent locul in spatiu daaar...ma tin bine pe tocuri! tongue.gif ...sau cel putin asa imi pare wink.gif
o singura problema ar mai fi...creste sensibilitatea urechilor(aud motoare tot timpul!) rofl.gif
Eclectic
Cineva a baut prea mult. ohyeah.gif
Fantasee
Nu m-am imbatat cu simt de raspundere niciodata...dar cand ma ia valul cant. De toate...mai ales folclor...spre disperarea lui Mozart care sigur spera la mai multa atentie din partea mea rofl.gif .
Fitzcarraldo
Ultima oara am spart un geam intr-un loc unde chiar nu vroiam sa fac asta. De anul asta trebuie s-o las mai moale cu sportu' asta.
Carmi
Sincer doar odata am fost pleasna rau de tot ...chiar cand am descoperit ca berea e buna*vara trecuta* si cum nu beau bere ci whiskey am trecut pe Jack...si dupa 2 litrii de bere si 200 de tarie va puteti da seama in ce hal am ajuns...in fine mi s/a cam rupt firul si a doua zi am aflat ca m/am sarutat cu unu de fata cu prietenul meu....care era turbat a doua zi.....tot ce/am mai putut spune era...numai in cap sa nu dai!!
Acum ca am lenea asta ma duc sa ma mai alcoolizez....ca ce sa fac si eu altceva dunno.gif
Serenity
Mi-au revenit si mie in minte, intr-o discutie de adineauri, apucaturile mele atunci cand ma alcoolizez.... hh.gif

Fur hartia igienica din toate barurile in care merg/locuintele altora/cluburi/etc. hh.gif Da. Nu e vina mea, e o boala... cry.gif

... dar mereu cand ramanem fara ne amintim de rezerva din sertar rolleyes.gif rofl.gif
Carmi
repet...NU AM FO FLENDURI ASARA!! rofl.gif

pese: ma amuza la culme o expresie: rupt in gura ca patentu....care se refera la beat cui, beat muci...beat de pica etc.
bdl
QUOTE (Carmi @ 1 Feb 2006, 02:17 AM)
repet...NU AM FO FLENDURI ASARA!! rofl.gif


Nici nu a zis nimeni altcumva..... jamie.gif
mutulica
cine stie ce sunt flendurile? ca sa pot sa apreciez cite flenduri am fost ca sa pot sa postez numarul de flenduri
Cla
mutulica, dac-ai sti cāte flenduri ai īn cap, te-ai īmpotmoli sa le postezi biggrin.gif
mutulica
probabil, dar lasa-ma pe mine sa mi le numar..
este posibil chiar sa am ceva in cap
Serenity
Refuz sub orice forma sa fiu acoperita cu patura, pentru ca in drumul spre pat - trecand pe langa baie - am furat un prosop si tin neaparat sa ma acopar cu el blink.gif

Fur ceapa.
Erwin
spun... ăăă... aceleaşi bancuri... hic!... cu beţivi... drunk.gif
IonDoe
'' Cine eu??Ma faci sa afirm ,din politete, ca poate-s putin ametit...mai toarna patru B52-uri ca astea zboara numa-n formatie si neaparat insotite de ceva becks-uri''
Olaf
Ma trag in poza de unu' singur. rofl.gif
Serenity
Ultima data am gasit niste blugi pe-o banca si juma' de oras cat am umblat am tot incercat sa-i vindem... am furat saci de aspirator si un batz de la tobele trupei Pistol cu Capse (da, nici eu nu auzisem de ei.... blink.gif )
Blakut
woow. Nu stiu daca am mai postat pe aici.

Treapta 1: Vorbesc mai mult, am mai mult tupeu.
Treapta 2: Vorbesc mai mult, totul devine colorat, am impresia ca am voce, merg mai greu
Treapta 3: Vloblsesc shi maimlult, dlar nulu mai plot sa zjic csheva cllar.
Treapta 4: Tac din gura pt ca vorbitul si miscatul in acelasi timp ma solicita prea tare.
Treata 5: *blackout*
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.