Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Dependenta De Han
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Vornicum
Eu postez in un interval de 8 ore cu intrerupere variabila. Uneori exista zile in care intru putin. Depinde de anumiti factori.
Observ insa pe unii la care acest interval se prelungeste si se imbina cu noaptea.
Cum se poate explica?

NU ma intereseaza cat stati pe han, topicuri cu timpul stat pe han exista deja. Vreau doar sa reusim sa obtinem impreuna o explicatie cat de cat plauzibila.
Catalin
E o chestie de socializare; unora le place sa iasa prin baruri si sa discute cu oameni, altora le place linistea de acasa... si sa discute cu oameni.
Vornicum
Personal stau pe aici fiindca imi place sa observ plaja variata de modalitati de exprimare si sa testez indirect psihicul interlocutorului. La intruniri nu particip, deci nu caut neaparat prietenii.
Dar nu reusesc sa-mi explic in totalitate motivele postarii mele la Han.
Sincer.
axel
QUOTE (PatricianuS @ 21 Sep 2005, 10:55 AM)
imi place sa observ plaja variata de modalitati de exprimare si sa testez indirect psihicul interlocutorului.

Adica esti troll.
Vornicum
Nu, bre, incerc sa fiu un psiholog forumistic.
Nu cred ca poti sa intelegi , sa concepi ca poate exista si un altfel de sondare a psihicului uman decat prin enervare. Modalitatea asta o cunosti matale , dar exista si altele.

9595
Dark Angel
Pupa-te-ar mamica de baietel! Ce dulce e el, mai!

Nenea psihologul.
axel
QUOTE (PatricianuS @ 21 Sep 2005, 02:06 PM)
Nu cred ca poti sa intelegi , sa concepi ca poate exista si un altfel de sondare a psihicului uman decat prin enervare.

Pai eu sunt de vina ca tu ai inceput sa "sondezi" enervand si te-ai blocat la optiunea asta?
Zed
axel

rofl.gif
Fitzcarraldo
Chestia asta cu forumu' este destul de periculoasa, important e sa mai iesi si afara din casa si sa-l dai dreacu' de net. Eu vin de pe un forum in cadrul caruia aveam peste 4000 de mesaje si de care ma atasasem enorm. Intalniri, prietenii, ajutor reciproc intr-un anumit domeniu (domeniul pe care se axa forumul). Din pacate am luat ban de ip p-acolo.
Sushi
QUOTE (PatricianuS @ 21 Sep 2005, 01:06 PM)
Nu, bre, incerc sa fiu un psiholog forumistic.

Ce tarifuri practici? Sint interesata. La mine buba e mare la etaj...
Pe han stau ca internet oricum platesc. Daca ies la crisma platesc 3,50 euro pe o bere si se mai pune si benzina pina acolo si napoi. Fac asta de 20 de ori pe luna imi iese amuzamentul cam la 100 de euro. Internet platesc numa 50. Si nu trebe sama abtin daca-mi vine sa rigii...
Fitzcarraldo
QUOTE (Carmelita @ 21 Sep 2005, 05:48 PM)
Pe han stau ca internet oricum platesc. Daca ies la crisma platesc 3,50 euro pe o bere si se mai pune si benzina pina acolo si napoi. Fac asta de 20 de ori pe luna imi iese amuzamentul cam la 100 de euro. Internet platesc numa 50. Si nu trebe sama abtin daca-mi vine sa rigii...

Am ras la faza asta.
Sushi
Pacatul marturisit e pe jumatate iertat.
carrad
carmelita, sper ca ai grija sa nu bei peste limita admisa de lege...ca doar mergi cu masina! biggrin.gif
sau angajezi sofer? ohmy.gif atunci refa calculul, te costa mai mult rofl.gif
Catalin
QUOTE (Fitzcarraldo @ 21 Sep 2005, 05:16 PM)
Chestia asta cu forumu' este destul de periculoasa, important e sa mai iesi si afara din casa si sa-l dai dreacu' de net. Eu vin de pe un forum in cadrul caruia aveam peste 4000 de mesaje si de care ma atasasem enorm. Intalniri, prietenii, ajutor reciproc intr-un anumit domeniu (domeniul pe care se axa forumul). Din pacate am luat ban de ip p-acolo.

De proxy n-ai auzit? smile.gif
axel
QUOTE (Catalin @ 21 Sep 2005, 09:57 PM)
QUOTE (Fitzcarraldo @ 21 Sep 2005, 05:16 PM)
Chestia asta cu forumu' este destul de periculoasa, important e sa mai iesi si afara din casa si sa-l dai dreacu' de net. Eu vin de pe un forum in cadrul caruia aveam peste 4000 de mesaje si de care ma atasasem enorm. Intalniri, prietenii, ajutor reciproc intr-un anumit domeniu (domeniul pe care se axa forumul). Din pacate am luat ban de ip p-acolo.

De proxy n-ai auzit? smile.gif

Daca a primit ban pe IP, iti imaginezi ca nu l-a primit degeaba wink.gif
Fitzcarraldo
QUOTE (Catalin @ 21 Sep 2005, 08:57 PM)
QUOTE (Fitzcarraldo @ 21 Sep 2005, 05:16 PM)

De proxy n-ai auzit? smile.gif

Am incercat dupa o metoda luata de pe un forum de it, dar n-a dat roade.

@Axel

Situatia mult prea complexa ca s-o expun aici.
axel
Intotdeauna smile.gif
Vornicum
QUOTE (Carmelita @ 21 Sep 2005, 05:48 PM)
QUOTE (PatricianuS @ 21 Sep 2005, 01:06 PM)
Nu, bre, incerc sa fiu un psiholog forumistic.

Ce tarifuri practici? Sint interesata. La mine buba e mare la etaj...

Nu pretind mult, pot sa te ajut gratis chiar . Doar sa nu devii oPsedata. Cu astia eu nu lucrez. thumb_yello.gif
ilie
Dependenta e datorata:
1. insingurarii.
2. lenii.
3. inlocuirea muncii cu altceva (chiul la serviciu).
Vornicum
Nu stiu de restul obsedatilor, dar eu NU sunt singur ( anul viitor in vara ma insor ) nu sunt lenes ( sunt chiar gospodar ) si nu chiulesc de la munca.
ilie
Acum unde esti? sau intratul pe net la munca nu e chiul? haha
Catalin
Ma numesc Catalin si sunt dependent de Han. Ultima oara am consumat acum 2 minute... rofl.gif

Deci eu nu sunt dependent, da? eu postez pentru ca vreau si imi place! Ia mai terminati cu prostiile astea cu dependenta! ohyeah.gif
Mistinguett
Cataline, zi mai bine povestea cu nunta sa stim si noi. rofl.gif
Catalin
Cum suna mai bine, hanoholic sau hanoman?
carrad
hanodependent tongue.gif
sau ancutzoholic
Catalin
QUOTE (carrad @ 22 Sep 2005, 10:06 AM)
hanodependent tongue.gif
sau ancutzoholic

Hanodependent e prea lung. Ancutzoholic se poate interpreta! jamie.gif
carrad
atunci ancutzoman laugh.gif
si nu mai comenta si la asta mad.gif
Catalin
Suna prea aproape de hotzoman! (Hei, stai putin... daca vorbim de VornicianuS... biggrin.gif)
Mistinguett
Aha, multam, uite ca-mi scapase escapada asta. (Mi-ar placea sa stiu si continuarea, dar poate altadata rofl.gif)
Votez cu "hanoholic". Suna chiar haios.
Catalin
Parca hanoman are o sonoritate mai misto, totusi...
Mistinguett
Ca suna a personaj de jocuri laugh.gif
Antont
Pai simplu, ca si dependenta de oricare alt mediu virtual. Lipsa de viata personala, ocupatie, chiul la servici, etc etc....Cazurile pot fi usor recunoscute, de exemplu, dupa reactiile necontrolate si crizele de isterie survenite cu ocazia primirii unei banari spoton.gif
Mara
Adica pana n-oi fi banata nu pot sa fac si eu linistita o criza de isterie?! La naiba, chiar ma gandeam ca ar fi momentul! nonono.gif
Antont
QUOTE (Mara @ 22 Sep 2005, 12:18 PM)
Adica pana n-oi fi banata nu pot sa fac si eu linistita o criza de isterie?! La naiba, chiar ma gandeam ca ar fi momentul! nonono.gif

Pai hai ca iti dau io ban pe ym, sa poti sa te simti si tu bine odata mwah1.gif rofl.gif ....Vezi cit fac io pt tine roflmao.gif ?
Mara
Dragostea ta, platonica desigur, ma copleseste! blush.gif wub.gif rofl.gif
dascalita
Poate nu e chiar dependentza,e doar dorinta de a cunoaste alti oameni,e curiozitate sau o ocupatie reconfortanta.Uneori Hanul imi pare o revista interactiva...Sau e dependentza???Nu stiu ce sa raspund! mad.gif
Felina
QUOTE (dascalita @ 22 Sep 2005, 02:52 PM)
Poate nu e chiar dependentza,e doar dorinta de a cunoaste alti oameni,e curiozitate sau o ocupatie reconfortanta.Uneori Hanul imi pare o revista interactiva...Sau e dependentza???Nu stiu ce sa raspund! mad.gif

E dependenta in masura in care nevoia/dorinta de a te intalni/discuta cu prietenii inseamna dependenta de prieteni.
Excluzand, evident, cazurile patologice.
Vornicum
QUOTE (Felina @ 22 Sep 2005, 03:04 PM)
Excluzand, evident, cazurile patologice.

Vreau sa vad eu un nebun care are acces la tastatura cateva ore/ zi. rofl.gif

- Jiji, ora de internet s-a terminat.
- Noah bine , iarasi?
Felina
Nu raspund la provocari! ohyeah.gif
Si sfatuiesc si pe restul participantilor la discutie sa faca lafel. rolleyes.gif
Vornicum
Ok, felina, nu o sa raspund nici eu la provocari. Da' cine ne provoaca? unsure.gif

_________
In alta ordine de idei, toti cei care postam aici ne-am format o dependenta, vrem sau nu sa recunoastem. Unii posteaza si noaptea si ziua. Uita sa manance sa respire sa traiasca. Nu zic ca e rau, dar nici bine nu e.
Felina
QUOTE (PatricianuS @ 22 Sep 2005, 03:29 PM)
Ok, felina, nu o sa raspund nici eu la provocari. Da' cine ne provoaca? unsure.gif

Stai linistit si nu raspunde! Am o presimtire ca cineva ne provoaca! cool.gif
Oiski-Poiski
Nu as putea-o numi neaparat dependenta .Pur si simplu imi place sa povestesc cu multa lume.Pe vremuri ma suportau prietenii si familia acuma ma suportati voi ohyeah.gif .
E fascinant sa descoperi sau sa ghicesti cate putin din viata altora .Ma gandesc ca nu-mi merge rau in comparatie cu altii si asta ma linisteste sau dimpotriva simt alaturi cu altii in problemele lor si asta imi da siguranta ca mai am sentimente fata de necazurile lor.

tikky
nu stiu cum se explica, dar exista
Cla
Dependenta de Han se explica prin curiozitate:
Fiecare ar vrea sa stie cum arata Mihai si Ancuta, si de-aia ne logam în fiecare zi degeaba biggrin.gif
Erwin
rofl.gif să zicem că într-o zi ar apărea amândoi pe han... wow, ce paranghelie de mesaje ar începe să curgă... aşa vreo trei zile şi trei nopţi... smile.gif

tu crezi că pe urmă hanul s-ar goli de muşterii? eu nu! smile.gif noah, ăia care rămân sunt dependenţii iar ăia ce-or plecat sunt curioşii. bun.
biggrin.gif
Cla
Erwin, dac-ar aparea astia amândoi, ar fi traznet.

Auzi Mihai, am da zvon în toata tara ohyeah.gif
alysoft2003
Chiar daca nu postez, un ochisor tot il arunc macar seara prin Han. Mey, nu cumva Mihai ne incarca de mesaje subliminale??? laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.